Бременна с колан или без?

  • 11 957
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз си мисля, че полицай няма да се заяде с бременна жена, защото била без колан. Но личното ми мнение е, че колан трябва по принцип да се слага заради собствената безопасност, а не защото полицаят може да ни глоби. Аз съм свикнала да пътувам винаги с колан, сега не го слагам от време на време и направо ми липсва, но не ми е удобно на корема и затова пропускам. А не вярвам, че ще ме глобят като видят, че съм бременна, но както вече казах - не е въпросът в глобата, а в безопасността.

# 16
  • Мнения: 1 101
Не съм слагала колан.

# 17
  • Мнения: 2 663
Аз си мисля, че полицай няма да се заяде с бременна жена, защото била без колан. Но личното ми мнение е, че колан трябва по принцип да се слага заради собствената безопасност, а не защото полицаят може да ни глоби. Аз съм свикнала да пътувам винаги с колан, сега не го слагам от време на време и направо ми липсва, но не ми е удобно на корема и затова пропускам. А не вярвам, че ще ме глобят като видят, че съм бременна, но както вече казах - не е въпросът в глобата, а в безопасността.

Каква глоба пък и ти,  по закон имаш право да си без колан

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Глобата по принцип имам предвид, а не частния случай на бременна жена Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 529
Аз така съм свикнала с колана, че се чувствам неудобно без него в колата. И предишната бременност и сега карам почти всеки ден и не пропускам да си сложа колана  Peace

# 20
  • Мнения: 2 751
... аз пък си мислех, че е по-безопасно за бебето, ако майката е без колан Rolling Eyes
Ще се радвам и на други мнения в тази насока - как е по-безопасно.
Определено и аз смятам, че е по-безопасно за бебето да си без колан.
Удряли сме се(не бях бременна) и бях с колан. Изпитах жестока режеща болка точно под гърдите, в горната част на корема.
Ако бях в 4-5 месец и нагоре (примерно), не ми се мисли...  ooooh!
А ако си без колан и се удариш (не става въпрос за тежки катастрофи) най-вероятно ударът ще го понесе главата ти.
Казвам го от опит, не гадая  Peace

# 21
  • Мнения: 439
Почти цялата бременност се возих без колан,дори и сега понякога,щото забравям да го слагам(май си мисля,че още съм бременна Joy Joy Joy)
При мен положението е същото

# 22
  • Мнения: 5 539
Кали, ти сега пак ме хвърли в размисъл
А ако съм без колан и се ударим, и ербегът се отвори, това дали ще ни спаси?
/простете бремелинската ми параноичност/

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 340
Еърбега май не се отваря ако си без колан

# 24
  • Мнения: 2 751
Кали, ти сега пак ме хвърли в размисъл
А ако съм без колан и се ударим, и ербегът се отвори, това дали ще ни спаси?
/простете бремелинската ми параноичност/
Лилита, не ни се е отварял еърбега тогава, но по принцип би трябвало да те спаси , нали е затова  Grinning
Виж, не мисли за тея неща. Постъпи с колана както прецениш. Аз не съм 100% сигурна кое е по-добро, аз за себе си реших да съм без колан. Ако забременея пак-пак ще съм без колан, но това всеки го решава  Peace
Просто като се ударихме, коланът ме сряза под гърдите жестоко в ребрата. Предполагам, че ако бях бременна, щеше да ми среже корема, но това са мои предположения  Simple Smile
НЕ мисли за тея неща и се радвай на тубмака!  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 751
Еърбега май не се отваря ако си без колан
А каква е логиката? Еърбега се отваря при определена сила на удара, какво значение има коланът?  newsm78
Хм...трябва да поразпитам, че ми стана любопитно  newsm78

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Возих се и карах с колан до края на бременността. Слагах долната част под корема.

И аз.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 702
Като бях бременна в града карах без колан. По-удобно ми беше.
На извънградско слагах колан и добре, че го слагах. В 6 месец се блъснах, вярно с не много голяма скорост, но все пак не беше безобидно. Коланът ме прихвана под и над корема. Ако го нямаше, воланът щеше да се вреже право в него    Sick

# 28
  • Мнения: 503
не съм слагала колан Peace

# 29
  • Мнения: 2 663
Еърбега май не се отваря ако си без колан
А каква е логиката? Еърбега се отваря при определена сила на удара, какво значение има коланът?  newsm78
Хм...трябва да поразпитам, че ми стана любопитно  newsm78
Логиката е такава, че колана е там , за да се използва, има си предназначение.На повечето нови коли дори вече има сигнализация , която не престава да писука, мига докато не се закопчае колана.А и да си каже честно малко хора по света не го използват по мое скромно наблюдение!   bouquet
100%ц  еърбега не се активира ако пътника е без колан

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 14:59 от konstans

Общи условия

Активация на акаунт