Пердета - 11

  • 7 157
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 555
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?

# 91
  • Мнения: 30 609
Един тръбен двуканален?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 555
Един тръбен двуканален?
Не. Нещо такова имам предвид.
https://curtains.bg/traben-korniz-s-dekorativen-zavarshek-o-25-3628

# 93
  • Мнения: 9 296
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Е, как ще се движат самостоятелно тези завеси? Ще трябва да е изцяло осветено или изцяло тъмно, ако се движат заедно, респ. да стоят в двата края плътни завеси за рамка, а тънките - в средата без други възможности и без движение.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 555
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Е, как ще се движат самостоятелно тези завеси? Ще трябва да е изцяло осветено или изцяло тъмно, ако се движат заедно, респ. да стоят в двата края плътни завеси за рамка, а тънките - в средата без други възможности и без движение.
Те няма да са закачени едни за други тънките и плътните. Въпросът е, че никога няма да може да се дръпнат плътните завеси докрай, защото в средата ще са събрани тънките. И аз не си го представям много Smile

# 95
  • Мнения: 9 296
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Е, как ще се движат самостоятелно тези завеси? Ще трябва да е изцяло осветено или изцяло тъмно, ако се движат заедно, респ. да стоят в двата края плътни завеси за рамка, а тънките - в средата без други възможности и без движение.
Те няма да са закачени едни за други тънките и плътните. Въпросът е, че никога няма да може да се дръпнат плътните завеси докрай, защото в средата ще са събрани тънките. И аз не си го представям много Smile
Ами затова са измислени и двойните тръбни корнизи - защото както и да ги закачиш, няма да постигнеш ефективно  функцията нито на тънките, нито на плътните завеси.
Ако все пак корнизът е факт и по някаква причина не може да го смениш с двоен, може да помислиш за комбинация от щори и тънки пердета.

# 96
  • Мнения: 30 609
Не виждам как ще стане, освен ако дебелите не са само в края за красота и пак има и такъв тип корнизи, само за декоративна част на завесите.Дори тънкото да не е с набор голям, пак няма да се събере много в средата, за да се затъмни със завесата.Сложи си двоен тръбен корниз.Ако има място и искаш завесата да открива добре прозореца, то пусни корниза доста извън края на прозореца и направи дълго преде, така че като го дръпнеш, да открива целия прозорец.Цялата завеса да се събира в частта на корниза, която е извън дължината на прозореца.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 555
Благодаря, момичета. имам достатъчно разстояние от прозореца до края на стената и от двете страни над 70 см, въпросът е че имам само 10 см от стената ... напред .... до едната мебел, ако ме разбирате и нямам възможност да сложа двоен корниз. Тънкото перде ще бъде винаги дръпнато така, че да покрива прозореца, а плътните само при нужда, холо-кухня е, ама е южен прозорецът и е доста голям 3 метра. Smile
Щори няма да сложа, не ги харесвам.

# 98
  • Мнения: 9 296
Южен прозорец в постоянно обитавана стая не бих оставила непокрит/незатъмнен, особено в следобедните часове. И аз не харесвам щори, затова навсякъде съм със завеси, но напр. може да разгледаш варианти на римски щори, за мен са достатъчно елегантни и на неподходящи за завеси места могат да ги заместят стилово, отчасти и компромисно - и визуално.
Все пак бих се пробвала и с двоен корниз, щом не харесваш щори - когато е разтворена, плътната завеса няма да заема чак толкова много място, както при затворено положение, колкото и богат да е наборът, освен ако не е прекалено плътна.  Предполагам, че мебелите не са разположени по цялата дължина на стената с прозореца, а само една част се явява проблемна. Не знам за диван ли става дума или за друга мебел, но може и нея да пробваш да преместиш с няколко см напред, ако позволява. 

# 99
  • София
  • Мнения: 2 555
Оспамих темата.
Кубратова, нещо таква имам предвид.
https://www.pinterest.com/pin/746401338242291405/
Комод е, не мога да го дръпна, защото на пепедникулярната стена има еркерна врата и ако го изместя отива върху нея. Ще пробвам с двоен, трябва достатъчно къс/тесен да намеря.

# 100
  • Мнения: 30 609
А държиш ли на тръбен?Защо не релси на тавана?

# 101
  • Мнения: 9 296
Видях примерите, но това са завеси, които не се движат (на първата снимка и двете завеси са плътни, просто са различни), на друга тънката завеса не е на същия корниз, а директно върху струна (вероятно) на стената, само плътните завеси са на единствения корниз. Евентуално може да пробваш и така - тънкото перде на монтирана директно на стената струна, а плътните - на единствената релса. Ако искаш в дадени моменти да прибираш симетрично и тънкото перде, тогава трябва да са две.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 555
А държиш ли на тръбен?Защо не релси на тавана?
В момента съм с релси, няма да си го причиня повече. Тези кукички ми "вземат живота", а на тръбният само изхлузвам пердето и готово.... мързелива работа Laughing

# 103
  • София
  • Мнения: 2 358
Еми, защо не сложиш тънки пердета на всеки прозорец? Има специални релси с лепящи се крепежи. Аз съм с такива в кухнята в единия апартамент, вече 15 години не са мръднали лепките.

# 104
  • Мнения: 30 609
Тя не иска да нанизва куки, а явно иска перде или с отвори, или с канал в плата, да се нанизва тръбата.

Последна редакция: пт, 26 юни 2026, 13:30 от ДХ3

Общи условия

Активация на акаунт