Отговори
# 255
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
pepa_k така е както е казал, ще ти го покажат и после ще ти боцнат нещо да заспиш за да те зашият....ако си със секцио.То самото вадене е доста бързо от първия рез до появата на бебчо е най-много 5мин.

# 256
  • Мнения: 332
smooth  и аз съм повече за натуралните мазила - зехтин повече, мас не знам (въпреки че и аз и сестра ми сме отгледани с мас, а тя е доста по малка и си спомням как лъщеше , хе хе  Joy ). Понеже съм си явно предпазлива шубелийка на тази тема, и ще изчакам да видя бебешката ни кожа как ще е, и какво ще си иска. Вече подсичанията ще ги мажем. Няма как.

# 257
  • Мнения: 268
Като отворихме темата за бебешката козметика, да питам мамите с опит - от форума и от сайта на пакостник си извадих списък на необходимите козметични средства. Но не знам дали всички ще ми трябват  Thinking. Може ли някоя от вас да сподели кое със сигурност е ползвала с първия дечко и кое е излишно   book. Ето го списъкът:
1. бебешки душ-гел               
2. бебешко олио               
3. крем за овлажняване               
4. крем против подсичане               
5. физиологичен разтвор               
6. бебешки спирт               
7. антибиотична пудра               
8. антибактериален гел               
9. бебешки шампоан               
10. бебешки сапун               
11. капки против колики               
12. чай против колики               
13. марлички за пъпче               

# 258
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз нали съм вманиачена на тема козметика... Без козметика не мога... Обаче съм добила известен опит и мога да къжа, че козметиката е нож с две остриета. Колкото по-малко, толкова по-добре. За това смятам да купя за бебето нещо за миене (Мустела вероятно, понеже проверих навремето в някакъв сайт за чистотата на козметичните продукти, че е доста изчистена от вредности), нещо за дупе и хубав зехтин Naughty Маста има алергени... Мазилата в магазините са си химия... А си заслужава да се дадат повече пари за козметика, понеже бебето и без това е мъничко, следователно кой знае колко от продукта няма да отива и ще стигне зе дълго време. Ефтиното винаги излиза скъпо Naughty
Важно е да няма аромати, понеже миризмите са химични вещества. Важно е да няма много парабени (но аз досега не съм попадала на продукт, който хич да няма). Важно е да няма много съставки - колкото по-малко, толкова по-добре. Освен това силно пенещите се измиващи средства са яка химия. Най-добрите продукти правят малко пяна, не миришат или поне имат много мек и слаб аромат.
Пример - Лансинох срещу Авент (за зърната). За дъм Лансинох - чист ланолинец и нищо друго.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 956
Алина нана - от изброените не бих купила следните:
               
2. бебешко олио               
3. крем за овлажняване               
Всичко останало ще ти потрябва. Олиото ще заменя с преварен зехтин. Кремът за овлажняване - също. А като стане на 6 месеца бебето ще му мисля с какво ще го мажа, но дотогава - само зехтин.

# 260
  • Мнения: 332
Пролет , мерси , не знаех че мастта е алергогенна.
Усмихната вечер........и не знам дали не сте разсиквали темата преди - при някоя от срещите или тук, в предишна тема, извинете ако повтарям. Но тази мисъл ми се върти в главата, както е почнал този хубав бебешки бум, след седмица две ще намаляваме сериозно, докато бебетата не ни дадат малко време да погледме какво става във форума. Та какво е настроението за среща след около 2-3 месеца, с малките слънчица.
Хубавйте все така Simple Smile

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
За упойките съм останала с впечатление, че спиналната се поставя в кръста и освен, че не се чувства болка, влияе и на двигателната активност - краката се обездвижват, но си буден. Епидуралната се поставя по-нагоре и само обезболява, без да нарушава двигателните функции. Вчера една мама раждала секцио ми разказа, че анастезиолога и предложил различни варианти за анастезия. И последно се спряли на епидурална и спинална. До колкото я разбрах слагат спиналната, след което поставят кактеръра на епидуралната. Като започне да отшумява спиналната правят вливания на епидуралната, а до колкото разбрах се ползва и след операцията за обезболяването.

