Едни контракциите ги вълнуват, други покрай МАРТенче будуват!

  • 11 229
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 617
Честито на родилите мамита! Да са живи и здрави бебешоците!
И аз си мислих че ще родя много по рано от термина, но уви още все в очакване Simple Smile
И аз малко се притеснявам да не пренося! Но времето ще покаже.
Леко раждане на всички , които са в очакване на тяхнното слънце!

# 76
  • Мнения: 192
, последното което видях е възглавничка пълна с черешови костилки които се загряват в MW печка за 30-40 сек и после се поставя върху бебо (нямам представа колко струва тази която видях беше от U.K., но и в Премама ги продават)

Имам такава, много е симпатична, обаче май не върши работа. Слагах му я няколко пъти и не забелязах да го облекчава. А да не ви казвам как миришат тия костилки, особено като се загреят в микровълновата... ммм...ужасТ  smile3557

# 77
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Някой може ли да ми каже какво значи ако акото е зелено?
Срещала съм различни версии.

Ами версията, която най-често съм срещала е от претопляне, но явно претопляне или преохлаждае все почват да зеленеят  newsm78

Относно коликите, в Хиполенд например продават грейки, от тези които се пълнят с топла вода уж против колики. Цената им беше, поне в П-вския към 21 лв.

И сега като един щъркел да донеса хубавата вест - мама SunshineMery e родила на 13 март принцеса Елизабет - 3470 гр 51 см. Както казва тя по-прекрасно същество не е виждала в живота си и казва, че екипът на ІІ градска е много мил. Много поздрави от щастливата мама.

# 78
  • Мнения: 267
Честито на Зайо! Видя ли, че не преноси, както си мислеше Simple Smile Да ти е живо и здраво съкровището!   Hug

За обличането на бебоците - аз малката я обличам с боди с дълъг ръкав и отгоре комплектче или гащеризонче, които са сравнително плътнички. На крачетата чорапки. Завивам я с една пелена която е от комплекта за изписване - плътнича, плюшена такава, с някакъв пълнеж като силиконче. Вкъщи се опитваме да държим около 22-23 градуса, но не се получава и често е по-топло.

# 79
  • Мнения: 267
Честито и на Катя Владимирова за малкия юнак    bouquet
и на Sunshine Mary  за принцеската Елизабет!   Hug

# 80
  • Мнения: 319
Честито на мама SunshineMery малка сладурка Елизабет  bouquet Да е жива, здрава и много послушна Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 251
Здравейте и от мен.
 Честито на всички майки с бебета. Нека им носят много щастие и радост малките ангелчета. Хайде късмет и леко раждане на оставащите. Praynig
 Ние с бебето сме добре. Имаше зелено ако, слузесто и с частици от белтък  преди два дни. Според някои е от настинка, според други от претопляне, според трети от колики. Абе хиляди версии. На консултацията ни казаха, че е здрав, но май наистина беше понастинал, защото плачеше доста този ден със злополучните акита.
 Иначе си взехме капки за колики, гушкаме го много, когато плаче или спи на корема на баща си, докато се успокои.
 Иначе аз го храня на поискване, когато се събуди. Понякога е на 2 часа, понякога на 4, понякога на 4 и 30 . Не го будя да яде, надявам се да постъпвам правилно. Давам му да суче от двете гърди по 10 мин на всяко хранене, но понякога заспива още на първата и нищо не мога да направя, за да го събудя. Сега обаче ми казаха да пробвам да го храня по 15 мин на гърда, пак от двете гърди на всяко хранене. Не знам обаче как ще стане това, той винаги заспива на втората гърда, а сега като увеличим и времето, просто не знам.
 Наддал е 400 гр и е пораснал 2 см. Лекарката каза, че е нормално. Дано да продължава да е добре.
 Ами това е.
 Приятна и спокойна вечер на всички. Grinning
 

# 82
  • Мнения: 510
Честито на мама SunshineMery малка сладурка Елизабет  bouquet Да е жива, здрава и много послушна Heart Eyes
newsm51 smile3525 smile3501 newsm44
Добро утро Simple Smile Да се отчета от снощи - все още сме пакетче 2 в 1 Simple Smile Разкритие и признаци за раждане - нулеви.
Поздравявам всички вече мамчета  Heart Eyes и все още бремелинки  Crazy и ви желая мнооого приятен ден.   bouquet

# 83
  • Мнения: 72
Честито на мама Sunshine Mary!
Аз все още съм 2 в 1. Доктора беше много убедителен до преди месец, че ще родя по рано и аз така се настроих, а то може да се окаже, че ще пренося. Но доктора не иска да го оставя за след термина, уж всичко е наред. Днес съм решила да направя една голяма разходка, та да видим, може да реши да излиза човечето. Леко раждане на всички чакащи мами и дано скоро се похвалим със здрави бебоци.

# 84
  • Мнения: 140
Здравейте мили мами и бремелинки.
Честито на мама Sunshine Mary!

Благодаря на всички за инфото за коликите.Аз със свито сърце чакам и нас да ни погнат.Предполагам че няма вероятност да ни пропуснат и много се притеснявам.
Ние имаме малко обривче над пишуната и сега ще си правим баня със смрадлика.Иначе Буби е много спокойно бебче.През нощта почти не се буди и имам възможност да се наспивам.Храним се твърдо на 4 часа още от самото начало.Стои на гърда по 15-тина мин,общо по половин час и ми се струва че се е напапкал.

# 85
  • Мнения: 174
И аз така съм притеснена че ще го пренося дано днес да се обади че ще се побъркам вече.Чакам го с нетърпение малкото човече

# 86
  • София
  • Мнения: 515
Честито на мама SunshineMery малка сладурка Елизабет  bouquet Да е жива, здрава и много послушна Heart Eyes


 smile3525 smile3501 smile3525

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Току що се чух с Freia - родила е преди малко момиченце - Йоана, 3450 гр., 50 см.
Да й е живо и здраво и да се възстановява бързо!

# 88
  • София
  • Мнения: 515
ЧЕСТИТО на мама Freia!Да им е жива и здрава дъщеричката,и само да ги радва! smile3525 smile3501 smile3525 smile3501 smile3525

# 89
  • София
  • Мнения: 515
Имам чувството,че само аз още не съм родила!И малко започва да ме хваща страх да не пренося,ама божа работа!Дано всичко да е наред! newsm17

Общи условия

Активация на акаунт