гипскартон или мазилка?

  • 8 212
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Върху гипскартона се лепят тапети без проблем, дори адхезията е по добра.
Когато се закачат шкафове, бойлери и др. подобни просто се използват по дълги дюбели, които минават през гипскартона, изолацията ( ако я има) и се захващат в тухлата.

Според мен главното предимство на гипскартона е изолацията зад него.
Гладкостта така или иначе може да бъде постигната и с мазилка

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 13:24 от r0ksi

# 16
  • Мнения: 3 091
Аз съм определено за мазилка! прави се машинна - става много бързо, бързо съхне и е идеално гладка!
гипскартонът се слага лесно - вярно е, обаче кънти неприятно, има фуги и ако решите да местите контакт - трябва да свалите цялото пано!
ако закачиш стената с някакъв предмет - може да се направи дупка.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 826
При нас е шпакловано и стените също са идеално гладки...

# 18
  • Мнения: 479
Само да добавя:
- когато стените не са въобще измазани, както е във вашия случай -  с гипсокартона не се губи толкова много полезна площ, мисля, че е с по 2-4 см. повече от всяка страна, в сравнение с мазилката /ако са били вече шпакловани, напр. в някое старо жилище - естествено се губят повече см/
-Върху гипсокартона също се полага замазка /някои строители тази процедура си я спестяват;
-спокойно се окачват всякакви мебели и шкафове, дори и тежки, като кухненските;
-има си специален гипсокартон и за мокри помещения и отгоре се лепят и плочки;
-И един огромен плюс за мен - не се хвърлят десетки кофи водни разтвори по стените, които съхнат месеци наред

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Само да добавя:
- когато стените не са въобще измазани, както е във вашия случай -  с гипсокартона не се губи толкова много полезна площ, мисля, че е с по 2-4 см. повече от всяка страна, в сравнение с мазилката /ако са били вече шпакловани, напр. в някое старо жилище - естествено се губят повече см/
-Върху гипсокартона също се полага замазка /някои строители тази процедура си я спестяват;
-спокойно се окачват всякакви мебели и шкафове, дори и тежки, като кухненските;
-има си специален гипсокартон и за мокри помещения и отгоре се лепят и плочки;
-И един огромен плюс за мен - не се хвърлят десетки кофи водни разтвори по стените, които съхнат месеци наред


Подкрепям! Напълно изчерпателно.
Когато ремонтирахме банята и съборихме всичко до тухла, единствения начин да изравним стените беше с гипскартон. Мазилката щеше да забави с поне месец целия ремонт. Над гипскартона залепихме плочките и така се изолира банята, което изобщо не е за пренебрегване, защото и се отоплява по-лесно.

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 142

Подкрепям! Напълно изчерпателно.

И аз подкрепям.
Не се губи толкова много място и  няма фуги ( както беше писано по-горе).
Имам си мъниче у дома, което въпреки усилията си още не е направило дупка в стената. НО дори и да стане тя се замазва без проблем .
  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 632
С гипскартона става по-бързо и ще ти излезе по-евтино ако са ти много криви стените.Гипскартона го дават повече за хотели.Хубаво е с гипсова мазилка-ролбанд.Много е важно как ти правят шпакловката!Иначе с гипскартон все-едно живееш в кашон,и е само красиво!

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 16:08 от ikaia

# 22
  • Мнения: 479
Гипскартона го дават повече за хотели.Хубаво е с гипсова мазилка-ролбанд.Много е важно как ти правят шпакловката!Иначе с гипскартон жсе-едно живееш ж кашон,и е само красиво!

Кои го дават повече за хотели и кои го взимат повече за апартаменти - зависи от нагласата на продавача, строителя, собственика и всички по реда.

Разбира се, че е важно как е изпълнено, но то се отнася за всичко - и американците живеят в дървени къщички от 28-ма година, но не са мръднали! 

# 23
  • София
  • Мнения: 1 555
Сетих се да дам един съвет, ако въпреки всичко предпочетете гипскартона. Родителите на приятеля ми скоро си построиха къщата и изпозлваха гипскартон, за да стане по-бързо. Обаче сложиха вата между стената и гипскартона само на външните стени и съответно вътрешните нямат вата. По тази причина страшно много кънти вътре и перфектно се чува от едната стая в другата какво се говори.  ooooh! Така че, непременно все пак измажете поне леко стените, или сложете вата, излолация на всички стени - както решите, но имайте предвид този наистина неприятен ефект.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
И мазилката, и гипскартонът зависят от майстора, който ги слага  Grinning

# 25
  • Мнения: 143
Страхотни сте, толкова много мнения, много Ви благодаря.В общи линии при нас май надделява подкрепата за мазилката.

# 26
  • Мнения: 511
http://www.idlconstructions.com/
Определено гипскартона.
Има много предимства, много по- бързо е като изпълнение, що се отнася до качество, при мазилката зависи в много по- голяма степен от изпълнителя отколкото при гипскартона.

# 27
  • Мнения: 463
Благодаря ти за сайта   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт