За раждането в Майчин Дом

  • 2 467
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
И двата пъти раждах в Майчин Дом.
Заради неонатолозите и заради лекарите, при които раждах.
И двата пъти бях с избор на лекар, секцио, и двата пъти лежах  на 7ми етаж. Вторият път си взех ВИП стая, защото исках малко спокойствие (преди секциото прекарах 1 седмица в болницата в обща стая) и нова тоалетна. Покрай тях "спечелих" телевизор, хладилник и разрешени посещения в стаята от роднини и приятели.
 
Акушерките и двата пъти бяха различни, но и двата пъти обясняваха за кърменето и показваха как се прави. Опитваха се да ентусиазират майкита да кърмят и щом им слезеше кърмата, правеха пробни кърмения, за да премахнат добавката от адаптирано мляко.
И двата пъти се държаха добре с родилките.

Но ако разчиташ само на акушерките, за да се справиш с кърменето, ще бъдеш разочарована.
Приготви се предварително информативно  - влез в Кърмаческия форум и прочети статиите в "Библиотека".
Купи си ланолин за кърмачки и си мажи зърната след раждането (предварително  е безсмислено)- така вероятността да се напукат е по-малка. Но най-важното против разранявания е да се научиш как се поставя бебето правилно на гърдата и как трябва да захапва ареолата.

# 16
  • Мнения: 1 216
Аз раждах 2003. За кърменето не са ми обясняали много много, но бяха много мили всички. Колкото до зърната има едно велико кремче - "Лансинох" страхосийско, помага за разранени зърна и предпазва от рагади, скъпичко е, но си заслужава

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз родих там май 2005 г.Обстановката не беше добра,имаше мухъл в стаята тук-там дори,но това изобщо не ме е подразнило.Други неща бяха много по-важни WinkЗа мен беше важно,че доктора,на който се доверих напълно,беше там.Беше важно,че се отнасяха с мен много добре и ми се обръщаше голямо внимание.Също така,че неонатологията там е най-добрата.Имах тежка бременност,с много контракции,с частично отлепена плацента и след 7 месец бях готова да тръгвам за болницата всеки ден.Затова това за мен беше най-важното-неонатологията Peace
Час и половина след раждането ми дадоха бебето и повече никой не ми го е вземал Grinning.Ако някое майче искаше повече инаформация за кърменето-даваха му я без проблем WinkАз бях подготвена предварително от Кърмаческия форум и не се нуждаех от повече инфо Laughing
След 6-ти месец започнах да си мажа зърната с Гармастан.Не съм имала болки и рагади,когато започнах да кърмя Wink

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 18:54 от ками

# 18
  • Мнения: 4 401
Много полезна тема БРАВО!Ще я следя с интерес,защото всеки момент чакам ''голямото  събитие''.А с повече информация поне знаеш каво  предстои и не се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 1 172
Ами много зависи и с какви очаквания отиваш. Аз пък нямам оплаквания, дори и от най-строснатите акушерки. Жената в стаята ми пък не можеше дори и с най-сговорливите да се разбере. Все нещо й беше криво. Едната й изглеждала сърдита, другата припряна ... Ми това им е работата на жените. За нас нашето раждане може и да е уникално, но за тях това е ежедневие. Достатъчно е да са възпитани и да се грижат добре да майките и бебетата. Никоя акушерка там не ми е отказала информация, нито тоалет, нито помощ въобще. Но и аз не съм се държала така, все едно съм купила болницата.

# 20
  • Мнения: 79
Здравеи мила,мен вчера ме изписаха от МД.Аз съм изклучително доволна от всички,като почнеш от родилна зала до последния човек от персонала на 12 етаж.Като ме качиха горе на етажа веднага акушерката облече бебка и дойде да ми обясни как да кърмя,а относно разраняването на гърдите аз мисля ,че е неизбежно,но за това като отидох и поисках съвет акушерката ми даде мехлем и вече съм ОК.Също има един крем ГЕРМАСТАН той също е за гърдите и за да си спокойна можеш да си го купиш преди да родиш и да си го вземеш в  болницата.Както вече писах аз бях на 12етаж там всяка стая е със отделен санитарен възел и 2 легла скоро е правен ремонт и условията са добри.Аз горещо ти препоръчвам тази болница.От все сърце благодаря на целия персонал на тази болница. smile3525 smile3525 smile3525

# 21
  • Мнения: 2 336
Здравейте, записвам се да следя темата защото ме интерисува и съм решила живи и здрави да раждам там. По простата причина, че и лекарят ми работи там.Поздрави на всички бъдещи и настоящи мами smile3525

# 22
  • Мнения: 936
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!

# 23
  • Мнения: 1 170
Привет.
Значи, аз два пъти съм била в МД, първия път на 12 етаж, втория- на 7-мия. На 12-тия е определено по-добре (че и по- хубаво е станало, като гледам снимките). На седмия не е пипано явно от доста време. И наистина мирише постоянно на дезинфектант. Но, миличка, изтрайва се.
За персонала: с или без уговорка, след раждането ще се държат с теб по един и същ начин. Т.е. няма значение дали си си платил. За акушерките на седмия етаж не мога да кажа нищо лошо. Ако съм имала въпрос, винаги са отговаряли. Нужда от обезболяващи, крем за гърди, чисто такова за под дупето (как се казваше т'ва Embarassed ???), всичко дават и се отзовават.
За кърменето: аз съм жив пример как без предварително дране на гърдите нямах никакъв проблем при първите засуквания (а и после). С чудния им мехлем се намазах точно два пъти, защото беше много приятно мазничък Laughing . Но иначе нито рагади, нито нищо. А съм с много суха кожа Rolling Eyes . Мамите, обаче, са прави, че трябва тук да почетеш за това как се кърми. Колкото и мили да са акушерките, не мисля, че биха имали времето и желанието да ти покажат както трябва процедурата. Поне така си мисля, де Rolling Eyes . Аз не бях изчела всички теми, но въпреки това като взех бебчо имах чувството, че цял живот съм кърмила Crazy . Мнооооого ми помогна Hug .
И така. За следващото няма да се замислям даже- там ще да го раждам (живот и здраве като дойде Wink )
Леко раждане  bouquet

