Агнешко на фурна

  • 3 229
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
Аз наивам бира намазвам агнешкото с олои,подправки/смесени чубрица,черен и червен пипер и още еднано не знам как се казва/и сол и тогава завивам с фолио.250 градуса на фурната за 3-3,5 часа и е готово

# 16
  • София
  • Мнения: 35 951
Ще пробвам и така, благодаря   bouquet

# 17
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ей сега извадих от фризера едно парче агнешко - даже не го знам от коя част на агнето е. Ще го правя в тавата с много зелен лук и джоджен, но както е цяло, че май няма да успея да го нарежа на парчета - зависи колко ще се размрази до довечера.

# 18
  • Мнения: 784
250 градуса на фурната за 3-3,5 часа и е готово

И аз така - на агнешкото майката му е голямото печене, но под фолио, да не се изсушава и като се долива по малко водичка. Накрая 10-15 мин. без фолио са достатъчни да се запече.

Забелязала съм, че след 2-2,5 часа печене месото като се опита - си е съвсем добре за хапване, обаче след 3-3,5 часа - направо става хммммммм ..........., топи се като масло.

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Обожавам да ям агнешко, но аз го пека поне три часа на слаба фурна със фолио отгоре. Слагам му миксът от подправки  "Златно агне" и го поливам с бяло вино.

# 20
  • Мнения: 6 461
Обожавам да ям агнешко, но аз го пека поне три часа на слаба фурна със фолио отгоре. Слагам му миксът от подправки  "Златно агне" и го поливам с бяло вино.
Не бях се сетила да сложя бяло вино. Thinking
На истина ще придава приятен вкус на ястието.

Общи условия

Активация на акаунт