Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Пухчо, според мен с право се възмущаваш.  Трябвало е да го пусне детето. Много неприятно. Поговорете пак с него, дано да разбере, че вината не е в него. Hug

И моята се стиска цял и ака чак в къщи. Питала съм защо, а тя казва че имало много деца и я подканяли да бърза, а тя нали ми е бащичко може да го откара тоя процес до половин час. Mr. Green Така че с нетърпение тача след градина като държана на въже.

# 16
  • Мнения: 29
струва ми се че някои госпожи много се вманиячават в "занятията си".Когато Мони трагна на градина около месец два на пералнятя й се завиваше свят-все на дъщеря ми й се допишкваше когато са вече с пижамките или се събужда суха,но докато дойде нейния ред.......Чудя се по азбучен ред ли ги водят там ....        Имой съвет е да отидеш при директорката. Не нужно дечицата ни да страдат,заради госпожи,които винаги стават с дупетата си напред.

# 17
  • Мнения: 639
Лелеее,моляте кажи за коя градина става въпрос ?И аз съм от Бургас.Страшно се ядосах на тази госпожа.Да, ред трябва да има ,но не на всяка цена ,не при малки деца 100% правила.
И аз съм пед.,но и родител и мислещ човек.Непременно кажи на директора.

# 18
  • Мнения: 765
 Е тва вече...не знам , аз нямаше да оставя нещата така - официално оплакване и неофициален разговор с директорката ...
 А тва за "важните занятия " на 7 годишните , моля дамите , които го прилагат да се ограничат със собствените си деца ..Как ще забраниш ходене до тоалетната ? Извинявам се , но това е жестоко , глупаво и абсолютно аматьорско отношение към детето и няма нищо общо с възпитателният процес , а е комплека "аз решавам , защото съм много важна".
 Да пази Господ жената , която би си позволила да постъпи така с моето дете . Наистина.

# 19
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
У   дома  с мъжо обяснихме на дребчо ,че е съвсем нормално това което му се е случило ,в никой случай не е срамно и че дори и ние макар и големи бихме направили същото в неговото положение защото човек не може да стиска до безкрайност.Той обаче все пак явно си се срамува.Също така изрично му казахме при следващ такъв случай да пита а ако му откажат да го пуснат да става и да отива.Въпросът е че когато казах това на госпожата сутринта ,тя се развика, че нямало вече да се занимава с него и да правел каквото иска (буквално това ми каза).Каза го пред детето крещейки.Питам се само какъв е смисъла да обясняваме на детето че трябва да прави каквото му казват госпожите  защото те са там за да ги учат и възпитават.Как да му казвам че трябва да ги обича и уважава,след като те не го уважават и го унижават така. #Cussing out

# 20
  • Мнения: 47 986
виж сега,аз писах че и при нас има някакви такива неща,обаче аз съм казала,че отива да пикае,а после ако трябва ще се разправяме
аз разбрах,че проблема при нас е,че когато ги карат да пишкат,са 20 деца на 2 тоалетни,според вас за колко време става това и колко трябва да чакат Winkзатова не всички успяват да се изпишкат навреме
иначе и аз съм за правила- да пишка преди сън,преди излизане и т н ,но това е човешка физиология,ако госпожата или аз можем да стискаме,то дете или друг не може
мисля да кажеш на директорката,като й кажеш че се е получило недоразумение,но  трябва да се обърне внимание на този въпрос

# 21
  • Мнения: 765
   Крещи на теб? Ти да не работиш за нея ? ! Обади се на директорката , подай оплакване официално - инспекторат , или каквото там се казва.. Да ходи да крещи на семейството си .
  Тази професия не е за всеки . Ясно е , че е напрегната и човек може да си изпусне нервите , но този случай не е такъв , жената не приема родителя за авторитет , не приема друга гледна точка , не уважава достойнството на детето , съмнявам се да има въображение и умение за общуване с деца въобще. Тя просто е невъзпитана ,кажи и да иде да сипва бензин на някоя бензиностанция , там не е нужно да се държиш възпитано , може  даже не говориш... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 8 999
Абсолютна идиотщина ..... не е нормално това ... Павловска методика се нарича , не възпитание

Методиката е Макаренковска! И е много жестока. А по въпроса за госпожата - какво й пречи, дори и всички деца да се навърволичат след него. Просто ще даде допълнително 10 мин. почивка, не вярвам чак толкова да навреди на "учебния процес" - ако не успеят да оцветят някое пате точно в този момент надали ще повлияе на кандидатстването във ВУЗ! Да им се не види и госпожите! Лошото е, че ако сигнализираш, тя със сигурност ще се озлоби и ще си го изкарва на детето ти. Остават му още 2-3 месеца и е хубаво да продължи да има респект от госпожата /има още много госпожи, през които ще мине, не е хубаво да се създава прецедент, който да разклати доверието му в преподавателя изобщо/. Посъвътвай го друг път дори и да не му се пишка много, да използва междучасието, за да не се случи пак така.
ГОСПОЖАТА СИ Е НАПРАВО ЗА "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА"!!!

