За полио ваксината, живата.......

  • 2 335
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 765
Небесна, ще ти кажа какво ми обясни нашата педиатърка. Каза, че полио ваксината под формата на капки се дава на 1г.10м. и от здравната каса все още се дава живата, която вече я отричат. Чакали да свърше партидата  Twisted Evil. Затова мен ме посъветва лично аз да си купя Имовакс и всъщност ще си имаме ваксина на 1г.10м. Досега и ние имаме всички приеми на живата ваксина, която се отпуска от касата. Не знам защо вашата лекарка е казала така  newsm78

Това означава ли , че след като им свърши партидата ще преминат на убита такава или само намалят приемите с един?
И още един въпрос - Имовакса не е ли на капки?

Е, вече тотално се обърках...

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ние вчера сложихме Имовакс - 5ти прием.. и аз питах педиатъра дали не е отпаднала и той каза "не".. Ние се забавихме малко заради болести и си мислех че може и да я пропуснем, но.. Не мисля обаче, че ще е проблем, защото ако я бяхме сложили на време промяната нямаше да е в сила. Колкото до живата ваксина - явно има още, защото педиатъра ме пита дали си носим или ще слагаме капки.

# 17
  • Мнения: 667
Та сега се чудя:
 Как да докажа на педито, че съм права? Може ли по някакъв начин да се сдобия с ДВ?

Вижте ТУК я има с всички изменения. Всъщност забелязвам, че нещо са оплели. За полиото са написали "Тривалентна инактивирана полиомиелитна ваксина -  през устата, 2 капки" - хем инактивирана хем през устата... LOL.

Ако искате ще сканирам страницата от ДВ с изменението от бр. 5 и ще Ви я пусна... но то е съвсем накратко. Текстът е цитиран точно от Алиса. Има го и на сайта на Министерство на здравеопазването ТУК. Пълният текст на наредбата мога да я запиша от Апис-а и да Ви я изпратя на мейла.
_____________________
И още един въпрос - Имовакса не е ли на капки?
Е, вече тотално се обърках...
Имовакс е търговското наименование на Sanofi Pasteur на инактивираната, нежива, инжекционна полио ваксина!

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 09:38 от SafeHeaven

# 18
  • Мнения: 1 881
От всичко, което прочетох, ми се струва, че 5  - ти прием просто отпада и не е нужно да се слага. За 5 - ти ще се счита този на 7 години. Аз мисля нищо да не слагаме.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 765
SafeHeaven  багодаря! Ще им принтирам от линка, ако не помогне се сетих, че мога да взема ДВ от училището.

От всичко, което прочетох, ми се струва, че 5  - ти прием просто отпада и не е нужно да се слага. За 5 - ти ще се счита този на 7 години. Аз мисля нищо да не слагаме.

И аз мисля така обаче в здравноосигурителната книжка и във формуляра за яслата си фигурира приема на тази възраст и незнам дали няма да ми правят проблем. Ще взема да си извадя няколко копия и ще раздавам... hahaha

# 20
  • Мнения: 1 881
След цялата здравна каша, която са забъркали, само да имат късмет да ми кажат нещо!!! Laughing

# 21
  • Мнения: 667
След цялата здравна каша, която са забъркали, само да имат късмет да ми кажат нещо!!!

Ама защо да е каша? Какво неясно остана? Че педиатрите си работят по учебници отпреди 30 г. говори много зле за тях, но пък е факт.


А иначе живата полио ваксина създава по-висок титър и затова 5 приема, за сметка на това инжекционното полио по-нисък - и 4 приема. Много интересно!
Имаше един казармен лаф: казармата е гадна, за сметка на това продължителна. LOL

# 22
  • Мнения: 1 881
Неяснотата идва от неумението на педиатрите да обяснят ясно и точно всичко. Радвам се, че има този форум, където винаги намирам отговори на въпросите си, за което много ви благодаря , момичета! Hug

# 23
# 24
  • Мнения: 119
Neznam no infoto e tolkova obarkano ...kakto i vsi4ko u nas 4e...na da6teria mi na godina i 5 meseca ,ni kazaha 4e 5-tia priem e otmenen ...a na priatelka sa i kazali za detenceto i na godina i 8 meseca niakade 4e 5-tia priem 6te e v parvi klas....neznam...............

# 25
  • Мнения: 1 756
Какво общо имат декември и януари

Имам предвид, че можеше да я сложим декември /тогава беше на 1 г и 10 месеца/, но по стечение на обстоятелствата пропуснахме. А сега е късно вече...и не е логично по тази причина да няма имунизация!
Небесна,при нас е същото.Моята педиартърка каза абсолютно същото.Сега като 4ета се замислям,как да се провери.Най добре да се консултираме с Бирди тук,после ще се обадя и на други мами.Ние също пропуснахме

# 26
  • Мнения: 1 756
Ние вчера сложихме Имовакс - 5ти прием.. и аз питах педиатъра дали не е отпаднала и той каза "не".. Ние се забавихме малко заради болести и си мислех че може и да я пропуснем, но.. Не мисля обаче, че ще е проблем, защото ако я бяхме сложили на време промяната нямаше да е в сила. Колкото до живата ваксина - явно има още, защото педиатъра ме пита дали си носим или ще слагаме капки.
Кога я сложихте

# 27
  • Мнения: 1 756
От всичко, което прочетох, ми се струва, че 5  - ти прием просто отпада и не е нужно да се слага. За 5 - ти ще се счита този на 7 години. Аз мисля нищо да не слагаме.
Peace

# 28
  • Мнения: 1 881
Мама Бобо, моля те да споделиш после, ако научиш нещо различно Hug

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 765
Вчера ми казаха, че докато не се спусне наредба от ХЕИ всичко си продължава както си е било, независимо, че е публикувано в ДВ.

Общи условия

Активация на акаунт