Сглобяеми къщи

  • 5 803
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Ето ви още един линк http://www.natoproperties.com/

Не съм се интересувала, но ежедневно гледам рекламата им на Петте кьошета.

# 16
  • Мнения: 8 999
Вече започнахме строежа на нашата къща и, повярвайте, изровихме света, докато вземем такова решение. Сглобяемите излизаха доста по-скъпи. Тухлена къща е най-евтин и практичен вариант. И в зависимост от подизпълнителя - построяването отнема  почти толкова време, колкото и за сглобяемите. Нашата е започната преди 10 дни и до 20 юни е срока за завършеност - груб строеж, покрив, дограма. Строим я от някакви малки тухлички, керамични ли, не им знам точното название, но не е необходима външна изолация, отвътре ще си остане на тухлички в дневна, кухня и трапезария, за баните - фаянс, а за спалните, тъй като там само половината стена е с тези тухлички, а вътрешната част е с обикновена тухла ще се наложи тънка мазилка /някой ден дори вътрешна изолация/ и боя. Все пак тухлата си е тухла и ако къщата е колонен тип, няма никакъв проблем да се разместват вътрешните стени, защото те са само преградни, а не носещи.

# 17
  • Мнения: 95
Вече започнахме строежа на нашата къща и, повярвайте, изровихме света, докато вземем такова решение. Сглобяемите излизаха доста по-скъпи. Тухлена къща е най-евтин и практичен вариант. И в зависимост от подизпълнителя - построяването отнема  почти толкова време, колкото и за сглобяемите. Нашата е започната преди 10 дни и до 20 юни е срока за завършеност - груб строеж, покрив, дограма. Строим я от някакви малки тухлички, керамични ли, не им знам точното название, но не е необходима външна изолация, отвътре ще си остане на тухлички в дневна, кухня и трапезария, за баните - фаянс, а за спалните, тъй като там само половината стена е с тези тухлички, а вътрешната част е с обикновена тухла ще се наложи тънка мазилка /някой ден дори вътрешна изолация/ и боя. Все пак тухлата си е тухла и ако къщата е колонен тип, няма никакъв проблем да се разместват вътрешните стени, защото те са само преградни, а не носещи.
Коя фирма ви строи къщата? Моля, ако имат сайт ми го напиши, защото за първи път чувам, че се правят с тухлички. Обикновено използват панели.

# 18
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
И мен ме интересува, baibibi.
Дай инфо моля, коя фирма, коректни ли са?
Колко ви е сметката за за квадратен метър? Имате ли мазе?
Оф и ние се готвим да строим, разучихме сглобяемите къщички, но се отказахме от тях.

# 19
  • Мнения: X
Не знам за снимките, но лятото ходих да ги гледам на живо и изобщо не ми харесаха.
Отвън са красиви, но вътре имаш усещането,че си в обикновена барака.
И като видях системата им на изработка, съвсем се отказах.

Понеже живо ме интересува въпроса, дали се сещаш от кого са били строени къщите, които си гледала.. Защото все пак предполагам от фирма до форма има разлика..знам ли.

# 20
  • Мнения: 420
Не знам за снимките, но лятото ходих да ги гледам на живо и изобщо не ми харесаха.
Отвън са красиви, но вътре имаш усещането,че си в обикновена барака.
И като видях системата им на изработка, съвсем се отказах.

Понеже живо ме интересува въпроса, дали се сещаш от кого са били строени къщите, които си гледала.. Защото все пак предполагам от фирма до форма има разлика..знам ли.

Гледах на живо в Брацигово и Хасково.
Като разглеждам в Интернет и останалите фирми не виждам някаква разлика в системата на изпълнение.
Правят една рамка от дървени летви. От двете страни заковават гискартон, а вътре вата или някаква друга изолация.
Супер неприятно се чувстваш като влезеш вътре.
Бях навита за такава къща, но като видях как ги правят, твърдо се отказах.
А цените им са почти като нормалното строителство.
Отначало ти цитират някаква цена около 200 евро за кв.м, но се оказва, че тази цена е за възможно най-тънката изолация от стиропор.
Къща с такова изпълнение става за ранчото на свекъра, но за дом - категорично не.
Ако къщата е с нормална изолация /от 5 см нагоре/ цената твърдо отива към 400 евро кв.м - за тези пари можеш да си направиш тухлена къща.

Виж, сглобяемите къщи от цели дървени трупи са друго нещо, но те май не са популярни у нас.
Виждала съм такива във Франция.
В тях е уютно, приятно и топло, но предполагам, че и цената им е по-висока.

# 21
  • Мнения: 9 095
тези от дървените трупи само в сайтовете съм ги виждала иначе на живо незнам дали са същите, виж в архива има такива още няколко теми от там бях видяла един сайт и като цени не се оскъпяват кой знае колко Peace

# 22
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Има такава къщичка от дървени трупи на околовръсното за разклона към село Лозен, виждала съм я само от вън, симпатична е:)
След проучване стигнехме до извода: Носи се славата на сглобяемите къщички, че са по-ефтини, защото това наистина е така, но става въпрос за чужбина, а не в БГ.
След прочитане на форумите, оказава се, че фирмите изпълнители не са никак коректни и има големи главоболия.
Монтажистите не са професионалисти, а нали се сещаш този сандвич панел, като не е монтиран добре ...
Втория етаж ускапява много проекта, заради натоварването, т.е. те правят не покрив, а втора плоча, която трябва да е товароустойчива ...
Определено бих си направила малка виличка някъде по този начин, но къща за постоянно живеене никога.
Това е, за което се сещам за сега.

