До мамите раждали в Шейново

  • 4 746
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 498
Изключително важно е бебето да е при теб...поне според мен.Аз не съм имала проблеми със засукването на Янето/поне в това отношение имах късмет/,но сестричката ми,която роди момчето си преди 7 месеца имаше и то сериозни.Първо никой не те пита искаш ли или не да се дава адапте на бебето ти,а щом го видят ревящо веднага му напъхват шишето.В резултат на това на сестра ми на всеки 3 часа й водеха едно добре нахранено с АМ и спящо бебе.Тя по никакъв начин не успяваше да го събуди...и така 3 дни.Уж не е кой знае колко като време,но това дете 3 дни е сукало само от биберон и нито веднъж от гърда.Когато ги изписаха започна големият кошмар и за двамата-ревящо бебе,незнаещо да суче и проблеми с гърдите на сестра ми.Повярвай ми,предпочитам три дни бебето да е постоянно при мен,да го кърмя...каквото и да ми коства това,отколкото последиците,които се случиха на сестричката ми.Тя беше на ръба на нервна криза....беше на границата да се откаже да кърми...а бебето не беше яло 9 часа....9  часа рев и настояване да засуче...то незнаеше какво да направи.Накрая го нахранихме с Аптамил и то заспа от изтощение,а гърдите на сестра ми щяха да се пръснат.Не можеше още нищо да изцеди...съвсем малко,защото не бяха добре отпушени каналите.После опитахме в полусънено състояние на бебето и то засука!До ден днешен се кърмят Laughingно това,което преживя е благодарение на идиотите в Шейново.Пожелавам ти успех,каквото и да решиш....но незабравяй,че правилният избор е в твоите ръце! Hug

# 61
  • Мнения: 4 053

така,мисля,че "идиотите" от Шейново нямат нищо общо с запушените канали на сестра ти,
и това го твърдя смело,защото съм с по голям опит от теб и "сестричката ти" в кърменето на няколко деца,
бебетата са мързеливи и затова предпочитат АМ,защото е от шише и съответно от там тече само,а не защото е АМ,а от гърдата трябва да сучат сами,така ли е?
бебетата в Шейново НЕ ги хранят през ноща,ако бебето не е накърмено се разбира лесно,
просто ги мерят преди и след хранене,и така разбират дали детето има нужда от допълнително нахранване,и съответно го дохранват,за да е спокойно и да се прецени дали натдава добре за да ви изпишат бързо

дано не съм засегнала с расъжденията си някой,
защото аз останах засегната от пресилените думи на някой кисели дами  Stop
айде лек и успешен ден Laughing

# 62
  • Мнения: 1 531
а - наистиниа ли не ги хранят през нощта??? всъщност ги дохранват само, ако не са яли достатъчно кърма???

# 63
  • Мнения: 4 053
а - наистиниа ли не ги хранят през нощта??? всъщност ги дохранват само, ако не са яли достатъчно кърма???

да,не се тревожи толкова Wink
всичко ще е наред

# 64
  • Мнения: 498
Факт е,че 3 дни сестра ми не е имала възможността да кърми,защото са й водели нахранено ,спящо бебе.Явно не всички бебета искат да се хранят в часовете ,определени от лекарите в Шейново....

# 65
  • Мнения: 498
Мисля,че ако беше в една стая с бебето си,този проблем нямаше да съществува. Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз лично предпочитам да НЕ съм в една стая с бебето през първите дни. Все пак и майките са хора и те имат нужда от почивка след като са раждали. Ако трябва да се справям с бебето още от първите часове след раждането, просто не  знам как ще се справя. А не дай Боже ако раждането е било много тежко, или секцио, или с усложнения.
Все пак и майката е човек, а не робот Whistling
Особено за първо дете е доста трудно да се осъзнаеш изведнъж с непознато и то в болнична обстановка, едвам ставаш, а бебето реве денонощно... ooooh! Naughty

