за раждането без упойка

  • 5 589
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
ако ти се прави на геройня го послушаи Whistling
    Стига,защо такава ирония!
    Все едно има нещо ненормално в това да раждаш без упойка!Това си е най-нормалното раждане!Можеш да си спестиш доста от страничните ефекти на упойката!Нито ти ще имаш главоболие,нито бебето ще се роди упоено,нито.....а бе има доста лоши страни
    Те лекарите вече са свикнали има-няма нужда ОП! окситоцин,,Оп! упойка,,ОП! епизиотомия.А често жената може да се справи чудесно и без трите!
     Слушай лекаря си!Бъди смела и пълна с оптимизъм!

# 16
  • Мнения: 105
Къде все още шият без упойка? Sick Упойките за раждане и за шиене са съвсем различни, да не се бърка едното с другото.

Във втора градска преди 5 години...
Вярно е, че става въпрос за съвсем различни упойки, ама на мен ми ги спестиха всичките   smile3518
Сега за второто ми раждане ще си държа на възможността за слагане на епидуралната упойка ако преценя че ми е нужна (стига да няма противопоказания де) -  мисля че наистина няма смисъл от "излишни геройства".

"Цитат на: gudza в петък, 16 март 2007, 15:50
Все едно има нещо ненормално в това да раждаш без упойка!"

Разбира се, че няма нищо ненормално. Но пък и другата крайност - да те оставят да припадаш от болки и да те шият "на живо", когато могат да ти помогнат - е също ненормално...

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
да това ми напомня - по добре говори да не ти слагат система оситоцин, ужасно е неприятна, контракцийте стават по-силни, не плавни а с постоянна сила от край до край и при не добро дозиране може да си в постоянна контракция все е дно, без никакви интервали или мн малки такива...а доколкото знам ако не се налага изрично, може да бъду отказана. Често именно заради това забързано изгонване на плода, ражданията са по-болезнени, разкъсванията и епизиотомиите - повече.

И леко раждане Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 16:38 от bubu_to

# 18
  • София
  • Мнения: 1 424
не виждам причина да не ти сложат упойка, ако се наложи да те шият. роди си естествено - лошо няма.
но защо да се мъчиш не разбирам newsm78 нали за това са упойките! Peace

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Раждах нормално без упойка и двата пъти,но когато ме шиха ми направиха местна упойка. Peace

# 20
  • Мнения: 469
Аз раждах в Окръжна болница Варна и първия път за епизиотомията ми сложиха упойка(местна),а за шиенето не. Беше доста болезнено.При второто раждане получих разкъсвания и пак ме шиха без упойка.Е изтърпява се ,ама все пак...

# 21
  • Мнения: 1 040
Раждах нормално без упойка, шиха ме с пълна упойка  Peace

# 22
  • Мнения: 6 461
Раждах нормално без упойка и двата пъти ,като първото ми раждане беше с форцепс.
Шиха ме с местна упойка.
Мисля ,че винаги слагат Thinking

# 23
  • Мнения: 3 478
Не вярвам че не се слага поне местна упойка за тази цел. Не се шашакай Peace
Аз бях с местна след раждане без упойка.

# 24
  • Мнения: 639
ако ти се прави на геройня го послушаи Whistling
    Стига,защо такава ирония!
    Все едно има нещо ненормално в това да раждаш без упойка!Това си е най-нормалното раждане!Можеш да си спестиш доста от страничните ефекти на упойката!Нито ти ще имаш главоболие,нито бебето ще се роди упоено,нито.....а бе има доста лоши страни
    Те лекарите вече са свикнали има-няма нужда ОП! окситоцин,,Оп! упойка,,ОП! епизиотомия.А често жената може да се справи чудесно и без трите!
     Слушай лекаря си!Бъди смела и пълна с оптимизъм!
И аз тръгнах да раждам,нормално без упойка и след 20 часа мъки казах да ме режат,ако бяха ми облекчили болките,можеше и да не искам да ме режат.Затова трябва да е подготвена

# 25
  • Мнения: 2 567
Аз и приятелката ми раждахме без упойка, но мене ме шиха с местна упойка, а нея без. Каза ми, че я боляло повече от самото раждане.
Това все пак беше преди близо 10 години и не ми се вярва вече да не използват местни упойки за шиенето.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Двата пъти раждах без упойки. Живот и здраве, третото раждане пак смятам да е така.
Първият път ми правиха епизиотомия. Имах безброй шевове, но ме шиха с пълна упойка.

# 27
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Абе я поискай си упойка...
В 21 век, без упойка.... Thinking

# 28
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Здрвейте, майчета.....В 8 месец съм...Имам  въпрос относно упойките.Моят доктор ме съветва да раждам естествено и без каквато и да е упойка.Това добре- Но с ужас разбрах...че много от майките раждали без упойка, са били и шити без упойка( когато се е наложи шиене) –което някак си не мога да го възприема....Така ли е наистина?....Като се замисля не съм глезла,...но ума ми не може да го приеме...като възможност...Не ме е страх толкова от самия акт на раждане,... колкото от така нареченето шиене....и то без упойка...
Моля обяснете ми...така ли е?

Това все едно аз съм го писала. И аз не можех да си представя, че на някой може да му хрумне да шие без упойка, пък какво остава да повярвам, че това си е практика по нашенските родилни домове. Всеки казва "то нищо не се усеща", ама при първото боцване, след като всичко си усетих, изпищях и веднага ме приспаха Crossing Arms. За мен е нечовешко това Naughty. В 21-ви век сме бе мама му стара, в ЕС влязохме, на животните вече и температура им мерят с пълна упойка, а родилките ги кърпят "на живо" #Crazy. Абсурди колкото щеш Peace
Ще пищиш и ще се гънеш на магарето, докато не ти сложат пълна упойка. Peace Те щат не щат ще ти сложат, защото не могат да те оставят "разпорена" Peace. И хич да не те е срам, ако трябва ще ги риташ, само и само да не те шият без упойка Peace.
Аз имах късмет със страхотен екип и нито са ме мъчили, нито съм се молила за упойки, питаха ме през цялото време дали ме боли и т.н., но съм се наслушала и начела на страшни ужасии, аи стоях по-дълго след раждането в родилния дом, та се наслушах и на много викове и писъци, заради кърпеници без упойки ooooh!

# 29
  • Мнения: 595
Аз си носех ампула лидокаин-не усетих нито като ми я сложиха,нито като ме шиха(3 шева).

Общи условия

Активация на акаунт