По какви причини родихте секцио?

  • 3 374
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
ами видяха в мен  Money  мина.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 664
Първото по медицински показатели - тесен таз, седалищно.
Второто - планово, по желание.

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Отговорих с "друго". Първия път- по желание. Вторият- по медицински причини.

# 18
  • Мнения: 5 228
По спешност, и 100 пъти съжалих, че не беше "по желание" още от самото начало...

# 19
  • Мнения: 1 263
Планово. Мнение от офталмолог.

# 20
  • Мнения: 421
Ами още не съм родила, но наблюдаващата ме лекарка ми препоръча секцио, заради малкия риск за детето, понеже вече имам една преживяна трагедия. Освен това при майка ми от три бременности (едната спонтанен аборт в 5 месец, едната преносено и починало вътреутробно), аз съм единствено живо дете. Малко ме е страх от секциото, но щом е за детето...Та ще раждам секцио, но гласувах с други...

# 21
  • Мнения: 119
Цитат на: Sim
По спешност, и 100 пъти съжалих, че не беше "по желание" още от самото начало...

Здравей,
Аз съм бременна в 7ия месец и днес ходих на едно училище в Тина Киркова и там казаха точно това, че по принцип винаги гледали да пробват нормално раждане и ако се наложи тогава секцио  #Shocked  Това ми се стори малко тъпо - струва ми се излишно да те подлагат на такива мъчения? Не знам де - има ли някакво значение всъщност за теб - ако не е планово секциото, не е толкова прецизно ли какво - или разреза е по-голям. Има ли разлика между това по спешност и плановото? Аз май съм се навила вече за секцио ама ме е страх, че като отида да раждам и някой ще си реши да ме пробва нормално първо и тогава  #Sniper Засега съм с тесен таз и бебето е седалищно ама може да се променят нещата знам ли?

# 22
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Sisqo
....... Има ли разлика между това по спешност и плановото?......


Секциото по спешност се прави, когато вече е възникнал риск за бебето или родилката в процеса на раждане и въпроса е на живот и смърт. Ако екипа се забави дори със секунда, изхода може да е фатален. При него всичко става много бързо и трябва да се действа светкавично.
Освен това възстановяването е по-трудно, организма е изтощен и т.н.

# 23
  • Мнения: 6 155
По спешност  Confused

# 24
  • Мнения: 2 232
Тесен таз и донякъде по желание... в смисъл, че не настоявах да пробвам да видим дали ще излезе или не  само ......

# 25
  • Мнения: 1 517
По желание

# 26
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Liorena
ами видяха в мен  Money  мина.

Този път си ме изпреварила  Wink
И при мен  Money  Money  Money

# 27
  • Мнения: 17 407
Не знам за какво служи анкетата, но причината беше седалищно предлежание. Друг е въпросът, че  това съвпадна с желанието ми(секциото де).

# 28
  • Мнения: 951
Преносвах,а нямах нито контракции,нито разкритие,а на гинеколога ми не му харесаха тоновете на бебчето.

# 29
  • Мнения: 4 629
Аз по спешност родих секцио

Общи условия

Активация на акаунт