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Тази възпитателка да не би да е била в душевен мензис Thinking Откъде на къде няма да пусне детето, че и крещи даже. Аз още помня, в детската градина как във времето за пишкане едно от момичетата не успя да се дореди до тоалетната, съответно се напишка и беше наречено "дърта магарица", не я пуснаха след това да играе с нас на люлките. В училище винаги са ни пускали до 00.
Бих опитала да напомня на възпитателката, че децата не са малки възрастни и заслужават респект и повече търпение! А на детето - когато му се ходи до 00, тогава да отиде. Душевния и телесния комфорт е по-важен от което и да било занятие Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 4 406
заради странните методи на възпитание в стискане ми отне няколко месеца да обяснявам на 2 !!!!! годишния си син, че не е толкова ужасно да си напишаш гащите... и да спре да плаче с унизена физиономия, обяснявайки, че се е подмокрил!впрочем той използваше думите напикал и насрал  #Crazy които явна повтаряше от яслата. там са му се карали лелките, защото като седнел на гърнето, и чурката понякога оставала отвън и...дълга история... няколко пъти трябваше да настоявам да го изпишват прав и незнам защо бяха толкова упорити- хем на него щеше да му е спокойно, хем шансът да се налага да сменят гащи щеше да е нулев...детето отказваше категорично да сяда на гърне доста дълго време, пиша само прав и ака само в къщи на тоалетната чиния. винаги ще смятам, че вината е на лелките!
а това да караш дете да стиска 30 мин е невероятна тъпотия !
а това , че е крещяла на майката, не може да й се размине!

# 25
Малко офф, но гледам, че често ровите кокалите на горкия Макаренко. Някой случайно да знае с какво се е занимавал? Какво е вършил, кого е възпитавал?  newsm78
Вземете прочетете, пък тогава лепете епитети!
За любознателните - бил е офицер, който след уволнението получава задача да основе колония за безпризорни деца и деца-престъпници. Всичко това - след войната. Сред тези деца е имало 16-17 годишни рецидивисти - убийци, изнасилвачи, обирджии... И за толкова години занимание с такива деца, той си е позволил само един-единствен път да си изтърве нервите и да шамароса най-закоравелия престъпник сред тях. Само веднъж и само с 1 шамар. И точно това всява респект сред контингента му - че този дребен човечец с очилцата си позволил да шамароса престъпник, стърчащ две глави над него, който ходи с нож в джоба и е можел да го изкорми с един замах... От този случай нататък въпросният става един от най-добрите му помощници...
Та това накратко за Макаренковските методи. Четете, мили мами, преди да пишете, четете! А и Педагогическа поема е много интересна книжка.  Wink Laughing

# 26
  • Мнения: 3 268
Като чета и все повече се радвам какъв късмет имам с нашите госпожи.Вчера като вземах Калина,сестричката на едно от децата,някъде 12 годишна го вземаше.Госпожата й сподели,че днес Стоянчо се е напикал и трябва да му се донесат дрешки да има в шкафчето за смяна,ако се наложи за друг път,защото сега били взели от друго дете,че той нямал.Сестричката взе да му се смее,и той милия много се натъжи.Тогава госпожата много сериозно й се скара и каза,че така растат децата и това е нормално.Какво излиза,че всичко си е до човека.Не можем да го променим.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
А и Педагогическа поема е много интересна книжка.  Wink Laughing

о, да! аз съм я чела, макар и много отдавна. помня, че ми беше страшно интересна. не знам дали сега може да се намери, обаче...

# 28
  • софия
  • Мнения: 376
Аз също съм възмутена.Ние имахме подобен случай,само че по време на обедната почивка.Само,че госпожата я нямало за да я попита дали може да стане,стискал,стискал и тъй като госпожата я нямало все още,се напишкал и не само това ами е лежал не знам колко време мокър.Обясних му,че щом му се пишка и няма кого да попита просто да стане и да отиде до тоалетната,но той твърдеше,че ще му се карат и дори ще го накажат и не можах да го убедя,че няма да му се карат.Говорих с госпожата,а тя ми каза,ми отговори,че като попита няма проблем,а как  да попита като я няма ми беше въпроса,но тя се измъкна като каза,че е била там,но той не я видял.Повече не ми се занимаваше.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 533
А и Педагогическа поема е много интересна книжка.  Wink Laughing

о, да! аз съм я чела, макар и много отдавна. помня, че ми беше страшно интересна. не знам дали сега може да се намери, обаче...
И аз съм фен на Педагогическа поема. Като се има предвид от какви буквално зверове е направил достойни хора, е за уважение човека. Peace

Общи условия

Активация на акаунт