С колко топла вода да приготвям Аптамила

  • 2 431
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Аз преварявам водата с ел. кана и я оставям да се охлади и после я слагам в термос така имам хладка вода през целия ден

# 16
  • Мнения: 1 483
И със студена съм го приготвяла, нищо му няма....Става всякак....
EEEEEEEEEE,как със студена вода? newsm78то става на парцали

# 17
  • София, център
  • Мнения: 687
А на мен не ми става на парцали , а аз като се роди бебе в началото със студена вода и правих млякото ( Аптамил ), само че според мен има разлика в реда на слагане на водата и млякото! Аз слагам водата и после млякото, обратното винаги става на бучки…

А за топлината на водата ( сега), аз я поддържам с уред за затопляне на храната! Така цяла нощ водата в шишето е с температура „по желание на клиента”… smile3503

# 18
  • Мнения: 390
И аз слагам първо водата после млякото ама ми става на гранули ако е топличка  newsm78Абе явно има някаква точна цака за слагането и тръскането дето не го схващам Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 978
Над 50 градуса не бива да е, скапваш млякото, то не държи на горещо. Аз го правех със стайна температура. Според мен около 27 градуса е максимална температура, повече не. Прави го просто с хладка вода, не е нужно да е топло.

На опаковката на Аптамил пише, че водата трябва да е 60С. Само, че се чудя при тази темепература как оцеляват полезните съставки, така че съм съгласна с Блонди, а и тя е безспорен авторитет

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз все още давам Аптамил Прематил и не знам дали има разлика с Аптамил1, но наблюденията ми са, че когато е много вряла водата първо започва да ми цвърчи и да ми излиза от шишето, съответно тръскайки правя цялата стая или най-малкото всичко около себе си в мляко, а отделно ми остават едни малки гранулки, които ми запушват биберона. Със студена вода не съм пробвала, защото на опаковката си пише 50 градуса (или 60 - не помня). Най-добре е със вода не толкова хладка, че да става за консумация и в същото време не толкова вряла. А... и веднага след като се сложи млякото по най-бързия начин се сглобява и се тръска Peace

Общи условия

Активация на акаунт