# 24
  • Мнения: 7 723
В Майчин дом са събрани едни от най- големите светила в гинекологията  Peace

# 25
  • Мнения: 4 915
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!

За избор на лекар официално на болницата се плаща 100 лв, но има голяма вероятност и да не ги платиш - зависи дали ти пишат в документите преди изписването, че си ползвала такава услуга.
Иначе със самият лекар се уговаряш за сумата да поеме ангажимент към теб. Варира между 600 и 1000 лв, плюс минус 50-100 лв.  Rolling Eyes
За ВИП родилна зала и присъствие на таткото - не знам.
За ВИП стая - 35 лв/ден.
Ако си на 12-тия етаж (нормално раждане без вакуум,  форцепс), не си заслужава да си във ВИП, стаите са хубави и ремонтирани, по 2 момичета сте, имате собствена баня и тоалетна. Бебетата са при вас.
Някои родилки дори със секцио си уреждат чрез познати лекари да ги настанят на 12-ти етаж заради условията. Имай предвид, че с операция може да ти е трудничко първите 1-2 дни с бебето при теб.

Ако си на 7-мия етаж, стаите са по-мизернички, тоалетните помещения - също. Иначе се чисти всеки ден по 2 пъти с дезифектанти. Бебетата ги взимате през 3 часа за кърмене, нощем не са при вас.

ВИП стаите са две, едната е с легло с твърд матрак - както трябва да е, другата е с изпружените пружини - много неудобно при ставане, особено за оперирана коремно жена. Повечето легла на 7-мия етаж са с разтегнати пружини.

Недостатък на ВИП-стоята може да е изолираността за жена, която е родилка за пръв път. Няма с кого да общуваш, обменяш опит, да питаш, да споделяш страхове и радости. 5-6 дни ще си самичка. Най-много да се засичаш с някого по времето за ядене, но принципно момичетата си стоят по стаите.
Ако това не те притеснява, ВИП-ът е приятно място.

# 26
  • Мнения: 2 336
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!
Питахме за тези работи и цените са следните:избор на лекар и негов екип- 100лв., ако желаеш бащата да присъства-35лв. За ВИП стая е по 35лв. на ден. Това е инфо от преди месец-месец и половина.

# 27
  • Мнения: 270
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!
Бях във ВИП на 10 етаж (май 10-и беше), след планово секцио. Цената вече я знаеш. Да, добре - имаш ТВ, хладилник и гардеробче. По-важно - ортопедично легло и собствен санит. възел!!! След операция на корема е изключителна мъка и болка да ставаш и лягаш на пружина. И, да, всеки ден се чисти. Но....о, Господи, беше пълно с хлебарки - заспивах със светната лампа! Но на кой ли му пука Laughing Имах си бебе!!!!!!  baby_neutral

# 28
  • Мнения: 1 170
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!

За избор на лекар официално на болницата се плаща 100 лв, но има голяма вероятност и да не ги платиш - зависи дали ти пишат в документите преди изписването, че си ползвала такава услуга.
Иначе със самият лекар се уговаряш за сумата да поеме ангажимент към теб. Варира между 600 и 1000 лв, плюс минус 50-100 лв.  Rolling Eyes
За ВИП родилна зала и присъствие на таткото - не знам.
За ВИП стая - 35 лв/ден.
Ако си на 12-тия етаж (нормално раждане без вакуум,  форцепс), не си заслужава да си във ВИП, стаите са хубави и ремонтирани, по 2 момичета сте, имате собствена баня и тоалетна. Бебетата са при вас.
Някои родилки дори със секцио си уреждат чрез познати лекари да ги настанят на 12-ти етаж заради условията. Имай предвид, че с операция може да ти е трудничко първите 1-2 дни с бебето при теб.

Ако си на 7-мия етаж, стаите са по-мизернички, тоалетните помещения - също. Иначе се чисти всеки ден по 2 пъти с дезифектанти. Бебетата ги взимате през 3 часа за кърмене, нощем не са при вас.

ВИП стаите са две, едната е с легло с твърд матрак - както трябва да е, другата е с изпружените пружини - много неудобно при ставане, особено за оперирана коремно жена. Повечето легла на 7-мия етаж са с разтегнати пружини.

Недостатък на ВИП-стоята може да е изолираността за жена, която е родилка за пръв път. Няма с кого да общуваш, обменяш опит, да питаш, да споделяш страхове и радости. 5-6 дни ще си самичка. Най-много да се засичаш с някого по времето за ядене, но принципно момичетата си стоят по стаите.
Ако това не те притеснява, ВИП-ът е приятно място.


Free Soul , абе опитах се и аз така точно и ясно да го опиша, ама- на! Нещо не ми се получи Mr. Green . Мноооого точно казано и отговаря 100% и на мойта преценка за МД- София Peace

# 29
  • Мнения: 936
Благодаря на всички за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт