запек! помощ!!!

  • 1 140
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
По-добре не сменяй млякото засега,пробвай с масажче.При нас положението беше същото и сега сме с Фризовом и всеки ден му давам Дуфалак,а ако не се изака 2 дни му помагам и с термометър,защото видимо бебчо много се мъчи.
Защо да не смениш млякото? Нима е по-добре да го тъпчеш с лекарства, защото Дуфалака е точно това. Аптамила е ОК

# 16
  • София, център
  • Мнения: 687
Ивета  Дуфалак-а не е лекарство, няма пристрястяване ( грешка привикване ), няма предозиране и странични ефекти… бебето спи и не мога да взема шишето за да препиша съдържанието и упътването, за което съжалявам…

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Здравйте мами
моя бебо е на 2 седмици, а вече втори ден не е акал. Храня го с адаптирано млако Нутрилон + кърма (колкото успея да изцедя, защото нямам). Предишните дни имаше колики и давах чайче от копър и еспумизан, който вече спрях. Педиатърката посъветва да дам вода от преварени овесени ядки, да му помогна с термометъра, и да сменя млакото с Аптамил, но ефект засега няма. Вече не знам какво да правя- Помогнете!

Това че втори ден не е акал не значи че има запек !
Никакви овесени ядки  Naughty и термометър само в краен случай
Пробвай с Нутрилон Комфорт то е против запек и колики  Peace
Ние сме на същото мляко и досега нямаме проблеми .От както минах на АМ малчо ака на 2,3 дена , докато го кърмех тази продцетура беше вс. ден . Мисля че ако не е акал пр. около 5 дена тогава има повод за притеснение.  Rolling Eyes

Цитат
На вашата възраст помагах на бебка само с термометър като се случеше да не ака по 1-2 дни. Лекарства не съм давала. Не привикна към термометъра. И ние като вас бяхме на АМ+кърма първите 3
месеца.
  ooooh!
майчета 1,2,3 дена не значи че има запек! Не избързвайте с пъхането на този термометър бе момичета  ooooh! 

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 08:48 от Desss

# 18
  • Мнения: 390
Ивета  Дуфалак-а не е лекарство, няма пристрястяване ( грешка привикване ), няма предозиране и странични ефекти… бебето спи и не мога да взема шишето за да препиша съдържанието и упътването, за което съжалявам…
Подкрепям PeaceДуфалака съдържа активното вещество лактулоза,което е полусинтетичен дизахарид,който се разгражда от бактерии в дебелото черво.А дизахарид всеки мисля знае какво е Laughing

# 19
  • Мнения: 351
Права си Desss.  Peace
Сега ако ме питат и аз това ще кажа, че детето няма запек и да не се бърза с термометъра.
Но бебка беше много неспокойна първите няколко месеца, плачеше много, спеше малко, имаше колики. Искаше да суче, а аз нямах достатъчно кърма, отказваше да пие млякото от шише и се дразнеше много когато се усетише, че съм сменила гърдата с биберона. Тогава, ако не се изакаше до вечерта ми се струваше, че я боли коремчето и за това плаче, и на следващия ден й помагах с термометър. Наистина се случваше рядко, но все пак се случваше.

# 20
  • Мнения: 95
Мили мами, както всеки, така и аз имам право на мнение и го изразих.   love001

# 21
  • Мнения: 390
Права си-извиняваме се   bouquet

# 22
  • Мнения: 585
Ако детето ти се мъчи от запека няма нищо лошо да опиташ с друго мляко ,ние от Фризовома се запичахме ,от капки против колики също . Ако искаш изчакай няколко дни след като си спряла Еспумизана ако е от него бебето ще се оправи . Пиете ли достатъчно вода ? Ако се мъчи много сега термометъра е по- безопасен от отвара от овесени ядки , моя позната е давала отвара от сини сливи сушени , казват че била безопасна и за малко бебе за разлика от овеса .Аз на моята дъщеря един месец и помагах с термометър че дори и с обелено клонче от мушкато доката сменя млякото с друго . Ние с Аптамил акаме без проблем .

Общи условия

Активация на акаунт