Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 111
По различно време ги плащат. Зависи от работата ти кога са подали документите. А и след това документи на хора от едно и също работно място ги придвижват с различна скорост  и дължината на болничния явно няма значение. На мен ми го забавиха около 45 дни след като от счетоводството са подали изрядните документи в НОИ. Платиха ми го, защото се обадих да проверя какво става и те го придвижиха. Иначе наистина плащат всеки четвъртък.
И аз трябваше да звъня на 5-6 номера повече от половин час, докато накрая ми вдигнаха. Просот не се отказвайте. Сега чакам за февруари Simple Smile Кой знае и тях колко ще ги забавят, а не сме купили количка за бибо  #Silly

# 16
  • Мнения: 1 409
На мен пък ми казаха,че превеждат пари всеки четвъртък,да ги чакам в петък
Аз съм болнични от 23.01 и още няма нищо преведено  #2gunfire

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
На мен пък сега шефа ми каза /освен че е убеден, че не е негова работа да се интересува от моите болнични  Twisted Evil/ че парите ми за януари били преведени на него ??? ако някой знае, много моля да ми каже как става така - болничен от средата на януари, предаден на 22-февр. от счетоводителката   #2gunfire/придружила съм го с декларациите за банкова сметка /.

# 18
  • Мнения: 533
Звъни в НОИ и там по ЕГН ти казват какви са проблемите и пак звъниш на работодател и пак в НОИ и така до безкрайност....КОШМАР!На мен 1път в НОИ ми казаха,че не е вписана 2-рата ми фамилия(та да направи корекция работодател),сега звъня,а те ми казават ,че съм по старата процедура.Защото нямам прекъсване на болничен от м.декември 2006 до ден днешен.Нищо ,че са разл.болнични.Счет.в работата крещи,НОИ казва РАБОТОДАТЕЛЯ!А аз си стоя без пари от м.декември.Утре като звънна в НОИ може и др.основание за неплащане да изтъкнат .Знам ли?

# 19
  • Мнения: 13
Това с Нои се оказва ниакакъв кошмар и аз чакам пари за болничен от януари утре ще проверя дали нещо не са превели и ще звъня на телефоните които сте посочили.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Ужас, от НОИ ми казват, че счетоводителите са виновни, те пък, че НОИ, на шефа не му дреме /то и защо ли ?  Twisted Evil/. Парите ми за януари са около 30лв, но от 6-ти фефруари съм се болничен /27-ма г.с.  Grinning/ та това са ми всичките доходи...

# 21
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
охх още ли има неизплатени за януари бе?? ooooh! ooooh! ooooh!
А аз чакам за февруари пари---- и аз звъня като луда на тези телефони и никой не вдига или ми дава заето-е какво е туй нещо по дяволите...... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

И аз се чудя как ще стимулират раждаемоста в България ....определено по този начин няма да стане,защотот  неможе да чакаш три месеца за пари а същевременно да се чудиш как да си отгледаш новороденото дете baby_neutral #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Аз също чакам за януари.При това лично си занесох документите още на 31-и същия месец. Thinking

# 23
  • Мнения: 291
Днес следобяд все пак се свързах с НОИ  Shocked Бях се настроила за скандал, но моми4ето (беше млада със сигурност) насреща беше ужасно мила и любезна и не ми даде сърце да я кълна  :mrgreen (Да кажа, 4е аз съм в 45-дневния болни4ен преди раждане от 24/02, т.е. 4акам пари за три дена от февруари). Та за НОИ: Любезната дама ми поиска ЕГНто и ми каза, 4е моето плащане е наредено за утре и петък да си чакам парите за февруари. Плащането за март да го очаквам към средата на април. Обясни ми, 4е първото плащане по един болни4ен се извършва в рамките на едномесе4ния официален срок от подаването му, най-4есто в края на този срок  (т.е. подаден болни4ен на 01/03 се плаща на 01/04). НО последващите плащания по същия този болни4ен се извършват до две седмици от подаване на информацията, т.е., в моя случай, аз следва да получа парите си за март до към 15ти април Money
Освен това ми каза, 4е тъй като се о4аква април да ми се издаде вторият болни4ен (за 135те дни), то отново да очаквам същите срокове на плащане - първият път един месец след подаването на документите, след това в рамките на две седмици от подаването.
Също така ми каза колко ми е 'надницата', за да си знам колко пари да о4аквам всеки месец. Предложи ми да провери дали IBAN-а ми е правилно въведен, за да няма грешки.....Накрая приключихме разговорът с покана от нейна страна да се обаждам по всяко време, ако имам каквито и да е въпроси...

Изводът,  мили дами, е: звънете упорито и питайте безжалостно, но не забравайте, 4е и те са хора и 4е не те промениха схемата на изплащане на болни4ните, а тройната коалиция...


# 24
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ами аз звъня бе мила,ама никой не ми вдига,или все заето дава ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!Ами начупих си пръстите да натискам тез копчета на телефона,то без пръстови отпечатъци останах направо ooooh!
Но все пак се радвам че има свързали се мамчета Hug Hug

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз си чакам парите за февруари,счетоводителите бяха изрядни,подадоха документите още на 01.03 и сега сме в процес на дъъъъълго чакане.
 Системата е адски глупава,преди когато си получавах парите от работодателя,нямах никакви проблеми,коя умна глава я промени.... #2gunfire #Cussing out

# 26
  • Мнения: 288
Вече трети ден никой не вдига телефоните...
Тези хора за какво работят в НОИ?
И защо трябва ние да им се обаждаме, за да се придвижат парите ни за януари?!

Няма ли журналисти във форума - нека се направи предаване по случая!
Винаги у нас институциите са по-силни от хората - безумие го наричам аз.

# 27
  • Мнения: 25
Аз мисля, че се подиграват с нас и е време да се направи нещо, иначе децата ни ще умрат от глад...

# 28
  • Мнения: 533
Звъня ие аз в НОИ и никой не вдига!Звънна на работодателя и им казах,че няма как да ми изчислят майчинството,защото аз от м.януари нямам доходи?!?А на 12.04 излизам в 45дни преди раждане..Е И?!?Какво правим оставам 15месеца без доход и после до навършване на детенце(живот и здраве) на 2 год на СВЕЖ въздух!Абсурди колкото щеш!Само да уточня,че работя в държавно у-ще и то се финансира от Община Триадица(сигурно най-богатата община в София)!

# 29
  • Мнения: 288
Отговорът на НОИ е, че документите ми за януари не са разгледани още! Т.е. пари нема да има скоро, не чакай...

Причината е, че не са ми внесени осигуровките и дължимите данъци за януари и февруари. Според счетоводителката са внесени въпросните пари в НАП, но не са обработени в НАП и не са вкарани в системата им. Въпросната система е свързана с НОИ и така в НОИ нямат информация за мен. А защо не са отчетени в НАП - защото софтуерът е нов и било пълен хаос там! Счетоводителката отказва да дублира внасянията на мое има, защото ще се произведе по-голяма бъркотия.

Решението за мен - да чакам от НАП да си въведат документите за внесени пари в новата система и така да се визуализира в НОИ. След което НОИ в едномесечен срок ще разглежда и превежда пари на мен.

Парите за януари - през май, така излиза.

Само да добавя, че документите ми са внесени в началото на февруари в НОИ!
Никой нищо на никого не казва, аз си чакам.
Ако не се бях обадила благодарение на тук дадените координати, нямаше въобще да знам какво става и щях да си тичам като луда до банкомата всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт