За медицинските

  • 5 851
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 921
Точно днес с това се занимавахме.
Купихме медицински за брак, записахме, че са за осиновяване. Аз минах тубдиспансера и психото в Бургас- платих по 5 лв за всяко. В тубдиспансера ме питаха дали имам контакт с болни и ми гледаха една снимка правена преди 1 месец. Във Враца, където живеем на съпруга ми му взеха 14.50 за психото, правиха му снимка в тубдиспансера и не му записаха, че не се води на учет, а само,  че е здрав.  В Психото го караха да подписва декларация дали е бил психично болен, дали е употребявал наркотици, злоупотребявал с алкохол. Не знам колко струва за Спин и васерман - утре ще ходим да ни бодат. След това ще ходим при личната, която иска по 2 броя медицински за всеки, защото задържала единия. Не ми е ясно защо, но щом иска ще и дадем

Честно да ти кажа wa_wa ние си платихме като попове в частната клиника "Св.София" в Бургас (някъде около 60лв./човек), обаче ни обслужиха подобаващо. Водиха ни през всички кабинети като някакви ВИП  персони и само казваха, че сме за мидицински за осиновяване. Бланките ни ги дадоха оттам. След като приключихме с всички кабинети - очен, ушен, невролог, вътрешни болести, Васерман и Спин, отидохме в Психо-диспансера, където ни удариха печат, че не се водим на отчет срещу 10лв./човек. После същата процедура и в ТУБ-диспансера. С това приключихме. Ама това е за Бургас, не знам дали е едно и също в различните градове.

# 16
  • Мнения: 262
Освен спин васерман сифилис туберколоза пише ли се за наследствени и генетични заболязания в медицинското от личен лекар

# 17
  • Мнения: 847
и двата пъти сме правили задължителните изследвания - СПИН и Васерман, бележките от психодиспансера (за проучването обикновена, че не се водим на отчет, за делото - "експертиза") и от туб диспансера, а личната лекарка ги обобщи на обикновена зелена бележка, като ги преразказа четливо със заключение накрая, че сме клинично здрави и годни да осиновим. Никакви други коментари. На социалната на времето й бях казала в проучването, че ако се интересуват повече, да се обадят на джипката, познава ни от дълго време. Не я е търсила Simple Smile Не сме обикаляли специалисти никакви. Наследствените и генетични нямат общо и не се изискват - не са формулирани като пречка в закона, а и обективно - с какво ще му навредите на детето, ако ги имате?!
цените януари в софия - тубдиспансера - х 10 лв/човек (вдигат цените ...); СПИН и Васерман - х 18/чов в кожния диспансер; психо "експертиза" - х 30 лв/човек. Пиша я в  кавички, щото основно ме питаха какво съм учила, работила и т.н. и от това заключиха, че съм нормална.

# 18
  • Мнения: 262
Много благодаря за изчерпателния отговор.Впетък ще подам документите в социалното. Hug

Общи условия

Активация на акаунт