# 23
  • Мнения: 8 999
Вече започнахме строежа на нашата къща и, повярвайте, изровихме света, докато вземем такова решение. Сглобяемите излизаха доста по-скъпи. Тухлена къща е най-евтин и практичен вариант. И в зависимост от подизпълнителя - построяването отнема  почти толкова време, колкото и за сглобяемите. Нашата е започната преди 10 дни и до 20 юни е срока за завършеност - груб строеж, покрив, дограма. Строим я от някакви малки тухлички, керамични ли, не им знам точното название, но не е необходима външна изолация, отвътре ще си остане на тухлички в дневна, кухня и трапезария, за баните - фаянс, а за спалните, тъй като там само половината стена е с тези тухлички, а вътрешната част е с обикновена тухла ще се наложи тънка мазилка /някой ден дори вътрешна изолация/ и боя. Все пак тухлата си е тухла и ако къщата е колонен тип, няма никакъв проблем да се разместват вътрешните стени, защото те са само преградни, а не носещи.
Коя фирма ви строи къщата? Моля, ако имат сайт ми го напиши, защото за първи път чувам, че се правят с тухлички. Обикновено използват панели.

Ама нашата не е сглобяема - точно това разяснавам, че се отказахме от сглобяемите и си я строим като нормална къща, но тухлите не са четворка, а малки и  по-устойчиви на външни влияния.

# 24
  • Мнения: 8 999
И мен ме интересува, baibibi.
Дай инфо моля, коя фирма, коректни ли са?
Колко ви е сметката за за квадратен метър? Имате ли мазе?
Оф и ние се готвим да строим, разучихме сглобяемите къщички, но се отказахме от тях.

Обикновена тухлена къща - няма да има мазе и таван, РЗП 100 кв. с 4  Х 12 кв. спални, 2 санит. възела, голям хол с кух. бокс и трапезария /ок. 40 кв/, на два етажа, с керемиден покрив - за груб строеж с дограма /Певеце златен дъб/ - 36 000 лева. /Прочети пак поста ми, там обяснявам за тухлите/. Няма да има нито вътрешна, нито външна мазилка, нито изолация /за сега!/ - ще си е така, голичка - по червени малки тухлички, само колоните и бетонната плоча ще са облицовани отвън и отвътре с камък.

# 25
  • Мнения: 9 095
това фирма ли ви го прави?

# 26
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Благодаря за инфото Simple Smile
Мисял, че съм жиждала въпросните тухли, но само от вън Sad с тях тънка или дебела стена се строи? Не се ли притесняваш за изолацията, или ще я включите на по късен етап?
Къде я правите тази къщичка? Нямаш ли снимки, да си сплакнем очите?
36 000 лв какво, материяли+труд ли? От наще проучвания до сега към 100-150 евро излиза квадрата на груб строеж. Коректна ли е фирмата, срокове, качество на работа?

# 27
  • Мнения: 8 999
Честно да ви кажа, още сме на основите. Ще се изфукам, разбира се, но грубият строеж с покрив ще е готов чак към края на юни. Просто си наехме строителен предприемач, местен и много наш човек, който се грижи за работници и материали /цената включва всичко - материали, труд, дограма/ за груб строеж. Стените са дебели 25 см. Такива къщи има много в Испания и Англия. Предприемачът, който все пак добре познава местния климат и особености ни препоръча такъв градеж, като твърди, че изолация няма да е нужна. Къщата е на брега на морето - брули непрекъснато все някакъв вид вятър денонощно и целогодишно, а често, когато е по-силен, е примесен и морски пръски - т.е. солен и влажен. Зимното отопление ще е с климатици. Дано наистина да сме уцелили "в десятката", но ако има проблеми, винаги може да се сложи изолация допълнително. Отвън тухлата и фугите се мажат с някакъв спецален силикон ли беше, лак ли ... ще ви излъжа за точния материал, но предпазвал стените от проникване на влага. Самите тухли са по-специални - много по-устойчиви на външни влияния. След много консултации, ровене и сравняване на цени стигнахме до това решение, което за нас лично, е най-евтино, практично и красиво. Дано и офертата цена не набъбне в процеса на строежа!

# 28
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Пожелавам ти успешно строителство и готини мигове в къщичката Simple Smile
Ние чакаме снимки и да разправяш Simple Smile
Щях да бъда нахална и ако беше в София строежа да дойда да разгледам, даже евентуално да ползвам строителната фирма, но уви...
Поздрави и стискам палци всичко да е ОК.

# 29
  • Мнения: 9 095
е браво добре че сте случили на човек, тъй де добре че е ваш човек Peace

Общи условия

Активация на акаунт