Ъглова мивка

  • 13 568
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Точно тази не ми се струва много удобна, защото батерията е много напред и ще пречи на свободното движение на ръцете.

# 16
  • Мнения: 18 542
Аз все още се лакомя от идеята поне горният ми шкаф да е ъглов, а отдолу ще е нормално, с мивка отдясно.
Какво ще кажете, дали ще е добре?
Имай предвид, че за да имаш ъглов шкав, стените трябва да са ти идеално прави иначе ще ти отваря при нарежданто на останалите шкафове. Демек ще имаш или луфтове или някои от шкафовете ще дойдат по напред или по-назад в зависимост от това дали ъгълът е остър или тъп. Другия вариант е да си търсиш регулируеми шкафове, но все пак внимавай при избора.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 361
Ето това е моя ъгъл (за сега, понеже 100 пъти си смених вариантите и пердпочитанията).
http://foto.bg/showphoto.php/photo/87678/cat/3271
Чудя се дали мивката да е в ляво от ъгъла, на ъгъла или там , където е на проекта... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 479
Аз все още се лакомя от идеята поне горният ми шкаф да е ъглов, а отдолу ще е нормално, с мивка отдясно.
Какво ще кажете, дали ще е добре?
Имай предвид, че за да имаш ъглов шкав, стените трябва да са ти идеално прави иначе ще ти отваря при нарежданто на останалите шкафове. Демек ще имаш или луфтове или някои от шкафовете ще дойдат по напред или по-назад в зависимост от това дали ъгълът е остър или тъп. Другия вариант е да си търсиш регулируеми шкафове, но все пак внимавай при избора.

НИЩО НЕ РАЗБРАХ-какви луфтове, какви регулируеми шкафове  Shocked?
ми май ще са равни стените - с гипскартон ще са Thinking

# 19
  • Мнения: 2 891
Мен не ме замесвайте, цитирано е грешно Sunglasses

# 20
  • Мнения: 479
Ха, извинявай jj okocha, наистина е грешка!

# 21
  • Мнения: 18 542
НИЩО НЕ РАЗБРАХ-какви луфтове, какви регулируеми шкафове  Shocked?
ми май ще са равни стените - с гипскартон ще са Thinking
Представи си, че шкафовете са ти цигарени кутийки, които освен една за друга трябва да са закачени и на стената. Ако ъгълът между двете стени не е прав а е тъп например, за да може да се хванат една за друга плътно кутийките и в същото време да са хванати плътно за стената трябва да се разместят като всяка следваща отдалечаваща се от ъгъла ще е по-назад от другите.
Ако шкафът ти не е ъглов, а са два със засечка това може да се избегне, но ако е ъглов ще е доста по-трудно и резултатът може да не е съвсем задоволителен.

# 22
  • Мнения: 479
аха  Embarassed
Еми, Миоки, това си е работа на майстора да го прецени, в смисъл нашият майстор ни е познат и се надявам да ме разубеди, ако съм си наумила някаква добре изглеждаща простотия  Wink

По темата:
Ако вече имаш фиксирани тръби, то ще е добре да нямаш големи отклонения в положението на мивката, защото колкото ти е по-голямо удължението до смесителя, толкова повече пространство в шкафа отдолу се губи;

От проекта ти правя изводи, че може би ще имаш хол наблизо, и значи дали мивката да е отляво или отдясно - зависи какво точно искаш да се вижда повече, погледнато откъм хола -мивка и отцедник и т.н. или вградени уреди, тостери, кафемашини, микровелета и т.н.- въпрос на вкус. Просто си представи,че си някъде централно в хола и като се обърнеш към бокса какво ти се ще /или не ти се ще/ да видиш

Виж и това от другата тема http://pg.photos.yahoo.com/ph/b_krusheva_md/detail?.dir=6a4escd& … d.jpg&.src=ph

# 23
  • Мнения: 420
Моя приятелка има ъглова мивка в кухнята си, т.е. виждала съм на живо такова нещо и смея да твърдя, че е супер неудобно и подтискащо да работиш на нея. Донякъде бих приела този вариант само ако нямам достатъчно място или мия почти всичко в миалната машина. Иначе, изглежда красиво.

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
Преди няколко месеца изказах мнение, че ъгловата мивка не е особено удобна, поради факта, че смесителната батерия е твърде близко до ръба на мивката. Е, сега ми се налага и на мен да сложа точно такава мивка. Единственото ми свободно място е ъгъла, а непременно държа мивката ми да е с две големи корита. Ако някой има такава мивка, моля да сподели дали в действителност е неудобна и дали има опасност от наводняване?

# 25
  • Мнения: 1 172
Нашата е с 2 корита, но не ъглова.

Като гледам на картинката тази ъглова мивка, си мисля, че основно неудобство може би ще бъде местенето на батерията наляво-надясно, докато тече вода. Аз много често просто бутвам настрани батерията и водата започва да тече в другото корито.

Освен това неудобство, което далеч не е сигурно, че ще е неудобство и за теб, ми се струва, че има доста неизползваемо място в ъгъла зад батерията.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 826
Изглежда ми безкрайно не удобно . Естетически също не ми харесва . Не бих си взела.  Peace

# 27
  • Мнения: 163
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5349443   аз този ватиянт съм си харесала, но не съм го виждала готов изпълнен и малко не мога да си го представял как е изряран този термо плот

# 28
  • София
  • Мнения: 461
На мен ми се вижда неудобна. Нещо ме притеснява, не мога в момента да преценя какво, но определено ми се струва неудобна.

Според мен сифонът е на изключително неудобно място, така поставен ще ти пречи и от двете страни според мен. А и в този ъгъл си мисля че все ще си и ти мокра, че и пода, няма как плътно да застанеш до мивката. Аз също имах такава дилема преди време, но се отказах от тази мивка засега.

# 29
  • Мнения: 8 999
Изобщо не мога да  разбера защо са ви необходими две корита и държите на тях. Имах веднъж такава мивка /не ъглова, а с две корита/, е, не можах да намеря приложение на второто корито. Батерията на мивката беше по средата между двете и обслужваше еднакво неудобно и двете корита.
Мисля, че едно широко корито с голям отцедник е за предпочитане.
А ъглова мивка никога не бих сложила.

Общи условия

Активация на акаунт