Въпрос за границите?

  • 2 253
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 863
За събиранията с родните съм за да отидеш, за морето... не знам, освен ако нямаш връзка в момента и примерно вместо да сте само двете, що да не дойде с вас. Ние бяхме 4-та на море миналата година, тази- май пак така имаме намерение, на празниците почти винаги сме заедно, освен ако той не си заформи нещо, тогава ме предупреждава и не идва....Дъщеря ми му казва на име и знае, че това е бащата на брат й, тя нейния си си го познва и обича, за бабата и дядото също знае, че са на брат й, но те я обичат, а тя няма жива истинска баба, та защо да не им я водя като им е приятно и я гледат като свое внуче, не съм забелязала да я делят...по добре от това- здраве му кажи според мен.

 .. най-важното в да внимаваш малката да не вземе да мечтае да се събирате, тогава ще бъде кофти.. щото както знаят, така изведнъж дойдат и ти отперят някой гаден въпрос.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
А ти само заради дъщеря ви ли искаш да се виждате?
Ама наистина. Помисли!

Абсолютно. Не се съмнявам ни най-малко в моите чувства или в липсата им по-скоро.

catnadeen, идеята ти за партньор ми хареса.  Joy Ако мога да взема моя, бившия ще ми е излишен...  Wink

Г-жа Смутена-Засрамена, много си права. Хубавото е, че при нас това го няма. Той знае, че не съм сама и го приема/Е, понякога прави саркастични забележки, но.../

Бейб, би следвало да е наясно. Говорили сме по темата поне 10 пъти - сериозно и отговорно и двамата сме на мнение, че не можем и не искаме да живеем заедно, че сме различни хора и прочие...

marypopins, много точно си разбрала от какво се притеснявам.   bouquet Искам да има хармония в отношенията ни и Дариа да се чувства обичана и подкрепяна от двама ни, да сме единни по отношение на нейното възпитание и да сме си приятели, НО... да не прекрачваме някои необходими граници. Би следвало да ни е лесно и на двамата, с оглед на това, че в момента никой не се чувства наранен или обиден и двамата имаме нови връзки...

Мерси на всички за отговорите. Ще помисля още малко и при всички случаи поне подарък ще изпратя.

За морето беше по-скоро начин да разтегна максимално границата...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 02:52 от Isa

# 17
  • Мнения: X
....

Та се чудя - къде е границата? А и да отида ли или не?
Ами - ако не ти тежи - а пък аз виждам че не ти тежи - не виждам защо да не поддържате едни такива прекрасни отношения. Ако хората са готини и не те натоварват празниците с тях - давай.

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, мисля, че ако не идеш на събирането - по-скоро ще лишиш роднитие отколкото да дадеш на него някакви наздежди... в смисъл - повече вреда ще има ако не идеш, отколкото ако идеш
само мое мнение - все пак ти си на топа на устата и имаш шесто чувство...и може би усещаш неща които не можеш да формулираш тук
успех

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
catnadeen, имам аз...

Просто не ми се 'играе' на семейство точно с този мъж...

# 20
  • Мнения: X
Моята идея беше следната. Аз не бих ходила на такива сбирки, защото: 1. бившия не е мой тип човек - вече - преди бил бил - влюбена загубена и т.н. но има такива пропуски в характера и възпитанието и т.н. че просто не би ми било приятно да съм с него и 2. същото важи и за роднините му.
Но!!! при положение че 1. няма чувства и 2. той и роднините му са готини, разбираш се с тях, имате си приказка, прекарвате си добре - аз не виждам защо пък зорлем да се изолираш от тях. И в моето семейство има една такава майка на един братовчед на баща ми - ох малко сложно стана - която ни е близка семейно, по-близка от члена на семейството, за който тя беше женена -в сички го приемаме съвсем ОК.
Рискът е единствено да не би да има чувства от негова страна - там може да стане фал.
Но ако всички гореизброени необходими условия са налице - защо не. А може би някъде по тях нещо се пропуква и затова имаш усещането, че нещата не са наред. Отговори си на въпроса къде точно не са наред и може би ще поизбистриш.

# 21
  • Мнения: 4 736
И аз размишлявам доста в последно време за тези граници. Честно казано, не намирам за нормално да се правим на приятели с него и с роднините му. Били сме едно семейство,но вече не сме. Да се запази добрия тон по между ни мисля е достатъчно. По мое мнени, подобни срещи от "третия вид" не биха ми дали възможност спокойно да продължа напред.

