Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 530
Мисля, це е излишно да се купува специална шапка. Със синът ми качваме върхове от както беше на 3м, винаги съм му слагала бяла памучна шапка, спирахме за почивка на сянка по-често и така. Проблеми не сме имали.

# 211
  • Мнения: 1 849
Здравейте момичета!
В студентските години много обикалях планините, но от седем години насам не съм мръдвала никъде. Сега решихме да възобновим със съпруга ми добрата традиция. Бих искала да ви попитам, някои от вас качвали ли са се до хижа "Рай" от Калофер. В края на месеца фирмата в която работим ще организира поход до там и ние мислим да отидем, но сме с две деца на 5,5 и 2,5 г. Ако може да ми кажете маршрута дали е много стръмен и колко часа е. Обикаляла съм този район но от северната страна... Въпроса ми е продиктуван и от притеснението, че не сме много във форма със съпруга ми, все пак това са седем години в къщи и сигурно ще се наложи да носим децата.
Благодаря ви предварително!

# 212
  • БГ
  • Мнения: 735
И аз съм от вашата групичка, две поредни лета ходих на Пирин първо, изкачване на вихрен, след това на Мусала, преходи по цял ден , 8дни,  но съм начинаеща ,а много ми хареса.За мен Пирин е много красив,но сега с малката пропускам преходите.

# 213
  • Мнения: 3 622
На 1 август заминаваме на 6 - дневен поход в Пирин и за първи път и сина ми прояви интерес и желание да дойде. Той е на 10 години, и за момента е много ентусиазиран от това, че тази година и той е включен в компанията. Купила съм му малка раничка и планински обувки и се надяман всичко да е О.К.
Взимате ли децата си и как се справят те по походите?

# 214
  • София
  • Мнения: 2 530
Разбира се, ние поне го взимаме винаги с нас. До 3 год. баща му го носеше в самар, но вече ходи сам. Даже Черни връх в края на сезона го качи на бегом  Grinning. Много е запален и обича да спи на палатка. Тази година ще правим преходи в Рила. А като порасне съм решила да го пусна с училище Едюко. Иначе, не мога да приема аз и мъжа ми да сме в планината на чист въздух, а детето да диша смрадта на София. Като беше мъничък му носех пюретата, сега този проблем отпадна  Laughing.

# 215
  • Мнения: 3 622
bifana всяко лято ходим с приятели и децата една седмица на планина, но спим на едно място и всеки ден си правим крадки разходки в планината. Миналата година например ходихме на поход в Рила /без детето/ за 6 дни и след това с детето още седмица пък в Родопите. Та моята мисъл беше дали ще издържи 6 дни похода в Пирин и дългите преходи от хижа до хижа

# 216
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Здравейте, планинари и планинарки, отправям към вас покана за екскурзионно летуване в Пирин от 12 юли за 9 дни (или за 8 , евентуално). Пуснала съм и отделна тема, но тук четат хора, които ще оценят, затова да повторя... Wink
Аз избрах маршрута с повечето от любимите ми места в Пирин и се обърнах към бюро Радецки, с които и друг път съм летувала. Те се съгласиха да се опитат да го организират, но, разбира се, е добре аз да събера група от 10-15 души. Тогава цената би била ок. 270-290 лв. на човек с включени храна, спане, водач.... Тепърва ще разбера ще стане ли със сигурност и точно колко ще струва, но ще се радвам на попълнения и от тук.... Simple Smile Пускам темата от сега, понеже времето лети бързо и е хубаво да  знам ще има ли и други желаещи, ние засега сме 4 души... Маршрутът вероятно ще е следният (пак зависи от свободни места по хижите):
1. ден - х. Безбог (с лифта от Добринище)
2. ден – почивка на Безбог или еднодневен излет
3. ден - Попово езеро - заслон Тевно езеро
4. ден - Чаирски езера - х. Демяница
5. ден - през Валявишки и рибни езера - х. Вихрен
6. ден - Кончето (по желание) и пак х. Вихрен
7. ден - Бъндеришка порта - х. Синаница
8. ден - вр. Синаница по желание - х. Синаница
9. ден – прибиране

Пишете ми ако искате да се включите. Имайте предвид, че маршрутът не е от най-леките и е добре да имате тренинг и подходящо облекло и обувки.
Хубаво лято на всички!  Hug

# 217
  • Мнения: 3 622
alex_shu 270 - 290 лв. на човек не е ли много  Shocked

Ние сме от 1 август също в Пирин за 6 дни, но плащаме 55 лв на човек. В цената е включен водач и  нощувките по хижите.