# 67
  • София
  • Мнения: 4 589
Аз лично предпочитам да НЕ съм в една стая с бебето през първите дни. Все пак и майките са хора и те имат нужда от почивка след като са раждали. Ако трябва да се справям с бебето още от първите часове след раждането, просто не  знам как ще се справя. А не дай Боже ако раждането е било много тежко, или секцио, или с усложнения.
Все пак и майката е човек, а не робот Whistling
Особено за първо дете е доста трудно да се осъзнаеш изведнъж с непознато и то в болнична обстановка, едвам ставаш, а бебето реве денонощно... ooooh! Naughty
Абсолютно съм съгласна !  И аз така предпочитам и и зобщо не мисля, че тази стратегия ще навреди на бебчето ми или ще му нанесе някакви психологически трвами или други такива глупости.  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз лично предпочитам да НЕ съм в една стая с бебето през първите дни. Все пак и майките са хора и те имат нужда от почивка след като са раждали. Ако трябва да се справям с бебето още от първите часове след раждането, просто не  знам как ще се справя. А не дай Боже ако раждането е било много тежко, или секцио, или с усложнения.
Все пак и майката е човек, а не робот Whistling
Особено за първо дете е доста трудно да се осъзнаеш изведнъж с непознато и то в болнична обстановка, едвам ставаш, а бебето реве денонощно... ooooh! Naughty
Абсолютно съм съгласна !  И аз така предпочитам и и зобщо не мисля, че тази стратегия ще навреди на бебчето ми или ще му нанесе някакви психологически трвами или други такива глупости.  Peace

Една неонатоложка ми беше казала "през първите дни бебетата изобщо не знаят къде се намират, какво става, дали са на небето или на земята" Grinning
Няма проблем за тях, проблемите са за майката.
А и това , че ги носят на 3 часа е идеално за една родила първо дете жена, защото ще има така нужният й период на постепенна адаптация, а не от първият миг да й го тръснат и да го гледа като извънземно, да се чуди какво да го прави и как да го поеме с грижите.

# 69
  • Мнения: 1 455
ninochka ако си във Вип стая,детето може да остане при теб колкото си поискаш,дори и цяла нощ Party

За съжаление не е така. Бях във ВИП и ми носеха детето както и на другите на 3 ч.
Когато родих сина ми,на втория ден стоя почти цял ден при мен,бях ги помолила и нямаше проблеми.И при двете си раждания бях във Вип стая,но втория път не съм изявила желание детето да остане при мен. Thinking

# 70
  • Мнения: 684
Факт е,че 3 дни сестра ми не е имала възможността да кърми,защото са й водели нахранено ,спящо бебе.Явно не всички бебета искат да се хранят в часовете ,определени от лекарите в Шейново....

И аз така си мислех 2-3 дни и все ги упрекват, че я хранят докато не е при мен та за това при мен все спи и не ще да суче, но истината е, че през първите дни някои бебета са доста сънливи дори и да са гладни - пак си спят и не можеш ги събуди. Ако преценят, че бебето спада прекалено много, АМто ти го дават в шише сама да си го дохранваш (освен ако не забравят като при нас, но това е рядко).



Една неонатоложка ми беше казала "през първите дни бебетата изобщо не знаят къде се намират, какво става, дали са на небето или на земята" Grinning
Няма проблем за тях, проблемите са за майката.
А и това , че ги носят на 3 часа е идеално за една родила първо дете жена, защото ще има така нужният й период на постепенна адаптация, а не от първият миг да й го тръснат и да го гледа като извънземно, да се чуди какво да го прави и как да го поеме с грижите.
Peace
Абсолютно съм съгласна! Дори след 4дневен престой в Шейново, гушкане на всеки 3 часа, след една смяна на памперс и съответно обличане и събличане, пак като се прибрахме се чувствах адски безпомоща и не знаех какво точно да правя. Представям си ако се налагаше да се грижа за беба от първите часове след раждането. И наистина - в първите 1-2 дни те просто не знаят на кой свят са и въобще не им пука, че не са до мама. Това са по-скоро някакви романтични идеалистични схващания.

# 71
  • Мнения: 1 896
така,мисля,че "идиотите" от Шейново нямат нищо общо с запушените канали на сестра ти,
и това го твърдя смело,защото съм с по голям опит от теб и "сестричката ти" в кърменето на няколко деца,
бебетата са мързеливи и затова предпочитат АМ,защото е от шише и съответно от там тече само,а не защото е АМ,а от гърдата трябва да сучат сами,така ли е?
бебетата в Шейново НЕ ги хранят през ноща,ако бебето не е накърмено се разбира лесно,
просто ги мерят преди и след хранене,и така разбират дали детето има нужда от допълнително нахранване,и съответно го дохранват,за да е спокойно и да се прецени дали натдава добре за да ви изпишат бързо

дано не съм засегнала с расъжденията си някой,
защото аз останах засегната от пресилените думи на някой кисели дами  Stop
айде лек и успешен ден Laughing

E, не знам колко ще да са тези няколко деца, които толкова продъжително и успешно си кърмила, но всички специалисти са единодушни, че късното закърмване, предлагането на шишета, залъгалки и отделянето от майката в първите дни след раждането, са сериозни фактори за проблеми с кърменето.
Не случайно има цяла програма "Болница приятел на бебето" на УНИЦЕФ, по която за да се лицензира едно родилно, първото условие е бебетата да са нон-стоп при майките и да не им се дава вода или адаптирано мляко, освен ако няма сериозни медицински показания за това.
Запушените канали определено са силно свързани с отсъствието на бебето и невъзможността майката да го кърми на поискване, което много често означава повече от 10-15 пъти в първите денонощия, често и през нощта.
Добре известно е, че никаква помпа не може да изцеди гърдите толкова добре, колкото бебето. Самото му присъствие стимулира отделянето на окситоцин - хормонът, който прави млякото да потича от гърдите на майката. Затова някои майки изобщо не могат да се цедят, но само като чуят бебето да плаче, млякото им потича. Природата се е погрижила нещата да са свързани по този начин.
Сукането на бебето помага много за възстановяването на майката след раждането също така.
А за психологическите травми просто мисля че няманужда от коментар. Детето познава гласа на майка си още от утробата и търси да го чуе в часовете след раждането. Хилядолетия еволюция са го научили, че ако не е в прегръдките на майка си, нещо ужасно ще му се случи.
Именно поради погрешното убеждение, че новороденитене знаят на кой свят са, преди 40-тина години в САЩ и други страни дори са им правили операции без упойка. Излишно е да казвам, че това отношение към въпроса отдавна е преразгледано.
Но както казах всеки сам решава, тук става въпрос ако щете за избор на родителски стил. Надявам се да изберете такъв, който да направи децата ви щастливи и емоционално богати хора, загрижени за другите.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 15:48 от basilisk

# 72
  • Мнения: 4 053

само не можах да разбера къде е връзката с "идиотите" от Шейново,
и защо това го казваш с цитат на мойто мнение newsm78

# 73
  • Мнения: 1 455
basilisk няма смисъл да дъвчеш.Всеки сам си преценява за себе си.Права си така е,така пише,но аз лично не съм приказвала на бебето нито ,когато съм била бременна,нито като ми го караха в болницата.Бях безмълвна,стоях и си го гледах,усмихвах се-това е.Беше ми странно да приказвам,независимо какво пише по книгите.
Струва ми се,че доста се отметнахме от темата.

# 74
  • Мнения: 1 896
само не можах да разбера къде е връзката с "идиотите" от Шейново,
и защо това го казваш с цитат на мойто мнение newsm78
Аз все пак предпочитам да не ги наричам идиоти. Но цитатът към твоето мнение е защото ти твърдиш, че те нямат вина за запушените канали при майките, а това както съм обяснила, не е вярно. Именно избраният от ръководството на Шейново ред бебетата да са отделно е причина за неправилен ритъм на кърменето, който заедно с липсата на хормоналната стимулация от присъствието на бебето пък е причина за запушените канали.
Също така персоналът е този, който бута АМ на бебета, за да не му реват, което ги прави допълнително отговорни за проблема с каналите.
basilisk няма смисъл да дъвчеш.Всеки сам си преценява за себе си.Права си така е,така пише,но аз лично не съм приказвала на бебето нито ,когато съм била бременна,нито като ми го караха в болницата.Бях безмълвна,стоях и си го гледах,усмихвах се-това е.Беше ми странно да приказвам,независимо какво пише по книгите.
Струва ми се,че доста се отметнахме от темата.
Не е нужно да говориш на бебето, то те чува и когато си на телефона, и когато си пееш в банята, и когато си приказвате вкъщи с таткото. Познава ти гласа, това е доказано. За останалото си права и наистина доста се отметнахме от темата, затова спирам "да дъвча"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт