Отговори
# 195
  • Мнения: 686
Здравейте!
Много се радвам за напредъка на Теди,дано бързо се възстанови мъничката.И дано дакторите по бързо открият причината за това и състояние за да може да се лекува по адекватно. 
 Чудя се това което се случва с дъщеря ви дали може да е вследствие от някоя ваксина. Дано да греша,но някой от докторите не е ли предположил това ?

# 196
 Rolling Eyes  Здравейте,
Имам нужда от съвет или обмяна на опит ако някой може да ми помогне! Доста съм объркана и не знам от къде да започна, но ще опитам да съм последователна.
Дъщеря ми ще навърши 2 годинки след 2 седмици. От 2 месеца ходи на детска ясла. От бебе на моменти е много отнесена. Когато се занимава с нещо или се замисли може да се спукам да викам, изобщо не ми обръща внимание. В яслата най-напред изразиха съмнение че не чува, тъй като не изпълнява "командите" им. След като експериментирахме много установихме че си чува добре. Преди няколко дена госпожата в яслата изрази съмнение че детето се развива по бавно от другите. Като причини изрази че не изпълнява това което и казват. Повечето от нещата които там не прави ги прави в къщи. Например казват че като я викат да седне на масата, или да пие от чашата или да си вземе чинийката с царевични пръчки тя не го прави докато не и сложат чашата или чинийката в ръцете. В къщи нямаме такъв проблем. Има неща които не разбира. Има деца по малки от нея които доста повече разбират като им говориш. Може би аз не съм я научила нямам идея. Не може да говори. Знае само 10-на думички. Като иска нещо ми сочи или ме води. Много често плаче. Мисля си дали е нормално на тази възраст да не разбира много много. Не знам дали съм обяснила добре проблема си. Просто се чудех дали има и други мами на които дечицата им на тази възраст да не разбират всичко което им казват?/имам предвид най обикновените неща/ Госпожата ми каза да я заведа на психолог, но аз мисля че е малка пък и до 3 годинки има време и децата се развиват различно.
Вие какво мислите?
Благодаря предварително!

# 197
  • София
  • Мнения: 2 356
fever_mimi,
след като нещо те притеснява и ти виждаш, че детето се държи различно от другите деца не се самоуспокоявай с мисълта, че има време и децата се развиват различно. Това е заравяне на главата в пясъка. Заведи детето на детски психолог и/или логопед за да прецени специалист развитието му. Ако всичко е наред не губиш нищо, но ако има изоставане ще трябва д се работи с детето за да настигне връстниците си колкото може по- бързо. По-късно е по-трудно. Не чакай до 3 години. Това, че е отнесена също звучи тревожно. Как е отнесена? На моменти или като цяло, предпочита да играе сама, или с другите деца, как се занимава като сте вкъщи или сред деца на нейната възраст?

Дъщеря ми също не изпълнява всичко, но отлично си разбира, в смисъл прави нещо ако тя го желае. В яслата е послушна доста повече отколкото при мен и се обслужва сама. Може би на 2г не говореше повече от 10-20 думи, не отговаряше с да/не, дай и пр., но пък като я питах "какво е това?" отговаряше, съвсем точно назоваваше предмета.

# 198
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят, все още не говори добре - не намира добре думите. Говори със заобикалки ползува някакви синоними, от година на година е по-добре, но аз например се обвинявам, че го дадох толкова рано на ясла (тогава ни канеха имаше места). Сега ако съм на този акъл, детска градина някаква тип забавачке по 2-3 часа на ден и водене по разни рисуване, плуване спорт разходки.  Вече е 9 год.

# 199
  • Мнения: 4 392
Аз бих я спряла от градина, бих прекарвала повече време с нея. Може би се "затваря "на моменти..Преживяла е нещо или иска да "избяга от нещо" .... Thinking

# 200
Не е постоянно отнесена. На моменти. По-скоро като се занимава с нещо. Просто нищо друго не я интересува. Играе си съвсем нормално. В смисъл като всички останали деца. Вози си куклите в количката, завива ги, разглежда книжки, рисува/ по-скоро драска/ Много обича да си пее но нищо не и се разбира. От около седмица казва не на нещо което не иска. Да не казва.Като я карам например да си хвърли боклука, да донесе столчето или гърнето и такива съвсем обикновени неща ги прави. Някой път просто се прави че не чува. Храни се сама и то много старателно. Пие от чаша.
Но има неща и които не разбира. Не може да ми каже кое какво е, но и аз не съм я учила много поради липса на желание от нейна страна. Познава и показва коте, куче, пате мечо и май това е. Поне не се сещам. С татко и много я побъркахме тези дни. Спира пуска лампата като я накараме. Като иска нещо сочи, сякаш не иска да се опита да го каже. Сега се е вманиачила да сяда през минута на гърнето. Само се събува и обува. Незнам още каква информация бих могла да ви дам.

# 201
  • Мнения: 4 392
fever_mimi , честно казано, нищо ненормално не виждам в това... Thinking
Може да е някакъв протест..Само повтарянето на едни и същи действия биха ме озадачили..Но може да иска да се учи  да прави нещата сама..

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 10:02 от Amarena

# 202
  • София
  • Мнения: 2 356
Така, както чета ми се струва и на мен, че си е добре детето. Нищо не губиш да се консултираш с логопед обаче.  Peace
Попитай в темата: Консултация с Логопед: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188269.0
и в Консултация с Психолог: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21363.0
Отговарят специалисти.

Откъде сте?

# 203
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
fever_mimi, не обвинявай себе си, че детето ти е по-различно, но и не отлагай консултацията. Възможно е, да изживява стрес заради градината, но не бива и да подминаваш мнението на госпожите, защото те работят от години с деца на една и съща възраст и имат добра преценка.

# 204
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
попаднах на темата съвсем случайно - и преди всичко друго искам да изкажа най-искреното си възхищение от вас - родителите на малката принцеса. силно се надявам да е нещо преходно и с течение на времето организма на детенцето да се пребори и изчисти, а дотогава мога само да  се моля  Praynig за вас
 #Crazy но наистина не мога да разбера що за държава сме щом живота и здравето на дете е толкова маловажно и толкова време никой не поема отговорност за цялостно изследване и лечение - нямам думи за здравеопазването, за лекарите, за цялата система...
желая ви скоро да съобщите, че всичко е отминало и успех в борбата с бюрокрацията   bouquet

 

# 205
Много благодаря на всички за мненията и съветите които ми дадохте. Ние сме от Казанлък.
Ще погледна във форумите които ми предложи дъщерята на Мистрал.
Благодаря ви още веднъж от сърце!!!

# 206
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Отключвам темата.
Бих искала да помоля xenia да не пише в нея.

# 207
  • Мнения: 686
Михол,как е малката? Hug

# 208
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
на 10 стр. пише - Токуда, ЯМР, началото на ноември - с вас сме  Heart Eyes Heart Eyes

# 209
  • Мнения: 3 504
Вчера в генетиката казаха, за Гери, че бедно растяли клетките. Нямало нужда от повторно даване на кръв.

На моя въпрос /по тел/ - Това лошо ли е? - Ми отговорят: - Това не означава лоша диагноза. #Crazy

Притеснявам се, пуша повече, живея на стресова основа, мъж ми отхвърля нетрадиционната медицина, ще водя днес Гери, той не доволства, след като слезах от колата, тръгна бясен, дори не успях да затворя врата.

Хич не ми е спокойно....... едно за Гери, друго в къщи няма такава спокойна атмосфера, "драпаш по една висока трудно изкачваща се скала" Cry

Общи условия

Активация на акаунт