Какво имаше в къщите ви , когато се нанесохте?

  • 4 564
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ей, че вие сте направо обзаведени Grinning Ние като се нанесохме беше готова банята, бяхме боядисали навсякъде и имаше настилка в коридора и дневната/кухнята. Спалнята и килерът са покрити с парчета стар балатум и досега, колкото да не се разнася прахоляк. Спалнята я ползвам за сушилно помещение. В дневната имаме диван, на който да спим, масичка, секция (стара - от баба ми Crazy) РС и телевизор, кухненска маса и столове (също стари). И печка, пералня и хладилник разбира се. Кухня все още нямаме, ще я поръчваме скоро. Засега мия чиниите в банята. Не е приятно, но се издържа... А прозорците ни бяха голи съвсем и бях облепила част от тях с найлони и хартия, защото са огромни и комшиите от отсрещния блок можеха да ни виждат и в легнало положение hahaha Сега поне има щорички Laughing

# 16
  • Мнения: 2 353
 Имахме готова баня, диван, малък шкаф за ТВ, някакви столове, 3 маси (едната за компа), легло.  И сега нямаме много неща, обичам да има въздух. 

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Направо сте готови и според мен.
Моята приятелка с две деца се пренесе от гарсионера в тристаен и наистина нямаха нищо.Даже кухня.Купиха само един шкаф-мивка.Когато готвеше нямаше къде да оставя съдовете и тенджерите и ги оставяше на земята.Всички оцеляха.Сега,две години по-късно имат много красива кухня и прилична детска.Спалнята е от майка и,а холната гарнитура от свеки.
Щом не можеш да понасяш свеки вече...
Ние пък се нанесохме,когато всичко беше ремонтирано,купено,сглобено...И най-малкото нещо беше в апартмента на мястото си,дори пантофите и тогава се нанесохме.Единствено изчистихме и изпрахме донесените дрехи.
Пожелавам на всички нанасяне като нашето! Hug

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
При нас беше много отдавна и беше хептен тежък случай, защото започнахме от абсолютната нула. При това в панелка. Чакахме да ни включат в едни списъци 5 години и после пак чакане още 1 година за жилището  докато го построят. През това време живяхме при баба ми, която живееше сама в голям и напълно обзаведен апартамент. През това време не се е налагало да купувам нищо, освен един телевизор, ползвах нейните неща в къщи. Обаче после в новото жилище нямаше пък абсолютно нищо, освен че в банята  стените бяха боядисани с блажна боя, на пода - мозайка, мивката и тоалетната чиния бели, криви и течащи. В кухнята - стандартни бели шкафове и мивка, както и вграден клатещ се гардероб в антрето с неопределен цвят от фекалната гама, съвсем същите като на всички комшии от блока.  Имаше и мърляв мокет в хола с неопределен цвят. Той всъщност беше нов, ама докато са го слагали, бяха го направили на нищо, целия беше в петна от кал + лепило. Подовите настилки навсякъде без хола - балатум, тънък, цвят неидентифициран  Simple Smile като на места отделните парчета бяха на прилично разстояние едно от друго. Същия, както и на комшиите, разбира се  Simple Smile Щях да забравя тапетите - хартиени и в убийствени цветове на едри гюлове  Simple Smile
Такава работа ми се отвори - къртене, отлепване, стъргане на боята в банята, изхвърляне всичко на боклука + яко чистене и заличаване на следите от соц-арт-а на строителите. Следващата стъпка беше вземане на голям кредит от банка и така направихме ремонт и купих всичко необходимо за едно нормално живеене - мебели, техника, разни вещи. Нищо луксозно не съм купувала, наблегнах предимно на българските стоки  Simple Smile И разбира се, напълних къщата с цветя. Стана удобно и уютно. Просто прецених, че ако чакам да оправям целият този погром и всичко от текущи пари, има да си чакам мнооого дълго време. Не мога да живея в разруха и това си е. От тогава правих още тежки ремонти, падам си по такива дейности  Mr. Green но важното беше, че на времето започнах съвсем отначало и всичко си беше купено и направено по моят вкус. Ама панелката е класика  Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 02:43 от Unknown_lady

