Хламидия-как се мори тази гадина?

  • 210 091
  • 1 129
  •   2
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 165
Отчаяна съм многооооо #Cussing outслед 2курс лечение,направихме пак изследвания за хламидии и ето резултата-на мен-ИгГ-2.75,ИгА-3.38,а на съпруга ми-ИгГ-2.32,ИгА-2.14 #Crazy някой правил ли е вливания с витромакс или цитромакс,нещо такова?Извинете ме за некомпетентността!

# 1 096
  • Мнения: 1 661
Направете PCR тест(ДНК тест). При мъжа ми кръвния е положителен, а ДНК теста отрицателен. Тук докторите ни казаха, че ДНК теста е по-верен, защото кръвния може да излиза положителен години наред.

# 1 097
  • Мнения: 165
цената каква е и кога излизат резултатите?

# 1 098
  • Мнения: 3 154
цената каква е и кога излизат резултатите?

В Плевен правят PCR тест. 44 лв. струва.
Днес ми е ден да звъня за резултата... чак ме е страх да набера номера Confused

# 1 099
  • Мнения: 2 719
цената каква е и кога излизат резултатите?
В София също правят, между 30 и 45 лв. струва, в зависимост от лабораторията. Разултатът би трябвало да излиза за няколко часа-до ден:). Успех!

# 1 100
  • Мнения: 165

Сънчи - Пънчи,стискам палци всичко да е ок и да се махат тези гадини!Аз съм отчаяна много,ама ще се боря Peace

# 1 101
  • Мнения: 1 661
цената каква е и кога излизат резултатите?

В Плевен правят PCR тест. 44 лв. струва.
Днес ми е ден да звъня за резултата... чак ме е страх да набера номера Confused

Сънчи, а в Плевен как го правят? Имам в предвид това, че на мъжа ми в София му е направен ПСР от урина, а аз мислех, че трябва да е от секрет. Моите изследвания са отрицателни и аз не съм правила.
Стискам палци за добър резултат.

# 1 102
  • Мнения: 2 719
Може и от урина.

# 1 103
  • Мнения: 3 154
Розичке, идея си нямам при мъжа как се действа. Чела съм, че може и от урина, може и от секрет от уретрата. При нас случая е обратен на вашия - моите стойности ходят нагоре-надолу (за това и последно PCR правихме), а мъжа е отрицателен. Rolling Eyes
На мен ми взеха секрет. Изследването не се прави там на място. Пращат пробите в някаква лаборатория, на която не запомних името Blush
Преборих си страха и звъннах... казаха ми да звънна пак към 12... Пфу!

# 1 104
  • София
  • Мнения: 36 089
Направете PCR тест(ДНК тест). При мъжа ми кръвния е положителен, а ДНК теста отрицателен. Тук докторите ни казаха, че ДНК теста е по-верен, защото кръвния може да излиза положителен години наред.

 Ако кръвния тест е (+) , а ДНК теста е (-) това означава, че преди доста време е имало заразавяне с Хламидия, но тялото се е преборило с инфекцията.
Ако не е проведено лечение с АБ - хламидията остава в тялото и нанася поражения - първо по тръбите, накрая засяга ставите и костите.

Хламидията има много сложен цикъл на развитие и се крие много умело в клетъчните обвивки.
ДНК теста търси и засича живи бактерии в цервикса, но ако е минало достатъчно време - тя е успяла да се качи нагоре по половата с-ма / тя е възходяща инфекция/



# 1 105
  • Мнения: 3 154
На мен тази картинка нищо не ми говори. Какво е B cell, T cell, IFN?
И на кой метод, извинявам се, да се доверим?

Моите резултати още не са готови. В понеделник пак ще звъня Tired

# 1 106
  • Мнения: 1 661
Сънчи, продължавам да стискам палците!
Denis, тази картинка е много хубава, но не обяснява как стои ситуацията при мъжете.
Иначе ме устройва това, че при "-" ДНК тест, а положителен кръвен тялото се е преборило с инфекцията.

# 1 107
  • София
  • Мнения: 36 089
На мен тази картинка нищо не ми говори. Какво е B cell, T cell, IFN?
И на кой метод, извинявам се, да се доверим?

Моите резултати още не са готови. В понеделник пак ще звъня Tired


В-лимфоцитите  или    В клетки
T - лимфоцити или  Т клетки
Лимфоцитите са  белите кръвни телца, циркулиращи в кръвта /компоненти на ИмС, чиято функция е  защитата на организма срещу патогени/
В- и Т клетките са специфични за даден антиген и са е  състояние да се свързват с определена молекулярна структура  -  рецептор, който се х-ра  с уникално място на свързване
Функцията на T-  и B-клетките е да разпознават и унищожават чужди антигени / в случая Хламидията/

 IFN - е интерферон. Това е протеин отделен от клетките, когато има наличие на патоген / вируси, бактерии, тумирни клетки и т.н. чужди тела/
Това е веществото чрез което клетките комуникират /простичко казано/ за да се задействат защитните сили на Им.С.



Доверяваш се на Кръвния тест
Иг.А и Иг.Г

# 1 108
  • София
  • Мнения: 36 089
Denis, тази картинка е много хубава, но не обяснява как стои ситуацията при мъжете.
 
Е, сега пък и с мъж  Hug
Ще потърся  Wink
Целта ми беше да покажа възходящия характер на инфекцията

# 1 109
  • Мнения: 1 661
Denis, тази картинка е много хубава, но не обяснява как стои ситуацията при мъжете.
 
Е, сега пък и с мъж  Hug
Ще потърся  Wink
Целта ми беше да покажа възходящия характер на инфекцията
Ами така де, ние имаме проблеми при мъжо, затова искам мъжка картинка, да разберем как стават нещата при силния пол Grinning
Не се коси дори и да не намериш Wink

Общи условия

Активация на акаунт