От кога и каква риба?

  • 1 518
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Самоков
  • Мнения: 561
Сори че ще използвам твоята тема но да не пускам нова ще попитам тук.
Някой давал ли е домашно производство?И каква риба сте ползвали и как я приготвихте?

Ето нещо, което моят син си хапва с удоволствие. Дано рецептата да ти хареса. Wink

Суфле от риба

60-70гр. филе от хек или мерлуза
1 ч.л. брашно
2 с.л. прясно мляко
1 ч.л. масло
1 яйце
магданоз

Филето от рибата се сварява в подсолена вода и се нарязва на парченца. От препеченото брашно, млякото и част от маслото се приготвя сос бешамел, към който се прибавя жълтъка и ситно нарязания магданоз, прибавят се нарязаната риба и разбития на сняг белтък. Изсипва се в намаслена тавичка и отгоре се слага парченце масло. Пече се в умерена фурна и се поднася топло.
Рецептата може и да е добра,но не е ли неподходяша за толкова малко дете? newsm78


И аз това се зачудих + че комбинацията риба с мляко е противопоказна

По-скоро рецептата наистина не е подходяща за толкова малко дете, защото има белтък, а не заради това, че има комбинация на риба с мляко. Рецептата съм я взела от списание "9 месеца" и не мисля, че биха публикували нещо, което е противопоказно.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 20:25 от nelly_d

# 16
  • София
  • Мнения: 15 220
Аз затова спрях да купувам всякакви бебешки списания.  Close Целта е явно да публикуват нещо-си-там, за да може да изсипят покрай него 50 страници с реклами, и изобщо не ги е грижа, че пишат много нелепи неща.

# 17
  • Мнения: 1 446
Ето ти моята рецепта за риба до 1г.6м. Иван много я ядеше.
50-60гр. бяла риба(аз правех с хек филе)
1 ср. голям картоф
1 малък морков
малко масло
пресен или сух копър

Нарязвам на кубчета моркова , картофа и рибното филе. Всичко слагам в тенджера с масло и вода на око. оставям всичко да оври добре , накрая слагам копъра и около 6 мин. на слаб огън оставям да ври. Накрая намачквам или пасирам.

# 18
  • Мнения: 4 621
Риба дадох в пюре на Семпер на 11 месеца. За жалост обаче на Яна не и харесва и до мемента не вкусва риба.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 488
Благодаря мами за споделените рецепти

# 20
# 21
  • Мнения: 422
Сега пък загледах, 4е на вси4ки пюрета на Семпер с риба пише ,4е имат лимонов сок.
А нали цитруси след година..........

# 22
  • Мнения: 596
Към 10 месеца дадох риба.
Семпер имат много добри рибни пюрета.
За начало се дава някаква бяла риба.

# 23
  • Мнения: 9 481
Да, на пюретата пише от 3,4,месеца..но първо зависи от кога е захранено бебето...не може да сте започнали на 4мес примерно и да дадете веднага рибно пюре, щото пише на буркана!
А по принцип риба се дава доста по-късно, защото рибата Е алерген:
"Примерна възраст за въвеждане на храни-алергени

Ето препоръчителната възраст за въвеждането на някои от алергизиращите храни. Ако има силна фамилна предразположеност към алергии или ако вашето бебе има вече хранителна алергия, много от тези храни трябва да се предложат дори по-късно.
Примерна възраст за въвеждане на храни-алергени (за бебета, при които рискът от хранителни алергии не е толкова висок)
• Без „твърда храна” (включително и готови бебешки каши) и сокове – 0-6 месеца
• Пшеница, портокали и други цитрусови плодове, сирене, кисело мляко, соя, грах и други бобови растения(без фъстъци), жълтък и царевица – 9-12 месеца
• Краве мляко( включително извара, сладолед), свинско месо и домати – 12-18 месеца
• Яйчен белтък, месести семкови плодове – 18-24 месеца
• Шоколад – 2 години
• Риба и ракообразни, ядки (без фъстъци) – 2-3 години
• Фъстъци – 3 години "

Ето и цялата статия:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/906/51/

Естествено всеки решава сам Peace

Общи условия

Активация на акаунт