Хламидия-как се мори тази гадина?

  • 210 233
  • 1 129
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 792
Благодаря Стеф, това на български език какво ще рече? За стара, нова или хронична инфекция?

# 76
  • Мнения: 9 138
Ами, по моите разбирания, това са антителата които показват, че имаш имунитет срещу инфекцията. Когато стойностите са в нормата, резултатът е отрицателен, тоест, хламидия няма. От друга страна, след лечение този резултат излиза с много високи стойности, а всъщност си е отрицателен, просто антителата трудно се разреждат и дълго персистират в кръвта. От тук идва и объркването ми какво точно се пуска като изследване след прекарано лечение...Дано се включи и някой друг по темата.

Иначе, за прясната инфекция са IgM, за стара са IgA.

# 77
  • Мнения: 4 792
Питах гинеколог и ми каза, че след рекратен курс на лечение се пуска кръвен тест за Нова инфекция. Предолагам по пътя на логиката ще излече че нова няма, но пък теста как ще окаже дали старата е излекувана? Много е объркано...

# 78
  • Мнения: 9 138
Щом ти е казал така, значи пусни IgM Simple Smile
И да пуснеш ИгГ - не е гаранция какво ще покаже, дори да покаже стойности от типа 1:64, което се води положително - ти си минала курс на лечение и антителата са се увеличили, затова би бил такъв резултатът, иначе Хламидия не би трябвало да има.
Разбира се, това са си лично мои разсъждения и хич не претендирам да са верни, но логиката ми е такава Blush
така че, пусни ИгМ , да се види има ли инфекция сега.
Успех, Кас!

# 79
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Най-добре е да се направи ДНК тест за хламидия - взима се намазка, като цинамазка е и се търси ДНК на хламидия. Антителата в кръвта падат бавно, а и не дават достатъчно точна картина за моментното състояние.

# 80
Здравеите,скоро и аз се изследвах за хламидии и лабораторните изследвания показаха че имам.Веднага се обадих на лекуваща си лекарка и ме посьветва да пия Доксициклин+вит.Б комплекс,защото единствено от типа "циклини" деистват срещу хламидии.Оказа се ,че инфекцията ми е стара IgG ,наи вероятно от пневмония която изкарах тази пролет и не сьм я лекувала с хеобходимия антибиотик.Тя ми каза че при наличие на хламидии забременяването е невьзможно или плода ще падне ако има такьв.Предполагам че при мен се получи второто,защото миналия месец ми закьсня,но в един момент изхвьрлих сьсиреци с крьв както си бях в един магазин,потьнах от срам.Сега започвам с антибиотика и след четири седмици трябва отново да си направя изследванията IgA,IgM,IgG.Партньорьт сьщо трябва да пие антибиотик.Успех на всички и дано се справим и с това препятствие!

# 81
  • Мнения: 9 138
Успех ти желая и ползвайте презерватив Wink

# 82
  • Мнения: 4 792
след четири седмици трябва отново да си направя изследванията IgA,IgM,IgG.
Лекар ли ти каза, че след приключения курс на лечени трябва да се направят изследвания и за трите вида?

# 83
Да,лекар ми каза,тя е имунолог и занимава точно с причините за стерилитет.Нещо странно ли намираш.

# 84
  • Мнения: 4 792
Не, нищо странно. Просто по-надолу бях питала дали някой знае със сигурност за кое от трите неща се прави изследване след лечение, защото на мен ми каза лекар че трябва само з анови хламидии да се изследват и двамата партньори.

# 85
Благодаря,Стеф.Усмихат ден!    Kissing Heart

# 86
Прав е лекарят ти Каси,защото тези гадини са упорити и ние явно си ги пренасяме един на друг без да подозираме.Желая ти успех,ще се радвам да си помагаме с информация!

# 87
И още нещо забравих да ти кажа.По показателите на А-остра фаза,М-нова или настояща инфекция,и Г-стара инф. доктора разбира какви медикаменти да ти изпише.Вьпроса е да попаднеш на лекар.Аз ходих при д-р Катя Тодорова и тя откри че имам проблем с имунната система и се оказа права. Аз никога не бих го подозирала,четова може да е причина за стерилитет.Надявам се от тук нататьк да вьрвя по правилна пьтека и с БОЖИЯ помощ да си имаме бебче.Приятен ден!

# 88
  • София
  • Мнения: 185
Здравейте момичета, прочетох вашите коментари и малко се притесних Embarassed
През 2000г. бях изследвана чрез кръвна проба за хламидии и беше отрицателно, но от вас научавам, че това изследване не е надежно. Сега се чудя дали да не си направя ново - вагинално?!?
Дайте съвет, моля  Praynig

# 89
  • Мнения: 9 138
Ох, никой не е казал че не е надеждно в буквалния смисъл!
Какво точно изследва, кажи видовете антитела и стойностите, както и референтните стойности?

Общи условия

Активация на акаунт