# 218
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Здравейте момичета!
В студентските години много обикалях планините, но от седем години насам не съм мръдвала никъде. Сега решихме да възобновим със съпруга ми добрата традиция. Бих искала да ви попитам, някои от вас качвали ли са се до хижа "Рай" от Калофер. В края на месеца фирмата в която работим ще организира поход до там и ние мислим да отидем, но сме с две деца на 5,5 и 2,5 г. Ако може да ми кажете маршрута дали е много стръмен и колко часа е. Обикаляла съм този район но от северната страна... Въпроса ми е продиктуван и от притеснението, че не сме много във форма със съпруга ми, все пак това са седем години в къщи и сигурно ще се наложи да носим децата.
Благодаря ви предварително!

 Амиииии, доколкото съм ходила с дете на гръб на планина, май си е доста зор този маршрут. Особено, ако ще го качвате наведнъж...  По -поносимо (по мои далечни спомени) е от Карлово, с нощувка по пътя (примерно х. Левски), после до Рай и слизане към Калофер. За голямото дете може и да не е проблем, но малкото със сигурност ще е на гръб, така че трябва хубаво да си прецените останалия багаж като килограми... Аз май не бих тръгнала с две малки деца Калофер - Рай наведнъж. Пиши какво сте решили  Simple Smile

# 219
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Simple Smile Няма да водим малката с нас, разбира се! Ще я гледа баба й.....

А за цената - аз не очаквам да събера голяма група, затова питах за цена при 10 до 15 души. Цените на предварително заявените маршрути са по-ниски, но не драстично, понеже имали по-добри условия за отрано заявените групи по хижите - така ми казаха от Радецки. А  и като се включи храната е нормално според мен. Около 30 лв за спане, закуска, обяд, вечеря и водач излиза. Колко трябва да е спред вас?

# 220
  • Мнения: 1 849
verte,
Много благодаря. Все още мислим да отидем. Похода ще е от фирмата в която работим и няма начин да се измени маршрута. Но ще има и доста жени които не са в добра форма та надали ние ще сме причината да се върви бавно.
Вчера се разчетох в нета и пишеше, че имало само две доста стръмни изкачвания от по 40 мин...
Мислим да рискуваме, а ако видим зор някой от колегите му се надявам да помогне поне с багажа...А и дъщеря ни е станала доста тежичка вече, 20 кг... Confused

# 221
  • София
  • Мнения: 2 530
bifana всяко лято ходим с приятели и децата една седмица на планина, но спим на едно място и всеки ден си правим крадки разходки в планината. Миналата година например ходихме на поход в Рила /без детето/ за 6 дни и след това с детето още седмица пък в Родопите. Та моята мисъл беше дали ще издържи 6 дни похода в Пирин и дългите преходи от хижа до хижа

Не знам колко е голямо детето ти. Нашето издържа   ruporuu пък и спираме по- често за почивка. Не го юркаме много и не правим бързи преходи. Ходим със стъпка " хималая" и той се кефи. Правим така, че да е интересно за него. Най- занимателно за него и отвличащо вниманието му е да търси знаците от маркировката. Така се занимава да открие пръв знака, че забравя умората  smile3521.

# 222
  • Мнения: 3 622
bifana на 10 години е
Благодаря ти за отговора. Надявам се всичко да мине добре. Той ще е единственото дете в групата. Ще вървим по бавно, ще почиваме като се измори и най - вече се надявам да му хареса  Grinning
Купила съм му малка туристическа раничка и той да се чувства като нас  Peace

# 223
  • София
  • Мнения: 2 530
Оооооооооо, голямо дете е. Ще издържи, няма начин да не издържи. Дано му хареса и го запалите и него  newsm08.

# 224
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Майка ми и баща ми са големи планинари и ме заразиха и мен с този планинарски дух. И досега пазя спомен за екскурзионните пътувания в Стара планина, Родопите, Рила - с раница на гръб, група от 20-25 човека, всеки ден на поход до следващата хижа, в дъжд и пек, песни вечер пред огъня, дори веднъж си купихме от един овчар агънце и си направихме чеверме.

За съжаление сега с малката малко сме поизоставили туризма, много ми липсва. Надявам се в скоро време и нея да включим в походите.

Ойларипи и хубава седмица от мен!

Общи условия

Активация на акаунт