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Още не сме се нанесли, но когато това стане ще има налице само готови баня и тоалетна, килер/защото на него само едни плочки му трябваха и една ръка латекс Laughing/, подови настилки и кухня по пръчка с всички уреди. До тук стигнаха финансите. А, и осветление тук -там hahaha
Смятам на първо време да ползваме някакви пластмасови маса и столове и да си купим още същия месец някакъв диван, на който да спим, защото засега алтернативата е едно надуваемо легло hahahaВсе се чудя къде, аджеба, ще си държим дрехите, докато си обзаведем дрешника newsm78 Но - готова съм на всичко, за да се махна от сегашния ни апартамент по-скоро Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 1 666
Живеем тук вече 1г. и половина и все още има неща за довършване, доизпипване...
С парите, с които разполагахме, направихме чисто нови (в смисъл от пода до тавана) спалнята и дневната (която съчетава кухня и хол). В детската и антрето нещата са наполовина нови. Ново е леглото на сина ми, но спим на един разтегаем диван, който имаме отпреди, ползваме и една стара секция. В антрето пък оставихме стария теракот, защото е здрав. Банята е такава, каквато я заварихме, с перспектива до няколко години да е нова. Само в детската имаме абажур, другаде просто крушките висят от тавана.
А, да, и черната техника си ни е отпреди.
Хубаво е всичко да си е ново, ама докъдето стигат парите...

# 21
  • София
  • Мнения: 346
От четири месеца сме новодомци. Спим в хола на диван, защото спалнята до лятото ще е необитаема и подлежи на ремонт. До скоро телевизора стоеше върху кашон  Laughing . За мен най- важното беше да имам пералня, печка и хладилник. За децата и мъжа ми най-важното беше да имат интернет и него го пуснахме още по  време на ремонта  Laughing. Така че насъщните нужди на всички бяха удовлетворени още при нанасянето и сега полека-лека попълваме липсите.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Следя темата Hug . Много скоро ще се нанасяме и ние , но така не ми се иска да си вземаме старите мебели  Rolling Eyes. Те не са толкожа стари де Embarassed от преди 2 години са но сега вече харесвам съвсем друг стил  Thinking.

# 23
  • Мнения: 2 700
Имаше всичко, без черна техника и детско легло.
Купихме апартамента с обзавеждането от младо семейство, напускащо окончателно България.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
ООО, у дома още не е донаредено - живеем вече 1 година. Нанесохме се и имахме следните неща - спалня и гардероб, холна гарнитура, мъжа ми купи една малка холна масичка за 60 лв, кухненско обзавеждане с ел.уредите, банята бе готова и леглото на детето имахме.

Тепърва ще правим детска, нещо като холна секцийка, за да си наредя книгите ( сега са ми на склад в кашони) - така, че не се шашкай, всичко ще се нареди Hug

# 25
  • Мнения: 1 446
Нанесохме се с обзавеждане за спалня и секция за хола. ВСичко бавно и полека се прави. Ела да ни видиш за 3г. какво направихме. Остана ни  детското обзавеждане , бонята , смяната вградения гардероб в хола и слагане на осветителните тела(имаме само в хола).

# 26
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В жилището, в което живеем в момента е "семейно" така да се каже и имаше всичко. Друг е въпроса, че аз раздадох АБСОЛЮТНО ВСИЧКО- в това число пералня, печка с четири котлона и фурна, храдилник, посуда и т.н. Уредите бяха в отлично състояние. Както и да е- префасонирахме целия апартамент, обзаведохме го наново и така...
Скоро се местим в ново жилище- то ще си почистено е и напълно обзаведено. " Да влезеш и да се събуеш", както се казва.  Laughing

# 27
  • Мнения: 474
Ние се пренесохме в новия апартамент преди 20 дни. Готови бяха: спалня изцяло готова, вкл. пердета, за да не ме гледат съседите вечер  Laughing , кухня- напълно оборудвана, само микровълновата ми е от няколко години,  мебелите на бебето- креватчето и скрина, гардероба още не е сглобен. Банята беше почти готова, т.е. без огледало и разните закачалки, рафтчета и т.н. Маса и столове купихме вечерта преди окончателно да се пренесем. От свекървата взехме 2 фотьойла и 1 микро-масичка. Телевизор с шкаф си имахме от преди. Това според мен е минималното обзавеждане, което ми беше необходимо, за да живеем почти нормално. Сега купуваме и оправяме едно след друго, но май няма да има скоро край.  Laughing Очаквам с нетърпение Стройкото, та да си поръчаме портманто и холно обзавеждане.
Успех!

# 28
  • Мнения: 1 465
Всичко постепенно сме си купували - че то къде е иначе удоволствието да избираш спокойно?
А и ако няма в магазина нещо, което да ти хване окото, ще трябва да купуваш неща, които не ти харесват ли?
Погледни нещата от хубавата им страна Winkние съвсем в началото ядяхме на маса за бридж

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ние се нанесохме в къща,в която не е живяно отдавна.Започнахме с покупката на електро уреди и частичен ремонт.Това е наложашто за първа необходимост.Другото го правим постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт