Бебе на 1 месец-хранене на 4 часа.Рано ли е????

  • 5 438
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Не е нужно да будиш бебче за да се храни.
Като се събуди ...тогава.
По- добре се води по детенцето.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Щом спи,значи не е гладно....
Като се събуди ще яде-не го буди Peace

# 17
  • Мнения: 1 896
Хубаво са ти казали майчетата да се водиш по детето.
Моят син беше само на кърма и на 1 месец също е изяждал по 130-150г на хранене. Никога не е бил дебел.
Да ти кажа, ако увеличиш интервала, ще ти намалее кърмата (то и 3 часа е множко понякога за едномесечно бебе) и вероятно ще минеш само на адаптирано. Нали знаеш - по-често и повече кърмене води до повече кърма и обратно. Но по тази тема повече в кърмаческия, ако нещо те е интересува.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 272
"Грехота" е да будиш бебето си, за да го храниш. Щом спи, значи не е гладно. Води се по бебо!

# 19
  • Мнения: 9 483
Никога не съм си и мислила за режими.
Когато е гладен-яде, когато му се спи-спи и уверявам те всичко е ОК Peace
Сам престана да се буди нощем, сам си увеличи паузите на хранене..та ти самата под час ли огладняваш и на всяко ядене по еднакво количество храна ли поемаш?????
Между другото това количество АМ е мнооого за толкова малко бебе! Ще му разшириш стомахчето и от това само проблеми нататък..

# 20
  • Мнения: 296

Не го буди. Щом спи, значи не е гладен.  Wink

 Peace

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Ако кърмата го засища(въпреки, че ти даваш и АМ), може. Аз още първия месец минах на 3ч и половина-4часа. Просто детето много добре си надаваше и яденето си й стигаше. Трябваше аз да я будя за да яде, дори на 4часа.А и да ти кажа с АМ доста е. На 2месечно бебе се дава 110-120макс.. 150гр. се дава вече на 5месечно бебче. Но аз съм на принципа на буденото( не до секундата разбира се). Не споделям този начин на хранене на повикване. Аз ако я оставях мойта мацка тя спеше и по 6-7часа, а след това яде и естествено повръща защото е огладняла. То и за големия човек важи това.

# 22
  • Мнения: 574
Ние от скоро ядем на 4 часа,води се по детето то си знае най добре дали е гладно,но не го буди Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен също бебето само си преценява.Моят син е на 4 мес. и още си иска млякото на 3 часа.

# 24
  • Мнения: 1 986
Ние от скоро ядем на 4 часа,води се по детето то си знае най добре дали е гладно,но не го буди Peace

Съгласна съм,и моето дете от 1 месец яде през 4 часа-но не съм му налагала аз този режим,то само си показа Peace

# 25
  • Мнения: 1 403
Емили откакто си се роди я храня на 4 часа, никога не съм и давала на 3  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 928
Откогато не го будя за хранене и нашия юнак реши, че по-добре да хапва на 4 часа. Много рядко се събужда по-рано. А определено стане ли време за къпане е толкова заспал, че ако го оставиш имам чувството, че ще спи и 12 часа  Tired

# 27
  • Мнения: 566
За вашата възраст тези мл АМ са доста, трябва да изяжда около 110-120мл мах.

# 28
  • Мнения: 1 092
моля ви дайте ми съвет,бебо е на 1 месец,храни се седем пъти в денонощие по 100мл адаптирано мляко ,но не му стигат.Да му увелича ли количеството?Колко е нормално да изяжда и по колко пъти на ден newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 928
На кутията на млякото би трябвало да пише. Ние сме на Aptamil и му давам по 120 ml.

Общи условия

Активация на акаунт