Какво е усещането....

  • 5 649
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
В Майчин дом, тя май е само една анестезиоложката,А като се има предвид, че 99 % там раждат секцио напражи си сама извода.И аз мисля там да родя и то със спинална.Успех

# 16
  • Мнения: 2 922
Не е една - двама са  Peace

# 17
  • Мнения: 574
Има едно треперене като от студ, докато излизаш от упойката -
То и след нормалното раждане го има PeaceА защо секцио ти искаш или доктора така предцени? newsm78

# 18
  • Мнения: 117
Аз раждах със спинална и ако пак раждам ще искам пак да е със спинална. Така си  в съзнание и  присъстваш на цялото раждане.
Преди години ми правиха коремна операция със пълна упойка  и моето мнение е, че от пълна упойка се излиза по-трудно отколкото от спиналната.
Имам приятелка която ражда със пълна упойка и после малко съжаляваше че е пропуснала раждането на детето си /това са нейни думи/.
А за кърменето - мисля че няма никакъв проблем, без значение как си родила за организма това си е раждане.

# 19
  • Мнения: 11 004
Ако ми се наложи секцио, май ще си искам спинална (стига да ме пита някой).

# 20
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз също родих с пълна упойка - секцио по спешност. Събудиха ме още в операционната, питаха ме разни неща да видят как съм. След това започна да ме тресе яко, това продължи и след като ме прехвърлиха в интензивното. После започна да ми се подвига, но не съм повръщала. Сложиха ми 2 обезболяващи - едното мисля мускулно, а другото свещичка. След това започна да ми просветва и в общи линии 45 мин след края на операцията бях кукуряк (до колкото е възможно), говорех по телефона, гледах телевизия и си говорех с момичето от съседното легло.  Едно от момичетата с планирано секцио беше с неуспешна спинална - започнала е да усеща не само дърпане, но и болка, та и тя беше с пълна. На нея пък не и се повдигаше и не я тресеше, но постоянно питаше какво е детенцето и как е. Не можеше да запомни и през 4-5 мин питаше. Аз лично пак бих пожелала пълна, не заради опасността да не ме хване спиналната, а честно казано, не бих искала да съм будна, докато ме режат. Гаранция, че ще припадна от шубе  Blush
С кърмата не съм имала проблеми.

# 21
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ако ми се наложи секцио, май ще си искам спинална (стига да ме пита някой).

Няма да чакаш да те питат. Просто си кажи, че искаш спинална. Аз така направих първия път. Всички замръзнаха и останаха като в небрано лозе, че им обърквам плановете, но ми направиха спиналана.

А що се отнася до това дали ще има последствия от поставената тръба и от спинална всичко зависи от способностите на анестезиолога - как ще те интубира, и как ще прецени кога е достигнал мястото в гръбнака и дали е нацелил мястото за да впръска упойката.

# 22
  • Мнения: 4 621
Бях със спинална упойка. Единственото усещане е типичното треперене след операцията, което обаче минава бързо Peace

# 23
  • Мнения: 2 616
Има едно треперене като от студ, докато излизаш от упойката -
......А защо секцио ти искаш или доктора така предцени? newsm78

Имам глаукома и лекарите ги е страх от усложнения при едно по-трудно и продължително раждане. Cry

# 24
  • Мнения: 397
Раждах със спинална упойка - не усещах абсолютно нищо, нито допир, нито натиск, нито подръпване. Има едно треперене като от студ, докато излизаш от упойката - не е приятно, но не е нещо страшно. Важно е да пиеш много течности, за да предотвратиш евентуално главоболие. С кърменето не съм имала проблеми. Не знам как е с пълна, но все пак мисля, че спиналната е по-добър вариант.

Absolutno i pri men beshe taka!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз пък бях с пълна. Никакъв проблем нямах с излизането от упойка. Нито главата ме е боляла, нито нищо. Събудих се около 40 минути, след като са ме изкарали от операционната.
.... На теб успех и леко раждане!  bouquet
Peace и при мен беше така,въпреки ,че бях решена на епидурална.Но родих с пълна,без проблем.

# 26
  • Мнения: 1 896
Ивелина, аз съм раждала със спинална точно в Майчин дом Варна, при мъжа анестезиолог - не му знам името.
С упойката нямаше никакъв проблем, според мен не слушай твойта съседка, на работещите в Майчин дом лекари доста им завиждат, щото бачкат яко в хубави условия и печелят по-добре.
То там почти всеки ражда секцио или с епидурална, ако бяха толкова зле щеше да се знае, а всички майки казват колко са доволни от Майчин дом.
Щом така и така ще бъдеш секцио, препоръчвам ти спиналната упойка - все пак присъстваш на раждането, това е супер важен уникален момент от живота ти, който не е за пропускане, а и след спиналната просто възстановяването е по-леко - самите анестезиолози препоръчват нея, стига да не те е шубе, а то наистина няма от какво.
Мисля, че не е малко да чуеш за пръв път проплакването на бебчето си, когато си поема първата глътка въздух на този свят.
За кърменето - няма съмнение, че спинална е по-добре, защото по-скоро ще бъдеш във форма да вземеш при теб детенцето, няма да лежиш в реанимация, а направо в болничната си стая - в Майчин дом така правят. Могат да ти го дадат веднага при теб, само трябва да си кажеш (добра идея е предварително да говориш с лекаря си, че държиш да закърмиш възможно най-скоро).
Наистина има случаи, когато бебета си сучат дори при по-късно закърмване, но въпреки това ранното закърмване е от огромно значение не само за избягване на много проблеми в кърменето (статистически доказано е че те са много по-чести при късно закърмване), но и просто за емоционалния комфорт на майката и бебето. Това последното не е никак за подценяване. Бебчето ти в първите часове след раждането ще се ослушва да чуе гласа ти, ще иска да го гушнеш, това са супер важни моменти в живота му и в твоя. Според мен спиналната упойка ти дава по-добри шансове да бъдеш там, в по-добра кондиция и да не ги пропуснеш.
Леко раждане и хубави спомени от него ти желая!

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
аз също съм за спиналната упойка.Точно 10 сек следкато ти я бият започва да с еусеща едно затопляне на краката,след което изтръпват и се обезчувствяват.При моята операция усещах придърпване, но не е неприятно.Незнам по пакви причини,но по едно време ми стана лощо и ми се гадеше-когато казах на анестезиоложката(която неотлъчно бе до мен) тя ми би някакво лекарство и се оправих веднага.Хубавото е че си в съзнание и винаги можеш да се оплачеш ако има нещо.А за момента на раждането нямам думи...не бих го пропуснала.
Имаше едно момиче с мен, което ражда с пълна упойка и се оплака че са започнали да я режат още преди да се обезчувстви и я е боляло доста,но не е имало как да отреагира тъй като лицевите мускули се парализират.Явно тогава екипа не си беше свършил работата качествено.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 271
Аз бях с планирано секцио и ме питаха каква упойка искам. Извинете за невежеството, но не съм наясно каква е разликата между спиналната и епидуралната Embarassed. Моята беше в гръбнака. Първо ми сложиха една малка упойка да обездвижат мястото и след това съществената. Почти веднага започнах да усещам затопляне на краката и много скоро след това вече изобщо не ги усещах. След около 5 мин извадиха бебка измиха я и ми я показаха. Това беше най-прекрасния момент Heart Eyes. Не мога да си представя, че бих могла да го пропусна. По време на операцията не усещах абсолютбно нищо, а сега като се замисля  Thinking не съм чувала нищо-нито разговорите м/у лекарите, нито дори подрънкване на инструменти. Неприятното при мен беше, че 3 пъти повръщах, ставаше ми много лошо, а по едно време започна да не ми стига въздуха. Анестезиолога веднага ми сложи кислородна маска и нещата се нормализираха. Спомням си, че маската ужасно миришеше на гума. От анестезиолога съм много доволна, от самото начало ми обясняваше какво прави и през цялото време стоеше до мен и следеше всичко да е ок.
Излизането от упойка при мен стана доста бавно, мисля. Операцията започна в 8, а упойката ме отпусна към 14.30 - 15 ч. И на мен ми беше студено през това време, но ме загънаха с повечко одеала и така бях добре.
На съседното легло докараха една жена с пълна упойка и като видях как я изтърсиха  #Crazy горката женица. Спомням си, че постоянно и беше лошо и все я болеше. Не знам каква е била тая упойка.

При второ секцио пак бих избрала да съм в съзнание.

# 29
  • Мнения: 2 336
До колкото ми е известно сприналната упойка е по удачна. Нямам повече инфо относно тях,но и друго много си зависи и от анестезиолога. Леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт