бременност и цигари

  • 33 591
  • 163
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 333
Ей, как се дразня от изказвания от типа "абе една-две нищо не е, може да си пушиш".
Кого заблуждавате мили бъдещи МАЙКИ? Това, че в някоя книга пише, че може да се пуши или някой лекар бил казал, че може по 1-2 цигари ви стига да си приспите съвестта и да се самозаблуждавате, че цигарите не са чак толкова страшни, така ли?
Това, че вие сте избрали да се самоунищожавате като пушите си е ваша работа. Ама защо правите избор вместо бебето си и още неродено то е подложено на действието на отрова???
Вземете попрочетете малко инфо за цигарите и вредата, която нанасят, пък тогава се замислете!

TarikMom, сега видях, че сме писали почти едно и също  Peace



 Peace Peace Peace


напълно съм съгласна, спрях цигарите няколко месеца преди да забременея, за да се пречисти организма, не бих си простила да навредя на бебо, сега нямам намерение да ги започвам


# 136
И аз не успях да ги спра напълно закоето страшно много съжелявам.Като гледам сега моето ангелче и се чудя на акъла си.Спри ги веднага.Вина за това,че доста бременни пушат имат на първо място докторите които вместо да те стреснат ти казват,че от 2-3 нищо неставало.После са други маики които те успокояват,че и те са пушили,а децата им са здрави.И на последно място това,че още не си виждат бебчето.Защо всички спират от раз .когато родят и почнат да кърмят?Не чакай този момент,а ги спри,защото ще те гризе съвеста цял живот.

# 137
аз пуша,е не се гордея но припалвам от време на време Embarassed

# 138
  • Мнения: 434
Според мен когато човек може с 2-3 може и без..
Пуши ми се да.. спрях цигарите 2 месеца преди да забременея.. от време на време много ми се припушва.. и веднъж на седмица две ми се случва да запаля.. но не трябва.. знам че като родя пак ще пропуша.. и едно време си казвах че са ми странни жени които не са пушили година и после пак пропушват.. но истината е че когато не го правиш за себе си.. имаш много по-голям стимул..
Може би съм на това мнение, защото имам една неуспешна бременност с недоразвил се плод.. а тогава пушех по 2 кутии на ден.. и стигнах до извода, че може и цигарите да са причинили това..

# 139
  • Мнения: 819
Не пуша и може би затова не мога да си представя с разбиране бременна пушачка.За мен не е нормално...

# 140
  • Мнения: 252
И при 2те бремености и по време на кърмене -спрях цигарите. Пушенето е ужасно вредно за бебето!!!

# 141
  • Мнения: 67
В момента в който разбрах, че ще ставам майка - спрях цигарите. Сама го реших и никак не ми костваше усилия. Преди пушех по кутия на ден и въпреки това сега изобщо не ми се пуши. Ние толкова време го чакахме това бебе...
Според мен всяка майка би трябвало сама да си прецени риска. Но никак не мога да повярвам на твърдението, че просто НЕ МОГАТ да ги спрат...

# 142
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз спрях цигарите като бременна, но не мога с лека ръка да кажа за пушещите
"не мога да повярвам, че не могат да ги спрат". Има хора всякакви. И всеки сам си носи рисковете.

# 143
  • Мнения: 101
АКО ГИ ОТКАЖЕМ ДО КРАЯ НА ТРЕТИ МЕСЕЦ -ДОБРЕ ЛИ Е ПРОСТО НЕ МОЖАХ ПО РАНО????????

# 144
  • Мнения: 1 488
Аз пък до 8 г.с. пафках по 3 кутии на дежурство и това без да знам че съм бременна. е после много ясно като разбрах и за една седмица ги намалих на 4 цигари и после тотално ги спрях. По празници палех защото ми се допушваше. А от 3 седмици пуша всеки ден по 2-3. От днес пак ги спирам  Heart Eyes в името на бебока! И нека силата да бъде с вас  Wink

# 145
  • Мнения: 101
kолко си силна браво аз изпадам в дупки направо пушех наи много 10

# 146
  • Мнения: 85
Аз бях спряла цигарите и 4 години не бях запалвала, но година преди да забременея бах пропушила #Cussing out Когато решихме за бебето само отвреме на време припалвах. В момента в който разбрах, че ще ставам майка - спрях цигарите. Никак не ми костваше усилия. Според мен всяка майка би трябвало сама да си прецени риска. Цигарите са вредни за здравето на всеки един от нас, а какво остава за децата?! Не разбирам как има майки, които не могат да се откажат от вредни навици в името на очакваното бебче!? newsm78

# 147
  • Мнения: 2 587
Много ми е грозно като видя бременна жена да пуши,затова си пушех насаме по една-две цигари на ден.Не изпитвам угризения и не се чувствам виновна.Спрях цигарите след като родих и то си стана от самосебе си-отначало понеже кърмех(а тук вече бих изпитвала угризения),после никой не пушеше около мен и ги забравих.
За мен е по-важно бъдещата майка да е спокоина и пушеща по една цигара на ден отколкото нервна без цигарен дим.Така или иначе докато бях бременна никой не се съобразяваше около мен и навсякъде(в кафето,в сладкарницата,във влака и т.н.) бях все обградена от пушачи и от дим(което си е все едно да пуша)

# 148
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Категорично съм против цигарите. И не, защото съм непушач. Напротив доста толерантен непушач към пушачите съм. Но по време на бременност... - не приемам това!  Naughty Ще ви разкажа и един конкретен пример, който само затвърждава моето мнение. Съпругата на чичото на мъжа ми (ох, незнам каква роднина точно се пада) е пушила доста по време и на двете си бременности. Сега и двамата братовчеди на мъжа ми са с невероятно силен диоптър и проблеми със зрението. Така че замислете се...

# 149
  • Мнения: 1 488
Ще ви разкажа и един конкретен пример, който само затвърждава моето мнение. Съпругата на чичото на мъжа ми (ох, незнам каква роднина точно се пада) е пушила доста по време и на двете си бременности. Сега и двамата братовчеди на мъжа ми са с невероятно силен диоптър и проблеми със зрението. Така че замислете се...
Е това пък няма нищо общо със цигарите, защото аз имам силен диоптър, а майка ми не е пушила никога през живота. Болестите никога не знаеш от каде ще ти дойдат. Една позната без да пие, пуши и незнам какво ли още не, има рак. Божа работа е всичко!

Общи условия

Активация на акаунт