Отговори
# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,мили мами!  bouquet
Гигилче,моето бебче също още не се е обърнало,но аз така или иначе най-вероятно ще съм със секцио,така че за мен няма значение.Ти пробва ли да стоиш на колене и лакти по няколко минутки дневно?Според лекаря ми позата помагала бебчето да се завърти...
За черпенето-на изписването мисля да сме само с таткото и родителите ми,а после,у нас-другата баба.
За всички останали роднини и приятели мъжът ми още отсега е резервирал едно заведение и ще си организират почерпката там.
Хайде,лек ден от мен!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 740
Melodiya  и на мен веднъж така ми се схвана крака и после ме боля 3 дена, че и повече даже куцах. Ако си будна преди да се схване така чувстваш стягане на мускула на прасеца - веднага си дигни стъпалото нагоре т.е. пръстите ти да сочат към коремчето. Отпуска моментално и не се съкращава мускула толкова много, че да те боли после. На мен така няколко сутрини вече ми става, слава богу докато съм будна, но спя ли и не се усетя, че се съкращава мускула и се събудя от режещата болка - спасение няма. Боли няколко дни и е много гадно, дано да успея да ти помогна.
Радвам се че се увеличаваме за лекциите, макар че мъжа ми само вика по мен да съм се спряла вече, че то време не останало. Е точно де - после като се затворим в къщи  #2gunfire
 
 

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте момичета, само хубави новини в новата темичка и здрави бебчета  Party
За обръщането на бебето мога да ви кажа ,че сина ми се обърна главично в предродилна зала, като ме приемаха беше седалищно и започнаха да събират екип за секцио обаче той се обърна в последния момент и се роди нормално...
Събирането на изписването- това е малко по-сложно , в смисъл че навсякъде е различно- при нас само жените ходят на изписването и таткото, после се събират в дома на новороденото на почерпка и най-възрастната баба скача и разчупва една погача преди да влезе бебо в къщата... и се събрат не повече от 5-6 жени Wink а то за мъжете е ясно, те още след появата не бебока се начерпват  #Crazy

# 18
  • Мнения: 135
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ,

който не вижда че има нова тема, пише по 2 пъти:)

Честита принцеса на Пенелопа, да е жива, здрава и много да ви радва

Добре дошли на новите мами, радвам се че се увеличаваме  

Утре и аз ще дойда на лекцията, много ще се радвам да се видим, най-накрая.

Лек ден

# 19
Имам въпрос към мамите на които вече са им казали пола на бебето - От коя страна на корема най - често усещате ритничетата на бебчо с дали таблиците в началната страница за определяне пола на бебето са ви показали вярно:)))))
БЛАГОДАРЯ ВИ

# 20
  • Мнения: 11 007
Ето ме в новата тема Hug А в предната писах, че има затишие Embarassed

Вики, не съм пробвала стоенето на 4 крака. Знам за него, но не ми се вярва, а и ме заболяват коленете.

При обръщането стават какви ли не чудеса - на една приятелка й се обърнало през нощта преди планираното секцио. Иначе в моята класация pepena обира точките, в абсолютно последния момент Peace

des_sv, на мен ми казаха, че бебче ще е момиче. Почти винаги ме рита вдясно или около пъпа. Каква е връзката между пола и мястото на ритането?

petq, не е задължително това бялото да е тапа. Аз имам такова от 7 месец, но вчера доки каза, че е нормално бяло течение. За всеки случай ми изписа свещички Polygynax.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 269
Имам въпрос към мамите на които вече са им казали пола на бебето - От коя страна на корема най - често усещате ритничетата на бебчо с дали таблиците в началната страница за определяне пола на бебето са ви показали вярно:)))))
БЛАГОДАРЯ ВИ

Не мисля, че пола има значение за това, къде се усеща повече бебето. По-скоро има значение как е разположено. Моя бебо е с главата надолу, а дупенцето му е горе в дясно. Така, че горе в дясно често стават бабунки, а в ляво също, но и с ритничета.  
таблиците, ами май повечето познаха за мен - момък  Heart Eyes Mr. Green

# 22
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен в новата темичка!
Страчи горе главата-наистина вероятността за нещо неприятно е много молко, тъй че докато не се изследвате просто не го мисли, изключи я тази теме и толкова, нямаш нужда от предварителни притеснения. Тъкмо гледах снимките на коремчетата, Страчи блазе ти, не само че прасенцето ти е супер, ами и динозавъра е много готин. Пък нашият татко като му показвам нарисуваните коремчета и ми се смее -не иска да ми нарисува нещичко  Crazy
Аз днес съм се закотвила вкъщи, е излизах за малко в квартала, но то това нищо не е. Обаче не мога да си правя дълги разходки вече и проблема не е в кракато или кръста, а в корема-ужасно ме боли като вървя. Не са контракции, а по-скоро бодежи и опъване, мисля си че бебето ми разтяга коремните мускули и затова, като вървя явно полягва напред и бооли-ужас! Засега ще гледам да не предприемам разходки на дълги растояния пеш. Замислям се и за колан, ама някой беше писал, че изнежвал мускулите, пък и моят корем изобщо не е от големите. Някой има ли такива болки-само при ходене се появяват и как мислите за колана?

Гигилче спокойно-и нашето бебе последно беше седалищно, преди това бебе главично, а сега точно в момента не знам. Онзи ден акушерката като слуша тоновете каза, че според нея се чували от посока главично, ама това не е много сигурно. Каквито размествания си прави бебо из корема ми вече тотално се обърках и не знам накъде е -може всеки ден на различна страна да е. Имаме срок още 2 седмици да си заемем позата, ще му го припомням от време на време, че да не забрави  Crazyи ще чакаме-само това ни остава. И аз изобщо не искам секцио, но ако се наложи-ще изтърпя, няма как. Я гледай на pepena как се е стреснало от секциото и се е обърнало самичко  #Crazy

За изписването хич и не знам каква тумба ще ми се изсипе, май ще трябва предварително малко преговори по въпроса, но поне от бабите и дядовците със сигурност няма да се отървем. Тя свекърва ми мисли след раждането и отпуска да си взима-питам се за какво ли и е тая отпуска, да не мисли да се пренася у нас  Praynig. То таткото ще е отпуска и аз предпочитам той да ми помага, не тя, ама никой не ме е питал, та ще видим  Twisted Evil

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
записвам се

# 24
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте,момичета!
Честита ни нова темичка!Да я изпишем само с хубави новини!
Страчи, Ивалекс сискам палци всичко да е наред при вас  Praynig!
Гигилче, синът ми се обърна три дена преди раждането, така че не се притеснявай-има още време  Hug.
За таблиците за определяне на пола-не ми познаха нито за първото дете, нито пък сега Crazy.
Аз отивам да се приготвям, че ще ходя на ЖК и да си взимам болничния.
Лек и приятен ден,момичета!  bouquet

# 25
  • Мнения: 43
Страчи, Илит, бройте ме и мен за лекцията утре-записах се и мисля да дойда Hug.

Ивалекс, и аз днес бях на преглед да ми слушат тоновете и също ми казаха,че съм на долната граница. Казаха ми, че явно бебето спи в момента, защото си беше рано сутринта,та и аз не бях се поразсънила още, директно от вкъщи в колата и в болницата. Затова ме викат пак в петък и ми казаха всяка седмица вече да ходя, защото съм в 9-тия месец. Но все си мисля, че всичко си е наред. Аз иначе си го усещам винаги толкова активно и през нощта си спя спокойно, както и то си спи, защото не ме буди Thinking.Незнам, ще видим и другия път като съм на преглед.
 

# 26
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Des_sv,аз го усещам из целия корем,защото все още не спира да се върти и да ме побутва от всички посоки. Joy Голямо пумпалче е!
Колкото до таблиците,мисля,че е по-добре да се довериш на лекарите,отколкото на тях Wink
При мен бебчо ни се показа още в 16-та седмица,но някои мами все още не са сигурни за техните бебчовци.
Ти в коя седмица си сега?
Гигилче,да те успокоя,че докато лежах в болницата (в родилно) имаше една мама,дето бебчето й до последно беше седалищно и се обърна когато я качиха на масата да я режат.Роди си нормално Laughing
Всичко ще бъде наред,не се притеснявай!По какъвто и начин да родим,важното е малките човечета да са добре!  bouquet
ДейзиГ,аз съм с абсолютно същите болки,правя по две крачки и като ме опъне и заболи,сякаш ще изпадне бебето. EmbarassedОсновно при движение ми се появяват и ходя като някоя баба. Rolling EyesПитах моя лекар за колан,но той категорично го отрече и препоръча да наблегна на лежането Crazy,от което вече полудявам.Моят бебчо е доста по-едър за седмиците,в коите сме и го нося много ниско-каза ми,че това е причината за болките.
Още малко остана,стискам палци! Hug

# 27
  • Мнения: 60
Честита принцеса на Пенелопа! Да им е жива и здрава и само радости да носи!    bouquet

Добре дошли на новите мами  Hug

Страчи, само спокойно, ще видиш че си притеснявала напразно!  Hug

Рамислила съм се тия дни, ако тръгна да раждам посред нощ, как да организираме баткото! Не е много удачно да го влачим с нас в родилното, а не искам да го оставям при свекърва ми, че ще започне едно кудкудякане ...

За изписването - най-вероятно ще е както миналия път- двете лели, свекърва ми, евентуално баща ми и кумовете ни. После всички заедно в къщи за малка почерпка и кой-откъде е! Simple Smile

За обръщането - бебо беше застанал напречно преди около месец, аз бях с контракции и док ми каза да лежа на дясно, за да може да се обърне с главата надолу. След една седмица вече се беше обърнал. Не знам дали е случайно или от позата, но ... Simple Smile

# 28
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
  Здравейте и от нас!   bouquet
НА ПЕНЕЛОПА И МАЛКАТА ПРИНЦЕСА, МНОГО СЛЪНЧЕВИ УСМИВКИ!
  bouquet
 
Имам въпрос към мамите на които вече са им казали пола на бебето - От коя страна на корема най - често усещате ритничетата на бебчо с дали таблиците в началната страница за определяне пола на бебето са ви показали вярно:)))))
БЛАГОДАРЯ ВИ
Нашата принцеса е с главата надолу от преди два месеца, главата е долу, дупето е на пъпа, краката, където си намери място, повечето е в лявата страна. Мен ми показаха правилно таблиците и забавните начини за разбиране на пола също!
При теб des_sv как са нещата?
denisimo и аз онзи ден направих една далга разходка и така ме заболя от опъване от дясно, че ми се наложи да седна за малко. Не го приемам за нещо сериозно, знам че е нормално! Тя е много ниско разположена и сигурно е от това! Като си почина няма нищо!  Joy
Гигилче спокойно, имате време, всичко ще бъде наред! Ще се обърне тогава, когато най-малко очакваш!  Joy
Приятен ден и само позитивни мисли и емоции да ви спохождат!

# 29
Точно това имах предвид - Ако тялото на бебето е от дясно на коремчето казват че е момче а ако е разположено от ляво момиче - СУЕВЕРИЯ ако ритка горе в дясно значи тялото е от ляво -тоест е  момиче Абе ако не е вярно поне е забавно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт