Водата вреди???

  • 2 080
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
http://dieti.rozali.com/dieti-lubopitno/p2845.html

Успяха вреда и във водата да намерят. Вие на какво мнение сте? Тази статия ще ви накара ли да ограничите водата? Аз лично продължавам да смятам, че е хубаво да се пие повечко вода.  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Незнам доколко е вярно написано Thinking но не мисля да променям пиенето си на вода, като количество и прием на ден  Peace

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
никой не може да ме убеди в това Naughty

# 3
  • Мнения: 2 926
никой не може да ме убеди в това Naughty
Мен също!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не вярвам на това.То май не останаха полезни неща.

# 5
  • Мнения: 8 505
Пия вода не с цел да отслабвам или да си залъгвам глада.Два литра са малко за моя организъм.Пия я,защото имам нужда от нея.Вредно или не-нямам намерение да си променям навиците.

# 6
  • Мнения: 817
Аз също пия много вода ,дори имам чувството ,че прекалено.На ден две шишета от литър и половина не ми мърдат ,като не броя фрешовете ,чайовете и т.н..Но с някои неща от статията съм напълно съгласна и лично съм ги изпитала.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз пия близо 2л. вода на ден.

Не вярвам на това. То май не останаха полезни неща.

 Peace

# 8
  • Мнения: 7 186
2 литра на ден +- е нормално за мен и никой не може да ме убеди в противното. За здрави бъбреци това не е натоварване, напротив. Може да има ограничение в приема на течности само при определени заболявания. Пиенето на вода е по- полезно от непиенето.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 062
Тази статия е напълно объркана. Прочетете я по-внимателно и ще видите, че авторът й направо си противоречи.
Ще си пия вода, колкото ми се иска. От малка съм си "водна жаба" и никой и нищо няма да ме откаже да пия вода. Не обичам безалкохолни напитки и други заместители на водата и това си е.    Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 206
Глупости!  ooooh!

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сглобена изглежда статията и не си заслужава.
Истина е, че свързаната водя е по-полезна, но и ако се храните само с грейпфрути и дини, едва ли ще пиете по 2 + литра.
Написана е като роботи, които пият по 3 литра на ден независимо от храната.
Всичико крайно е вредно колкото самоцелното наливане с вода.

# 12
  • Мнения: 473
Аз лично не пия много вода, просто не искам да се насилвам, пия толкова колкото ми се пие - 1,5 л. на ден най-много. Ям храни съдържащи вода, но статията е по-скоро за тези, които смятат че като пият вода им се притъпява чувството за глад, което не е вярно наистина. За малко да, след 5 мин. пак си гладен. Иначе смятам че пиенето на големи количества вода действа много добре на организма, тъй като кожата много добре се хидратира, изхвърлят се токсините от организма, водата е изключително полезна за стомашно-чревния тракт. Не е лъжа, че хората, които не пият вода често страдат от запек например. Така че статии много, всеки си знае кое е добро за него и кое не е. Аз съм твърдо за пиенето на много вода и се старая да увеличавам дневната доза.

# 13
  • Мнения: 1 975
2 литра на ден +- е нормално за мен и никой не може да ме убеди в противното. За здрави бъбреци това не е натоварване, напротив. Може да има ограничение в приема на течности само при определени заболявания. Пиенето на вода е по- полезно от непиенето.

 Peace

# 14
  • Мнения: 2 677
никой не може да ме убеди в това Naughty

 Peace

# 15
  • Мнения: 2 956
никой не може да ме убеди в това Naughty
И мен  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 2 171
Аз пия отскоро повече вода, преди пиех най-много по 0.5 л, сега пия по 1.5-2 л и мога да кажа, че се чувствам много по-добре откакто увеличих количеството на водата Peace

