Как се прави подписка за отстраняване на дете от градината?

  • 11 981
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 641
Аз пък не мога да разбера защо персоналът и другите деца трябва да са отговорни за поведението на това дете? То няма ли си родители, които да са отговорни за него?
Хубава работа, остава да очакваме от останалите деца да възпитават, вместо родителите!  ooooh!
Проблемът в случая е не детето, не персоналът, а точно родителите му, че не са го възпитали правилно или не са взели мерки детето да коригира поведението си и да се държи адекватно в детския колектив. Вината на песонала е само дотам, че са длъжни да уведомят родителите, ако има проблем с детето им и да им предложи помощ и консултации със специалист. Ако не са го направили, де. Peace

# 16
  • Русе
  • Мнения: 7 796
В нашата група има подобен проблем.И то няколко.Госпожата ми каза че ще има род. среща и ще се изключат "побойниците" защото след отправените забележки към родителите им нямало ефект.Понеже и моето е от лошите(но не чак толкова много),госпожата ми направи забележка да го строявам докато сме в къщи(вече трети месец е в къщи) ,иначе........... #2gunfire
Та сега малкия прекарва доста време в ъгъла наказан и съм го лишила от всички любими игри и вкусотии.
Дано да има ефект наказанието и хилядите приказки които изговорих Praynig

 Ани,иначе незнам какво можете да направите ако самото ръководство на градината не вземе мерки newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Как`Сийке, много те уважавам, но в случая нещо не мога да се съглася с теб. Никъде не видях да пише, че другите деца или учителите са отговорни за поведението на детето. Това обаче, че не са отговорни, не им дава право да искат то да бъде отстранено. Не очаквам другите деца да го възпитават, а да се научат да се защитеват, респективно да го избягват, игнорират и т.н. Това е реалният живот - не можем да изхвърляме от обкръжението на децата си тези, които не ни харесват, щото така е най-лесно. А относно персонала, твърдо смятам, че и той трябва да възпитава наравно с родителите. Все пак през делничните дни децата ни прекарват с учителите си по 8 часа, а с родителите по 3 - 4. И ако ролята на учителите не е да възпитават, то тогава каква е? Ако е само да обучават - мерси. Има чудесни образователни телевизионни програми и от сорта.
Лично аз бих се вбесила, ако в групата на детето ми има дете, което тормози останалите. Ще говоря и с г-жите, и с директора, и с родителите, а ако трябва и със самото дете и другите деца. Ще настоявам за специализирана помощ, ако трябва. Ще уча детето си как да игнорира и избягва "престъпника". Но няма и да ми мине през ум да искам да го изхвърля от групата /градината/. И не смятам, че някой има моралното право да го иска.

# 18
  • Мнения: 1 640
...само не ми казвай Фея ,че директорката няма законови правомощия в подобни случай!
... Първо не ;плюя; никой ,а гледам реално на нещата,второ имам прекрасно момиченце,което не бих го поверила във въпросната градина!
Чудесен начин за изразяване в писмен вид.Пунктуация,правопис,правилен подбор на думи.
  Апропо,изчетох темата и се убедих,че освен теб ,никой друг не е употребил епитета"изчадие".Не вменявай вина на съфорумките си.

# 19
  • Мнения: 25 641
По принцип си права, Лекси, но от това, което си написала, си личи, че не си се сблъсквала с такъв проблем. И изобщо не ти го пожелавам, нито на теб, нито на някой друг!  Peace
Просто има родители, за които единственият начин да се стреснат и да предприемат мерки за корекция на поведението на детето си са именно тези - да ги заплашат, че ще изключат детето им.
Може и аз да не схванах напълно проблема, но никъде не видях, че въпросното дете има психически или здравословен проблем, а само, че тормози останалите. За съжаление познавам такива деца, едно от тях е даже дете на моя приятелка и, повярвай ми, майката се стресна едва тогава, когато целият учителски колектив, начело с директорката се обявиха ЗА изключването на детето. Чак тогава се осъзна и потърси помощта на психолог. А детето е много будно и интелигентно, просто стана жертва на възпитателните методи на майка си (или по-точно, на липсата на такива). А какво да кажем за тези семейства, които съзнателно възпитават у децата си агресия? И такива познавам. Кой и какво може да внуши на родител, който учи детето си да се бие и се гордее с "постиженията му"? Само административни заплахи помагат и то не при всички, за съжаление...

# 20
  • София
  • Мнения: 9 862
Мисля,че в случая се говори малко напосоки.Много е важно да се знае дали детето има здравословен проблем.Защото,повярвайте ми,описаните симптоми са близки до редица заболявания,за които преди не съм и предполагала,че съществуват Confused.А ако е така-то детето има нужда от помощ,не от изгонване.Говоря от позицията на родител,чието дете също не е добре прието в детска градина,макар че мнението на психолози,логопеди и прочие специалисти е,че детето трябва да посещава такава.Истината е,че ако в подобни случаи няма единство между родител,педагог,психолог...нещата не вървят.ако всеки тегли на различна страна резултата ще е лош не за друг,а за детето.
В случая нещата според мен опират до толерантност,но и от двете страни.От една страна родителите на детето трябва да вземат спешни мерки,а от друга-педагозите трябва да са готови да съдействат,също както и родителите на останалите деца.А не да са готови на всичко,само за да се махне детето.И да го махнат от градината,то къде ще иде-в друга,за да бие други деца?!Това ли е решението?Не е!

# 21
  • под тепетата
  • Мнения: 9 313
 Виждам решението в родителска среща с родителите, директора, ако трябва и инспектора,отговарящ за предучилищното образование към общината(или инспектората).Настоявайте родителите да потърсят помощ от детски психолог или невролог.

# 22
  • Мнения: 5 468
Може би нямаше да мислят така, ако имаха проблемни деца.
Аз не знам още, моето дете, какво ще бъде в градината. Предстои ни тръгване  през септември Simple Smile. Тогава ще видим, какво е моето..., но ще ми бъде крайно неприятно да бъде агресор. Дано не е. Не дава признаци на такъв, за сега. Напротив...
Да бъде агресор, ще бъде огромен удар и изненада за мен. Няма да се умиля от това положение изобщо. Нито ще я водя на психолог Tired, защото няма нужда от такъв. Какво помага един психолог в такъв случай? Не мога да се сетя... Родителят не може да се оправи с детето, а някакъв му говори по учебник и "го оправил".
Против насилието съм, но ако дъщеря ми бие другите деца в градината, не слуша госпожите, прави на пук и се прави на дивачка, ще й ударя едни хубави плесници..., след което ще уверя госпожите, че няма да прави повече така. И тя няма да прави, защото ще я е страх от мен. След 1 месец ще забрави за маймунското си държание.
Кой иска детето му да бъде бито, малтретирано и стреснато от друго дете? Никой, нали? Значи, да озаптява своето... и няма да има бити и стреснати деца.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 862
Няма да се умиля от това положение изобщо. Нито ще я водя на психолог Tired, защото няма нужда от такъв. Какво помага един психолог в такъв случай? Не мога да се сетя... Родителят не може да се оправи с детето, а някакъв му говори по учебник и "го оправил".

Аз ли не се изразих правилно по-горе,но агресията в някои случаи си дължи на здравословен проблем.Тогава шамарите не решават въпроса.И не става въпрос "да оправи" някой детето,а да се намери причината за агресията и правилния начин на отношение към детето.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ню, шамарите не винаги действат, особено в подобни ситуации  Confused Дано не ти се налага сама да се уверяваш в това...

  Напълно подкрепям Валенцето!

  Преди да се разбере какъв е проблемът и от какво е провокирана тази агресия, не може да се говори просто така за изгонването на детето. Или за преместването му в друга група, градина... там също ще бъде нежелано. И какво се прави тогава?

# 25
  • Мнения: 5 468
но агресията в някои случаи си дължи на здравословен проблем.
И майката не знае за него ли?

# 26
  • София
  • Мнения: 9 862
но агресията в някои случаи си дължи на здравословен проблем.
И майката не знае за него ли?

Да,може и да не знае,за съжаление.Може просто да е решила,че детето и е палаво и толкова.Не я оправдавам,в никакъв случай,но наистина е възможно да не знае.Това обаче не означава,че не е трябвало да се посъветва по-рано със специалист.
Ню,виж,много е жалко,но наистина има заболявания,които ние,родителите,сме склонни да отдадем на трудния характер на децата.Не казвам,че случая е такъв,но ако надникнете във форума за деца с увреждания,ще разберете за какво говоря-хиперактивност,аутистичен спектър...и много други,които имат като проява и агресията.

# 27
  • Мнения: 5 468
Да,може и да не знае,за съжаление.Може просто да е решила,че детето и е палаво и толкова.Не я оправдавам,в никакъв случай,но наистина е възможно да не знае.Това обаче не означава,че не е трябвало да се посъветва по-рано със специалист.
Ако става въпрос за здравословни проблеми, аз оставам без думи. Не мога да давам нито акъли, нито да взимам отношение.
Всичко, което съм го писала, се отнася за здраво, разглезено дете. Защото като видя дете-побойник, си мисля само, че е разглезено или не му се обръща внимание в къщи на магариите.
Пак казвам - ако става въпрос за здравословен проблем... аз млъквам с моите методи Mr. Green.

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....като видя дете-побойник, си мисля само, че е разглезено или не му се обръща внимание в къщи на магариите.
...

Не винаги е така, за съжаление.

# 29
  • Мнения: 47 995
Дъщеря ми има едно приятелче ,с което е родена едновременно, заедно ги гледахме и ги пуснахме на ясла. Детето е по-буйно и в яслата го бяха  'нарочили 'и искаха да го махнат, но майка му не позволи. В детската са пак заедно, и след първата година детето много се промени, и сега е просто едно от децата там, макар че понякога е със спукана глава, или често е наказан, но в никакъв случай не е изчадие и не е побойник. Просто учителките( които не са нещо супер като подход) , намериха път към него! Simple Smile
По темата- не знам как се прави подписка, щом сте го решили, мисля че явно така е най-добре   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт