може да сме кръгли и дебели, но сме МАЙски майчета засмени

  • 17 403
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 16
Здравейте, майчета!

Честита Първа Пролет! и много щъркели, щъркели ...  stork-boy stork-girl stork-boy stork-girl

То временцето май много-много не е пролетно, но важното е ние да сме добре.

Yanche, ето ти програмата за курса за бременни в Mall Sofia - общо 6 лекции, всеки вторник от 10.30 до 12.00 часа:

20.03.2007 - нормална бременност, вредни фактори, секс и бременност.
27.03.2007 - нормално раждане, обезболяване на раждането.
03.04.2007 - оперативно раждане.
10.04.2007 - хигиенен, двигателен и хранителен режим на бременната.
17.04.2007 - вашето новородено бебе - лекция от педиатър неонатолог.
24.04.2007 - някои практически съвети за отглеждането на новороденото в дома.

Първия път водещи бяха д-р Асенова, д-р Пасков и д-р Станев. Имаше и една засукана кинезитерапевтка, която показваше упражнения, подходящи за бременни.

Чао засега!

# 271
  • София
  • Мнения: 4 397
Добро Утро Simple Smile
MaiaG И на мен в понеделник ми казаха, че бебчо е с една седмица напред, а досега си вървеше в рамките даже ме питаха къде съм го събрала тва бебе в този корем/демек малък ми бил корема/ и аз съм вече +13кг.ама всичко е на корем и дупее.
Вчера вече не се сдържах и ходих с мъжа ми и малкия до един бебешки магазин и си набелязах доста неща, и сега чакам едни парички и отивам да ги взимам  Mr. Green за ужас на маж ми който само викаше такова нямаш ли от малкия, и такова и такова   #Crazy и аз НЕЕ НЯМАМ искам такова  Mr. Green
Пак ме обзе манията за купуване дано се удържа малкото този път, че можеби ще бъда изритана от вкъщи с толкова дрехи  Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 13:20 от kimba77

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
kar4ita, искам да те попитам на колко беше малката като й правихте теста за алергии и изобщо кой те посъветва да го правиш в толкова ранна възраст? Обикновено при толкова малки деца тестовете дават големи отклонения и съответно и наложените диети или не са съвсем точни или направо неправилни. Извинявай, че тук зачеквам темата, но ядох дървото с малкия докато не навърши близо 1г. и 7-8 месеца от разни "отлични" лекари, не говоря за парите, които потрошихме, за да попаднем накрая на правилния човек и да се окаже, че решението е много просто. От тогава забравих какво е обострен АД.

# 273
Здравейте! И да ви се оплача Sad( вчера ходих до центъра по работа и много се уморих, с маршрутките е ужасно, а аз не се осмелявам да карам. Вечерта ми беше лошо и цяла нощ не съм спала - имам много силна хрема, носът ми е запушен почни постоянно, гърлото ме наболява и ми е отпаднало, не мога да се вдигна днес от леглото Sad( а малката не я заведох на градина днес, тъй като цяла нощ кашля и не спахме.
Имало нова вълна грип...
чудя се да ходя ли на лекар или да продължам със симптоматично самолечение ??

Tony Bonbony - изброените доктори не са ли от правителствена? тези имена ги има там? и дали те ще водят и останалите лекции? а къде точно се провежда курса?

пазете се и си почивайте много!

# 274
  • Мнения: 3 089
ок - 16 сме - горните + цура + мая г - станела;
и евентуално още 3-ма - горните - янче + лейди

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 14:21 от majceto

# 275
  • Мнения: 536
Аз пък сега бях на зъболекар. Изведнъж ми стана много зле, всичко ми притъмня, почти нищо не виждах, изпотих се обилно, стана ми адски горещо, появи се шум в ушите...После стоматоложката ми каза, че изведнъж съм пребледняла и пулса ми страшно се е ускорил(тя си сложи ръка на пулса ми). После започна да ми слага компреси със студена вода докато не се освестих. Май бях на косъм да припадна...Онзи ден се почувствах по подобен начин(бях тръгнала към магазина до вкъщи), но беше доста по-слабо като усещане. А от няколко дена ме боли и глава...Утре ще ходя на лекар, но се чудя дали е от кръвно или от нисък хемоглобин или от нещо друго newsm78 Много съм изплашена. От случката минаха 40мин и не съм си усещала бебето от тагава...Как ли се чувства то?

# 276
  • Мнения: 16
Алежул,

Курсът в Мол София се провежда на 2-рия етаж, там където са заведенията за хранене, най в дъното след азиатската кухня и Хаджидрагановите къщи (така мисля беше името). Подредени са маси п-образно, така че не може да не го видиш. А честно казано не разбрах докторите от коя болница са, защото позъкаснях малко.
Училището се казва "Гинеа", ако това може да ти помогне за откриване на повече информация.

Поздрави!

# 277
  • Мнения: 536
усетих го малкия човек, сега съм по-спокойна  Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 78
                                       Здравейте Май-чета,

        AleJul, аз го изкарах преди седмица този грип с ужасната хрема - много зле се чувствах и не можех да спя от запушения нос.Помогнаха ми много хомеопатични капки за хрема на немската фирма Heel /преди това изпробвах всичко възможно на Boiron/ - те се пият, не се капят в носа, но буквално за часове ми светна пред очите. Бързо оздравяване Simple Smile
         KSI, споко!!! И аз имам такива изпълнения и бебо не е мърдал с часове след това, но като му доскучае и пак се развилнява Grinning. Беше ли хапнала нещо преди това??? Едно от възможните обяснения е, че бебето е голямо и точи много от нас - витамини, минерали,желязо - това бях чела по въпроса....Няма нищо страшно според мен - храни се /особено сутрин, че цяла вечер организмът се изтощава/и почивай........
        Оф, и аз да се оплача - обхвана ме вълна на гадения, днес имаше и едно резултатно Sick, ако мога така да се изразя, че хич не си падам нито по глагола, нито по отглаголното съществително Mr. Green. Някой има ли такива оплаквания и как се спасява?Нормално ли за гестиционните седмици, в които сме / май да, ама все пак искам да разбера и вие какво знаете по въпроса/ - от всичко най ме притеснява данеби нещо с бебо да не е наред и дали така ще си получава необходимите хранителни запаси??? Иначе той си рита на воля newsm78
       Софиийски мами, хубаво е, че се организирате среща, а и хубав празник си избрахте - Първа пролет. Аз да напомня на варненските, че утре има лекция на списание 9 месеца в пицария Палацо до ФК и че след това със сигурност ще ходим на по салатка с априлските мами. Който иска е добре дошъл Hug

                                            Хубав ден

# 279
  • Мнения: 536
                                             KSI, споко!!! И аз имам такива изпълнения и бебо не е мърдал с часове след това, но като му доскучае и пак се развилнява Grinning. Беше ли хапнала нещо преди това??? Едно от възможните обяснения е, че бебето е голямо и точи много от нас - витамини, минерали,желязо - това бях чела по въпроса....Няма нищо страшно според мен - храни се /особено сутрин, че цяла вечер организмът се изтощава/и почивай........
     
Хапнах да. Преди зъболекар ям задължително. Сега ще ходя да си легна, че още не се чувствам в кондиция.

# 280
  • Мнения: 1 924
Абе ние утре с мъжа имаме малко ходене по задачи в късния следобед,ако свършим в прилично време,може да дойда на срещата.Но него ще го пратя в къщи,да не разваля женската компания Mr. Green , а и сигурно ще се побърка ,горкия,сред толкова коремести мадами Laughing

А пък априлките вече имат девет бебета! Лелееее, как си минава врмето...

# 281
Tony Bonbony - мерси за инфото - може и да мина другия вторник.

Аз пък сега бях на зъболекар. Изведнъж ми стана много зле, всичко ми притъмня, почти нищо не виждах, ... но се чудя дали е от кръвно или от нисък хемоглобин или от нещо друго newsm78 ... бебето ...Как ли се чувства то?
- КСИ и на мен ми става така - прималява ми изведнъж, причернява ми и ако не легна ще падна - също си мисля за едно от двете или и двете накуп, лекарят ми казва повече течности (питах преди време...) а бебето, мисля, че не му прави впечатление - то си взима каквото му трябва. Мислех да отскоча до зъболекарят, но засега аквафреш водата ми помага и отшумява леката болка...

AleJul, аз го изкарах преди седмица този грип с ужасната хрема - много зле се чувствах и не можех да спя от запушения нос.Помогнаха ми много хомеопатични капки за хрема на немската фирма Heel /преди това изпробвах всичко възможно на Boiron/ - те се пият, не се капят в носа, но буквално за часове ми светна пред очите. Бързо оздравяване Simple Smile
       
- хммм и само с хомеопатичното ли се оправи, температура правеше ли? колко време те държа хремата? тази бременност от хрема не мога да се отърва ...

# 282
  • Мнения: 270
Dana.. всичко трябва да е наред.. И аз от 6 месец  Sick , а в началото на бременността се фуках, че ми се е разминало...Питайки тук там разбрах че това се случва при някои майки на момчета, а гледам че и твоето щъркелче е синьо ... Heart Eyes
Така че  Peace

Аз имам тотална забрана за разходки и секс. #Crazy
Тай че чакам до утре и ако тия болки не спрат съм на лекар, чува се нещо, че ремонта е приключил. А иначе мъжа в мен ме бие, бие, бие...и аз го обичам, обичам, обичам...

# 283
# 284
  • Мнения: 78


                AleJul, температура слава богу не вдигнах!!! Но хремата беше повече от ужасна - получих възпаление на синусите, всичко ми гореше около тях, а очите ми пареха зверски. Имаше моменти, в които ми идваше да отида в аптеката и да си купя най-обикновени капки за нос та да подишам поне час-два. Тези капки на Heel, наистина ми подействаха чудодейно - бяха ми препоръчани от една априлса мама. Иначе преди това пих Осцилококциум и смучех през един час Коризалия на Boiron, които уж съсщо са за хрема, ама ефектът беше нулев.
               Prikazka, благодаря ти мила за успокоението!!!Ти как се спасяваш от тези състояния, че много неприятна работа???? Аз не ям пържено, колбаси, не пия газирано, кафе, алкохол, не пуша - като изключим биричката и виното, всички други неща просто не ги обичам...... А какво общо има с момчешките мами newsm78.

                             Хубав следобяд от мен

Общи условия

Активация на акаунт