Декоративни свещи или...

  • 46 564
  • 363
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Цитат
ето го и моето второ "произведение": http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&view=1&photo=17

Много  е красива - как направи цветенцето?

# 61
  • Мнения: 35
хей, artista, ти направо ни скри шапките   :bouquet:!

как ги направи тези фигурки отгоре? твоят приятел не ти ли издаде някоя тайничка  :blush:, сподели с нас!

1. Калъп за основата - кутия от натурален сок Флорина (горски плодове - добър е сока  :) ), понеже ми харесаха извивките и долу.
2. Калъп за сърчицата -  кутия от шоколодови бонбони Милка с формата на сърца (не са лоши бонбоните, заслужават си парите :) ).
3. Обикновени бели и цветни свещи.

Стапяме свещите, изливаме първо сърчицата с желания цвят, малко преди да се втвърдят съвсем правим дупки за фитилите. После изливаме основната свещ, изчакваме да изстине, разполагаме си фигурките отгоре (с предварително поставени фитилчета)  и доливаме малко парафин, колкото да им покрие основата.
За стапяне на материала използвам едно малко джезве, а за пробиване на дупки - шило с метален връх.
Дано да съм бил полезен :)

# 62
  • Мнения: 2 591
Дано да съм бил полезен Simple Smile

определено! това за поставянето на фитилите на по-късен етап, е добра идея!

аз разтапям в консервена кутийка! (мъжът ми ми сложи допълнително дръжка и ми направи чучурче Embarassed), но се затруднявам да намирам нови калъпи  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 641
Дано да съм бил полезен Simple Smile

определено! това за поставянето на фитилите на по-късен етап, е добра идея!

аз разтапям в консервена кутийка! (мъжът ми ми сложи допълнително дръжка и ми направи чучурче Embarassed), но се затруднявам да намирам нови калъпи  Rolling Eyes

А ако се сложи дъно, от алуминиево фолио например, на формички за сладки дали ще стане?
За сега само ви чета и се паля  bouquet...

# 64
  • Мнения: 2 591
Много  е красива - как направи цветенцето?

мерси  Embarassed Rolling Eyes цветенцето е от любимата ми мартеничка, поизчаках малко да започне да се втвърдява восъка и го сложих (от някаква изкуствена кожа е).

имам идея да пробвам и с естествени материали, ама малко по-нататък.... би трябвало да стане, понеже имам такива купени свещи, но още бистря идеята  Embarassed

# 65
  • Мнения: 2 591
А ако се сложи дъно, от алуминиево фолио например, на формички за сладки дали ще стане?
За сега само ви чета и се паля  bouquet...

ох, и мен много ме подпалиха  Blush Heart Eyes, ама е голям кеф (заслужава си крастата  Joy)

трябва хубаво да се закрепи фолиото, понеже восъкът е течен и може да се разтече и или ще изтече, или формата ще стане неправилна! и аз мислех за нещо подобно, но се отказах...

междувременно вече счупих една стъклена чашка (в микровълновата НЕ става, както бях предложила преди) и разтопих една уж здрава пластмасова формичка  Embarassed

# 66
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
много интересна тема, ще ви следя Blush

# 67
  • Мнения: 3 251
Ето ги моите свещички:
http://good-times.webshots.com/album/552876513LxSBZV?start=12
Не са нищо особено, като гледам вие как се справяте... Hug

# 68
  • Мнения: 2 591
Не са нищо особено, като гледам вие как се справяте... Hug

Сапфира, много са красиви! не бъди скромна! и яйцата са хубави!

а тази формичка със сърчицето от къде си я купила  newsm78

# 69
  • Мнения: 1 120
аз тези дни го ударих на лежане и нищо не съм правила
довечера ще се опитам да измайстора нещичко

# 70
  • Мнения: 3 251
а тази формичка със сърчицето от къде си я купила  newsm78
Тя е пак от ароматна свещичка, но си я харесах и си я запазих, има си и капаче и се затваря свещичката. Бяха ми я подарили, идея нямам от къде може да е?!

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 08:34 от Сапфира

# 71
  • Мнения: 679
Такива свещички в метални кутийки има в Бонжур - кръгли и елипсовидни си сппомням, че съм виждала, но май имаше и други.

# 72
# 73
  • Мнения: 2 591

браво   bouquet а конусовидната свещ в какъв калъп я изля?  newsm78

и аз напоследък нищо не съм правила, lamita, не че ми е минал ентусиазма, но нещо време ми липсва....

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 879

schneee,  излях я в картонена парти шапчица, крадната от детето.
първата свещ е интересна когато гори, защото по идея на някаква рускиня направих първо червени полусфери във форма от пъдпъдъчи яйца и когато се втвърдиха ги изсипах в другата форма и залях с бял. Когато гори вътре се появяват червени петна и е доста интересно.

Общи условия

Активация на акаунт