За козметиката  съм се спряла на Мустела - шампоана и хидро-млякото, и на Бюбхен олиото за мазаж, за подсечени дупета Бочко, а ако не подейства - Мустела.
Днес се зачудих какви мокри кърпи да взема за малката дупара  newsm78 След като стана ясно, че Памперс - памперсите не са с качеството от едно време и дават алергии... смятам и кърпите да не са Памперс. Да, но кои  newsm78 За пампи съм се спряла на Либеро, обаче не съм срещнала някакви отзиви за тяхните мокри кърпи... та казвайте мнения

# 262
  • Мнения: 6
Честито бебе на Деизи !!! Да им е здравичко и добричко и тн    bouquet
И аз искам вече, много тежи това бебе, не знам при вас как е... Аз умирам от болки в кръста и  ребрата  #Cussing out...
Някои мераклия за физкултура за бременни в майчин дом има ли? Аз ще ходя в понеделник в 10h30, ако някои иска да свирка Simple Smile Правят се упражнения за лека раждане и за дишането Simple Smile
Хайде чакам с нетърпение следващото "априлско" бебе Simple Smile
Vesel week end

# 263
  • Мнения: 1 925
За новата тема - ако има мераклии да пускат да кажат, в смисъл, не че не искам, но да не си помисли някой че не давам на друг, който иска шанс  Wink Иначе аз съм в готовност да я пусна.  Peace
И друго - за началната страница и там където са ни никовете с термините, да ги погледнете и да допълня кой къде ще ражда, особено за тези, които са в Шейново и Майчин дом, да не се окаже, че сумати месеци сте си писали с някоя мама, а тя в съседната стая
Laughing

# 264
  • Мнения: 221

Днес се зачудих какви мокри кърпи да взема за малката дупара  newsm78 След като стана ясно, че Памперс - памперсите не са с качеството от едно време и дават алергии... смятам и кърпите да не са Памперс. Да, но кои  newsm78 За пампи съм се спряла на Либеро, обаче не съм срещнала някакви отзиви за тяхните мокри кърпи... та казвайте мнения
Бенита,на мен ми казаха ,че Либеро нямали памперси за новородени,затова взех на Хъджис,а мокри кърпички взех на Нивеа.Със сигурност ще потрябват,макар че ще се мием при всяка смяна на памперса,но понякога се налага в бързината  само да се забърше дупето.

Страчи,с Бенита и Ивалекс се справяте прекрасно,така че разчитаме отново на някоя от вас. Hug

# 265
  • Мнения: 350
Бенита, аз купих мокри кърпи на Мустела, доста скъпички идват 25 броя-8лв.,но ми се струват много добри, напоени са с PhysiObébé-почистващ флуид.Е,ще ги ползвам само при нужда и нощно време, когато няма да се мием. А за пелените смятам да заложа на Хъджис,които пак идват скъпички. Изчислих, че ще отделяме около 120лв.на месец в началото, но няма как,за бебо само най-доброто Peace
Либеро също не е лоша марка,поне така съм чувала.

# 266
  • Мнения: 60
Честито бебе на Дейзи Г! Да им е жива и здрава!   bouquet

Style ЧРД! Едно прекасно и кротко бебе през април!   bouquet

За козметиката - с баткото в началото ползвах само зехтин, бебешки сапун и кремче против подсичане. Бяхме взели олио на Джонсан, но още след първото мазане бебчо се обрина ужасно! Мисля и този път така да процедирам, а като стане на месец и нещо ще заменим сапуна с бебешки шампоан на Бюбхен, много съм доволна от него. Още го позлваме - е вече е детски, а не бебешки  Wink

За дершките - през първия месец бебчетата растът толкова бързо, че дрешките им стават малки още преди да са минали 30 дена. Освен това има голямо значение колко голямо ще се роди бебето. Баткото се роди 3750 и в общи линии с вървяхме с 1 номер напред. Имаше дрешки, които дори не можахме да облечем и веднъж.

Да ви се оплача - последните 2 дена така яко ме друса депресията! Нищо не ми се прави и по цял ден само снова между хладилника и леглото. Сега малко се поосвестих, но пак ми е едно такова ... никакво. След малко ще ни идват едни приятели на гости, та дано поне с тях се поразсея!

Изпрах почти всички дрешки и завивки за маничето, остана гладенето 1ironing, но нямам идея кога ще се захвана с него. Само гледам купчинките с дрешки и нещо не ми се захваща. Една приятелка ми предложи да дойде да ги изглади, отказах й, но мисля да й кажа че съм си променила решението  Laughing

Онзи ден си поговорихме с баткото какво да очаква когато започне раждането - че ако е през нощта сигурно ще го оставим при някой наши приятели, а той ми отговори, че ще бъде с тати пред болницата и ще чака да се роди бебето! Много се е ентусиазирал за раждането, за болницата и как трябва да стои отпред и да чака бебо да се роди Simple Smile Много мило ми стана! Heart Eyes

Бебчо тия дни пак се намести напречно и постоянно се мята насам-натам. Другата седмица ще ходя при док, дано да се е обърнало иначе ще трябва секцио, а аз не искам.

Лелеее колко се разписах, а нямах настроение за писане  Blush Исках само да честитя празниците на момичетата!

Хайде хубава вечер, отивам да се подготвя за гостите!

# 267
  • Мнения: 366
Честита принцса на Дейзи:


Искрено ви благодаря за пожеланията, много сте мили и внимателни всички Simple Smile
Една виртуална почерпка от мен, а рибките, които искат да се раждат, да побързат, че останаха само още 4 дни.



Току-що се прибра и мъжът ми и ми е донесъл тортата, заповядайте и от нея - и без това сме много и няма да ни стигне една:




Много се радвам, че не родих до моя или на моя рожден ден, но съм щастлива, че точно днес се е родило момиченце не в моето семейство. С дъщеричката на Дейзи вече ще празнуваме заедно.

А снощи изкарах прекрасно, цялото първо действие на балета бях с направо болезнени контракции и се отчаях, но явно от музиката се успокоих и сега съм много много по-добре и почти се настроих, че ще се чака още дълго, макар, че коремчето ми се е смъкнало.

Относно козменитака споделям моя опит:
- За баня: Пяна на Мустела за главичката и сапунче на Клоран за телцето, но май в началото само пяната ползвах изцяло
- След баня: първият месец мазах със студено пресован зехтин, после минах на олиото, лосиона и млякото на Бубхен (не си спомнях в какъв ред, но ги имах като подарък и когато, което хвана в общи линии).
- За дупенцето: единствено Павлодерм (това е кремче с ланолин и невен май). Пудрата вече не се препоръчва за използващите памперси.

А дрешки аз накупих само за след три месеца, тъй като Руми ми се роди дълга, но имам няколко бройки и за новородени, които трябва бързо да използваме, ако не се роди и второто дълго Simple Smile

stassy, Либеро имат за новородени, но явно в магазинът не са имали в момента Simple Smile

Още веднъж благодаря ви, много ме разчувствахте.
Приятна вечер ви пожелавам Simple Smile

# 268
  • Мнения: 76
Chestito bebe na Deyzi G!Da e jiva,zdrava i 6tasliva!Momi4eta dnes hodih do Varna-Maichin dom i ve4e si imame data za sekcio 07.04 v 11:30 chasa,moq bebo e ve4e po4ti 3,000kg i do togava koi znae kakyv 6i6o 6te stane Grinning!

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Либеро наистина имат за новородени. На мен ми се искаше първо да взема най-малкия пакет, но май не открих - бяха 46бр само. А да попитам мамите с опит за колко време се израстват памперсите за новородено? Защото гледам, че те са от 2-5кг, а аз имам наследение от един бебчо голям пакет Канбебе 3-6кг, които се водят вече номер 2 и се чудя....
За това ми се искаше да намеря либеро малък пакет и да пробвам после с другите, ама май си представям, че бебетата растат като гъби Simple Smile
За мокрите кърпи пуснах тема в майки ако искате да проверявате и вие до къде са стигнали мненията http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=173963.0;topicseen

А за следващата тема.... предполагам няма да съм аз, че вече ми се пече на д-то и не се знае  Joy

Общи условия

Активация на акаунт