Отговори
# 270
  • Мнения: 1 900
Благодаря за отговорите. Знаете ли някъде в Пловдив да се предлагат, а в София в кои магазини?

# 271
  • Мнения: 2 827
Каква прекрасна тема, а колко назад отишла Wink
Обожавам планината, но последно съм ходила преди 4г Rolling Eyes...пешком имам предвид...
Сега се очертава един кратък като дни маршрут из Рила. Един приятел е избрал следния маршрут: х.Мальовица- Еленските езера - Дядов връх - Вазов връх - х.Седемте езера - х.Вада - х.Мальовица....за три дена. Не съм била в района и не можах да намеря карта, за да разгледам.
Някой от вас ако е бил по този маршрут би ли споделил впечатления ? Wink

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 14:00 от МамиБлю

# 272
  • Мнения: 547
Додов връх Wink
Районът е много красив, но ми е странна идеята да се връщате пак на х.Мальовица, а да не сте предвидили нощувка в х.Иван Вазов. За карта - на Рила поне картите лесно се намират(за разлика от Стара планина) и струват от рода на 5-6лв. Провери в туристическите дружества и книжарниците, няма начин да не намериш. Завиждам ти за предстоящото пътешествие  Simple Smile и ти пожелавам хубаво време  Peace

# 273
  • Мнения: 24 467
През август ще почиваме във Велинград. Дайте идеи за близки дестинации по Родопите и Пирин. За сега сме набелязали яз. Батак, Белмекен, качване на Вихрен, разходка с теснолинейката, Ягодинската пещера и май Дяволското гърло, Юндола. Събирам още оферти!

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
През август ще почиваме във Велинград. Дайте идеи за близки дестинации по Родопите и Пирин. За сега сме набелязали яз. Батак, Белмекен, качване на Вихрен, разходка с теснолинейката, Ягодинската пещера и май Дяволското гърло, Юндола. Събирам още оферти!
Харамийска пещера, "железният път" - атракция със скално катерене,...щом ще ходите до Дяволското гърло и Триград.

# 275
  • Мнения: 547
Хайде пак аз, на всяко гърне похлупак  Grinning
От Велинград до Дяволското гърло ми се струва далечко да идете и да се върнете за един ден. Не че е невъзможно, но по тези завои на мен лично пътуването не ми беше особено приятно дори само в едната посока. Като идея - можете да останете един ден в Триград, за да разделите ходенето до двете пещери(Гърлото и Ягодинската) в два дена, а и районът има още интереснотии - Харамийската пещера, конна база...
Съжалявам, че не мога да дам идеи за разходки от Велинград... Не съм много по градския туризъм. Но по принцип близичко е Белица и резерватът с мечките.

# 276
  • Мнения: 24 467
Близо ли е Харамийската пещера? Ние ще ходим с колата до пещерите, не пеша. Не държим въобще на чисто градския туризъм, предпочитаме подобни на упоменатите места.

# 277
  • Мнения: 547
Близо до Дяволското гърло в Триград е. Пригответе си един кат дрехи, които можете да прежалите, че ще трябва да се преоблечете след излизането оттам Simple Smile

# 278
  • Мнения: 24 467
Защо, мокро ли е вътре? То за студеното е ясно,  Laughing носим в пещера винаги дълги ръкави и крачоли.

# 279
  • Мнения: 1 900
Judy страхотно сте го запланували.
Така ми се иска и ние отново да покорим Вихрен, но сега с детето е по-трудно. Пък и последната година доста съм изгубила тренинг.
Ние ще отидем до Триград, Ягодинската пещера, Дяволското гърло.
Междо другото незнам дали ще ти е интересно, но през август в Триград правят един фестивал "Орфически мистерии". Лично на за мен нестинарите бяха много атрактивни.

# 280
  • Мнения: 547
Judy, по-лесно ми е да пусна линк: http://tourismbulgaria.com/bulgaria/bulgaria.php?guide=3495

# 281
  • Мнения: 24 467
Благодаря много. Ако ще ходим в Харамийската пещера /прочетох инфото в линка, а мисля май че съм гледала и някакво ТВ предаване/ ще вземем само големия син.
Моите родители, като разбраха, че сме резервирали за две седмици апартаментче във Велинград преписаха идеята и си резервираха за 7 дни стая, но в друг хотел. Хем мога да ги ползвам при качването на Вихрен с големия синковец /оня, две годишния, още няма да го влачим там/ и при други подобни маршрути, хем пък няма постоянно да се гледаме през почивката.
В Триград ни се ходи, не са ни стъпвали маратонките там.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 783
Каква прекрасна тема, а колко назад отишла Wink
Обожавам планината, но последно съм ходила преди 4г Rolling Eyes...пешком имам предвид...
Сега се очертава един кратък като дни маршрут из Рила. Един приятел е избрал следния маршрут: х.Мальовица- Еленските езера - Дядов връх - Вазов връх - х.Седемте езера - х.Вада - х.Мальовица....за три дена. Не съм била в района и не можах да намеря карта, за да разгледам.
Някой от вас ако е бил по този маршрут би ли споделил впечатления ? Wink
Ако не се тренирани първият ден бая ще ви озори, но е много, много красиво. От Седемте езера до х. Вада е само слизане, но трябва да сте сигурни че х. Вада работи. Аз съм била на нея преди много години, когато беше мнооооооооого мизерна.
Приятно ходене!

# 283
  • Мнения: 398
През август ще почиваме във Велинград. Дайте идеи за близки дестинации по Родопите и Пирин. За сега сме набелязали яз. Батак, Белмекен, качване на Вихрен, разходка с теснолинейката, Ягодинската пещера и май Дяволското гърло, Юндола. Събирам още оферти!
Велинград не е много близо до Дяволското гърло и Ягодинската пещера.

Като отивате за Батак,продължете към Пещера и там,в разклон е пещерата "Снежанка"-една от любимите ми пещери.
С теснолинейката ако ходите трябва да имате едно преспиване в Добринище или Банско.Няма много връзки.Влака който тръгва от гара Септември пристига в Добринище 8 часа вечерта.

 Ако все пак сте решили да го направите предлагам да отидете до Добринище,от там с някакъв транспорт (ние вървяхме пеш,настигна ни един камион с дърва и ни качи)до х. Гоце Делчев,от там се сменят два лифта и се стига х.Безбог.Аз и моя приятелка ходихме там с 4 год дете и той беше страшно впечатлен.
Ако слезите в Банско,можете да отидете до Шилигарника и от там с лифт до подножието на вр.Тодорка.Също х. Бъндерица и Бъндеришкия водопад.

# 284
  • Мнения: 1 900
В Триград ни се ходи, не са ни стъпвали маратонките там.
В Триград е страхотно място, дивна природа. Peace

Общи условия

Активация на акаунт