По-груба храна - от кога?

  • 1 291
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 962
никога не съм пасирала,малчо си яде всичко като си го дъвчи и нямаме проблем

# 16
  • Мнения: 510
Започна да дъвче май към 10-11 месец. Преди това се давеше и плюеше ако има някое по-едро парче. Сега си яде без проблем по-груба храна, тъй че детето само си знае, когато иска-тогава.

# 17
  • Мнения: 649
някъде към 9-10 месец започна да яде от пюретата, които са с малки частички вътре, от тогава не съм пасирала вече нищо- само намачквам малко с вилицата. Нямаше проблеми  PeaceВече (1,7) яде и дъвче всичко- ябълка на парчета (само обелена), банан, филия...

Но все пак си е до дете  bowuu

# 18
  • Мнения: 887
След 10 месец започна да дъвче.Сега пак пасирам храната,но малко по-едро.

# 19
  • Мнения: 6 461
До към девети месец пасирах.
След това започнах да намачквам храната .

# 20
  • Мнения: 27 524
Няма точен отговор на въпроса ти  Simple Smile Криско все още не яде недобре пасирани манджи  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 897
Иво беше на годинка и 1-2 месеца, когато спрях да му пасирам храната. Все се давеше.

И аз тепърва спирам да пасирам(и то някои храни)по същите причини.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
никога не съм пасирала,малчо си яде всичко като си го дъвчи и нямаме проблем

Имаш предвид, че си захранила не с пюрета, а направо със салата  newsm78 И с печено пилешко бутче?! Айде, чак такива пресилени изказвания май не са нужни...

# 23
  • Мнения: 351
И аз спрях да пасирам около 9-10 месец. После само намачквах. Но пък ние имахме 7 зъбчета на една годинка. Трудно се научи да дъвчи, все гледаше да се пробва да глътне храната цяла. Но постепенно свикна.

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При всяко дете е различно, моя син от към 8 месец яде само намачкани манджи, а вече и по-големи парчета.

# 25
  • Мнения: 941
Ние имаме само 2 долни зъба,той все още се дави от по-гъсти храни,а е на 10 м.Започнах да се тревожа,даже повръщаше всичко на фонтан като се задави,скоро не е повръщал,ама аз все треперя като го храня Sad

Общи условия

Активация на акаунт