Как да премахна миризмата на котка, която вече не живее вкъщи?

  • 15 296
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
Преди да заживеем в сегашното ни жилище, свекърва ми гледаше две котки. Оженихме се и те(родителите на съпруга ми,де) ни го оставиха(за което благодаря). Не искам да те отчайвам, но минаха години, докато успея да  премахна ужасната миризма. На практика сменихме всички мебели, мазилки и подови покрития.
А за японската мазилка съм чувала, че може да се сваля от стената, измивала се и пак можело да се залепи. Но сигурно е много трудоемко.
Напълно разбирам ситуацията, повярвай ми!
Желая ти успех. newsm10

# 16
  • Мнения: 420
Ако наистина е от плочките, миризмата вероятно е попила във фугите.
Може да изстържете фугите и да ги напълните отново.
Хамалагия си е, но донякъде ще помогне.

Не вярвам женска котка да е вмирисала мазилката, но ако е така, наистина японската мазилка може да се пере - като я намокриш обилно с вода, лесно се стича и сваля - изпираш я и пак я слагаш. И това си е хамалогия, обаче.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 688
Няма ли да изчезне миризмата ако плочките и фугите се измият обилно с белина?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Сменяш тапетите, пребоядисваш, изпираш килими и постелки, холна гарнитура, а пода миеш обилно с белина - Успех Peace

# 19
  • Мнения: 4 514
Няма ли да изчезне миризмата ако плочките и фугите се измият обилно с белина?
Само временно.

# 20
  • Мнения: 1 858
Сменяш тапетите, пребоядисваш, изпираш килими и постелки, холна гарнитура, а пода миеш обилно с белина - Успех Peace

Ако беше прочела цялата тема без да бързаш да пишеш щеше да разбереш, че съм на квартира и нямам тапети а японска мазилка и че в това помещение всички мебели са си мои. Нямам нищо, което да е на хазаите -дори и килим.


Вчера мих с белина и тази сутрин по-малко мирише. Днес пак ще мия с белина.

# 21
  • Мнения: 651
Ако наистина е от плочките, миризмата вероятно е попила във фугите.
Може да изстържете фугите и да ги напълните отново.
Хамалагия си е, но донякъде ще помогне.
newsm10
Добре, че прочетох всичко иначе щя да се повторя. Има и цветен силикон за фуги..потърси.

А моята писана не мирише. Има си химическа тоалетна, а когато реши, че е вече за сменяне започва да пиша директно в тоалетната. Не съм я учила, но ако мога да я убедя да натиска и да си пуска водата ще е направо супер  newsm62

Общи условия

Активация на акаунт