# 17
  • Мнения: 4 053
пълни глупости smile3555

# 18
  • Мнения: 6 461
Винаги пия толкова вода колкото ми се пие Peace
Не мисля ,че водата вреди.

# 19
  • Мнения: 27 524
Полезен, разбира се.

# 20
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Глупости Shocked

# 21
  • Мнения: 11 018
Полезна и само полезна Peace Колкото повече, толкова повече Mr. Green

# 22
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Полезна е разбира се,що за изказване/???//?

# 23
  • София
  • Мнения: 4 776
Прави ми впечатление, че колкото повече вода пия, толкова по-добре се чувствам и изглеждам  Peace Аз пия някъде по 2 литра на ден, но преди пиех доста по-малко и се га ми е по-добре.
Освен това по принцип обичам много кола и всякакви други газирани напитки и когато спра да ги пия и си карам само на вода, се чувствам съвсем добре  Peace

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Пия вода, когато съм жадна. За мен да пиеш, без да си жаден и да ядеш, без да си гладен е някакво природно отклонение.  Mr. Green

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Според мен е полезна.Ако пия много вода-не ми пречи, чувствам се добре и не съм забелязала отрицателно влияние.

# 26
  • Мнения: X
В статията са написали пълни глупости - скоро четох една книга посветена на водата и влиянието й върху организма и открих, че много болести се причиняват именно от обезводняване! Стреснах се и сега се старая да поддържам нормална диуреза с около 2 л вода на ден Peace

# 27
  • Мнения: 6 958
Пиенето на вода е по - полезно от непиенето.

 Peace Всеки трябва да пие вода колкото му душа иска - малко или много според нуждата  Peace

# 28
  • Мнения: 8 917
Глупости ooooh!

# 29
# 30
  • Мнения: 482
и мен Peace божке какво ли ще измислят още..толкова ли нямат за какво да пишат.. Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 4 590
Не вярвам на това.То май не останаха полезни неща.
newsm10

# 32
  • Мнения: 2 936
полезна е ,разбира се !!!

но ми е много чудно откъде се взе този "мит за кафето" което утолява жаждата  #Crazy ...досега не съм чувала някой да каже...-искам да изпия едно кафе,4е съм жаден... Joy Joy Joy
и си мисля че всеки знае за диуретичното действие на кафето!!! Thinking

# 33
  • Мнения: 4 193
Полезен! Peace

# 34
  • Мнения: 1 120
журналистическите мозъци толкова са се изтъркали,че вече не знаят какво да пишат.но все пак борба за живот е и при тях.
 Peace
без да засягам,такива,които пишат тук

# 35
  • Мнения: 1 427
Вреди, глупости! Пия от тази вредност по много, и съм жива все още, и здрава при това! Whistling

# 36
  • Мнения: 1 564
Не вярвам на това.То май не останаха полезни неща.
Peace

# 37
  • Мнения: 5 317
знам ли и аз-предполагам е полезна.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 836
 Откакто започнах да пия по- повечко вода, ми мина мигрената. Ей на това му викам аз вредна ! Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 1 544
За мен е полезна. И болни бъбреци имам, та в огромни количества ми идва още по -добре.

# 40
  • Мнения: 3 647
никой не може да ме убеди в това Naughty
Twisted Evil

# 41
  • София
  • Мнения: 3 271
Според мен е спорен въпрос - има жени, които ако не пият течности, вода и т.н, изглеждат много зле, а има и обратния случай, които ако изпият 1 чаша течност на ден е рекорд за тях - с перфектен външен вид, кожа, коса и т.н.

# 42
  • Мнения: 4 621
Спорен мен е полезна, не мисля, че би могла да навреди с нещо newsm78

# 43
  • Мнения: 4 473
Статията ми звучи нелепо при все, че аз съм леко `скарана` с водата и обикновено изпивам по чаша на ден (вода - другите течности не ги броя).

# 44
  • Мнения: 1 069
И без това едва ми се събира един литър дневно. Така че,  големи количества и да са вредни, аз не ги достигам!

# 45
  • Мнения: 1 384
Не само, че мисля, ами съм убедена, че е полезна  Mr. Green  Twisted Evil Колкото и да не се разбирам с нея  Sick Joy

Общи условия

Активация на акаунт