# 22
  • Мнения: 4 458
Isa,  според мен е добре да отидеш на РД. Не лишавай детето от възможност да е сред родата си.
Вие с бащата сте си се разбрали и останалите възрастни знаят за какво става въпрос така че не виждам да има проблем.

Единствено имам малко съмения за разговорите които сте водили с бившия... дали тези уверения идват само от твоя страна или и той е на същото мнение, че не може да сте семейство. Имам си такива едни малки лични примерчета които ми изникнаха в съзнанието докато четях  тези ти редове.... Дано да е така както казваш Wink

Весело изкарване на празника  Grinning

апропо и ние празнуваме на този ден  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
дали тези уверения идват само от твоя страна или и той е на същото мнение, че не може да сте семейство.

Първо - Весел празник на теб и твоите красиви девойки   bouquet Много да те радват.

Тъй като той пожела раздялата ни и аз охотно приех, сега просто при всеки негов опит да се върне и крачка назад му го напомням.  Mr. Green Освен това се държа максимално приятелски с него - Преди малко ми се обади от хотел, който аз му препоръчах за романтичен уикенд с последното му завоевание. От това по-приятелско държание не знам какво остава?  newsm78 Освен да отида и аз с някое гадже  Laughing Laughing

Вече взех решение и то е, че няма да отида. Ще купя подарък от него и мен, а той ще отиде с дъщеря ни. При това ще заминавам в командировка и си имам извинение. Така ще си почина  Grinning

# 24
  • Мнения: 4 458

Първо - Весел празник на теб и твоите красиви девойки   bouquet Много да те радват.

Тъй като той пожела раздялата ни и аз охотно приех, сега просто при всеки негов опит да се върне и крачка назад му го напомням.  Mr. Green

Благодаря за пожеанието  Hug

Знаех си аз че има нещо гнило в Англия  Wink
А, това с последните завоевания и тям подобни... не ми минават на мене - това е само параван (в повечето случаи)
Ти си знаеш де, но на твое място бих сложила малко по-дебела черта и бих му давала детето и може би понякога да се виждам и с него, но за малко и по същество (въпроси касаещи детето)....

# 25
  • Мнения: 5 370
За първи път май си позволявам май да пиша тук, но то е, защото въпросът иде от тебе, Иса. Дано ме разбереш правилно.  bouquet
Всъщност, ти твърдо ли си убедена, че платът е окончателно разрязан на 2 и няма никакви шансове да бъде отново снаден? Аз ако задавам такъв въпрос в подобна ситуация ще е, защото на заден план нещо ще ме гложди, нещо мен самата ще ме "подпира"......ох, много метафорично се изразявам, ама то е, щото се опитвам да бъда максимално деликатна и да не те засегна....или някого другиго.
Не ми е работа, но от личен опит знам едно-когато 2 бивши половинки си демонстрират отявлено настоящите завоевания, понякога това е точно отчаян зов за привличане на вниманието.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Faithless хахаха толкова деликатно си го казала, че едва го разбрах Wink

Благодаря за въпроса, но не - плата е раздран, чашата е счупена и т.н. Няма шанс да се върнат нещата назад. Ама никакъв шанс да се обърна назад - даже и всички мъже на този свят да са свършили Naughty

# 27
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, обаче има едно положение дето е много странно - с един младеж на времето така - нищо не стана от нас като гаджета... е обаче като се разделихме и почнахме да се виждаме на свободни начала... е така му се завъртя главата, че думи нямам
искам да кажа, че тази ситуация на свобода и необвързаност дава едни такива взаимоотношения дето ... ми хем гот, хем в даден момент могат да затормозят ЕВЕНТУАЛНО човек
още повече ако той самия е пообъркан - май не визирам теб, въпреки, че аз като теб не бих се клела на 100% - спал ли си с някого, ако не е станало нещо много лошо /а във вашия случай слава богу нещата бяха много цивилизовани/-  винаги остава едно такова чувство... на близост, на споделено, на топлина... /спал е метафорично и не метафорично - просто вместо живял - подсилена Wink/

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
винаги остава едно такова чувство... на близост, на споделено, на топлина...

Определено си права.  Peace
Да сме приятели можем, но моите критерии за мъж, а неговите за жена са различни.

М/у другото аз съм в приятелски взаимоотношения с всичките си бивши гаджета и за мен това не е проблем. 

# 29
  • Мнения: 5 370
М/у другото аз съм в приятелски взаимоотношения с всичките си бивши гаджета и за мен това не е проблем. 
Сега мисля, че си намерих обяснението....явно наистина хората сме адски различни.
В такъв случай няма повече да те питам дали това не са наченки на...хм....ново начало. Peace

Общи условия

Активация на акаунт