Копривщица

  • 6 566
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Да ви дам един 'вътрешен' съвет, ако приемате

На 1 май традиционно се прави възпроизвеждане на Априлската епопея (както всяка година)
И има страшно много хора
Добрите легла в града много бързо се резервират от рано
И нали се събират 4 почивни дни по 1 май  - 28,29,30, и 1 и ще е фул просто

Та всички, които сте решили да почивате там по 1 май си направете още сега резервации

и свиркайте за кафе Wink

сега по Великден беше препълнен града с хора а и времето беше супер просто Peace

# 16
  • софия
  • Мнения: 163
Мила Лиорена, разбира се, че приемам съвети, дори съм благодарна за това. Hug А ти катп вътрешен човек какво би ми препоръчала, както казах по-горе ще сме с дете на 3 годинки.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Няма за какво да ми благодариш Peace

Аз както казваш като 'вътрешен' човек съм доста пристрастна, но това не означава че ще плюя конкуренцията, и никога не съм го правила тук, а съм се включвала в доста теми за града Wink

Познавам най-добре семеен хотел 'Астра' Wink, но това е разбираемо Wink

има хубави местенца, но най-важното е да е топло, защото повярвай ми на 1 май и не само на 1 май, винаги в Копривщица сутрин рано и вечер си е студено.

В никакъв случай няма да пиша и да те агитирам за 'Астра', това  няма да е коректно разбира се.....

защото вече има доста хубави семейни хотелчета, но като се обаждаш да питаш, питай основно дали има локално партно и дали се пали постоянно, защото обикновено през седмицата няма много наплив от хора, и собствениците не топлят постоянно стаите, а като дойдат гостите се топли по-бавно и по-трудно.

та така.......

аз лично на хотел никога не съм спала Wink, но съм чела хубави отзиви за
Панорама

сега още едно 'вътрешно' инфо

собствениците на Хотел Сезони са абсолютно нови, иначе в Сезони е хубаво също, сега не знам с новите собственици как е.....

познавам хотел Бащина къща - чела съм и добри и отрицателни отзиви (но това е нормално) не може всички да са доволни Wink

в Далия също знам, че е хубаво.....пак отзиви и мои приятели

за Калина също е писано тук

бившият Балкантурист е реновиран сега - казва се Хотел Козлеков

а има и един чисто нов хотел, дори сайт в нета още не съм видяла - казва се Гозбарева къща или нещо подобно, но и цените там били доста високи...така поне казват, но предлагането може да е на по-високо ниво, не знам.....стаите били с магнитни карти например, това за Копривщица е новост!

иначе за кръчми, познвам ги всичките, обичам да ям навън там, градината на р-т България е хубава, още има р-т Чучура, р-тът  на хотел Бащина къща (правят за ядене неща, които ги няма по другите кръчми), има р-т Под старата круша и така......

Освен да ви пожелая приятна почивка Peace Hug

# 18
  • софия
  • Мнения: 163
Лиоренка, моят мъж снощи като му казах, че по 1 май в Копривщица е фул, и той се притесни как е по заведенията. Да не би и там да се окаже, че трябва да се бутаме за места. Моля те, ако може да ми кажеш впечатленията си как е? Че и места трябва да запазваме....Леле мале, да не се окаже, че всичко е пълно... Моят пак ще каже, че организацията ми е никаква... Rolling Eyes
Чакам отговор и благодаря

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лиоренка, моят мъж снощи като му казах, че по 1 май в Копривщица е фул, и той се притесни как е по заведенията. Да не би и там да се окаже, че трябва да се бутаме за места. Моля те, ако може да ми кажеш впечатленията си как е? Че и места трябва да запазваме....Леле мале, да не се окаже, че всичко е пълно... Моят пак ще каже, че организацията ми е никаква... Rolling Eyes
Чакам отговор и благодаря


ами да ти кажа честно - да.
с няколко майчета си пиша на лични, и навсякъде било пълно вече.
а особено като на 1 май е възпроизвеждането на Априлската епопея и народ, наистина.
По заведенията да, абсолютно ще е фул, защото пък хубавите кръчми и те не са кой знае колко много, така, че действайте, ако сте го решили за К-ца.
Твоят съпруг май ще се окаже прав newsm78 Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Лио, кажи моля те повече за възстановката на Априлското въстание - кога и къде е най-добре да се заредим за добра видимост и т.н. Щях да те питам на лични, но реших, че и за други ще е интересно.

За заведенията си мисля, че ние ще си резервираме места в ресторанта на хотела, в който спим, поне за вечерите, когато ще ни се иска да ни е вкусно, лежерно и близо до стаите. Пък и ти си писала все добри неща за този ресторант. Другото ще го измислим някак. На 30 април Виктория има рожден ден и ще се опитам да й организирам изненада - в Копривщица мога ли да поръчам торта през почивните дни?

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Такаа, поред на въпросите.

Първо за Априлската история. Най-добре е да сте на самия площад, не на моста, защото на площада има по-добра видимост на всичко, понеже турците идват от Конака  (Дядо Либен) минават по моста и тръгват нагоре по Генерилото, тоест най-добре на самия площад и малко по-рано да се отиде да се заемат централни позиции, за тези, които не са го гледали мисля, че е интересно за един път.


Ох, сега за ресторанта, (аз много, много се въздържам да препоръчвам, защото на едни харесва едно на други друго, изобщо какво да кажа, после да не ме биете с камъни по главата, и като Мигюрина да падна на моста Wink

Сега на мен лично ми е писнало от кебапчета и кюфтета, и обичам да хапвам там, в ресторанта салата Червена шапка примерно, панирано синьо сирене, паниран карфиол, има хубава домашна бисквитена торта, баклава....., това го прави по-различно, иначе навсякъде, който е любител на скарата - има.
В р-т България има хубава градина - там правят много вкусни наденички по копривщенски
В Чучура пък прават интересни шашлици по копривщенски....

изобщо сега ще си кажете тая от маса не става Mr. Green ужас Mr. Green

но аз хубаво препоръчвам, но как да съм сигурна, че това ще се хареса на вас, затова съм по-предпазлива.

Сега за тортите, може да се поръча торта, (за през почивните дни, не съм се замисляла, има торти Нилана, които ако поръчаш в София ще ти я доставят там)

или да поръчаш торта - мисля, че ще е по-добре от сладкарницата на бившия Младежки дом, там е един вид тортата, но мисля, че не е лоша.

Аз лично съм малко скептична за тортите на Нилана, но понеже има малко повече избор....и така или иначе май друго не се сещам за поръчка на торта в К-ца.

Дано съм била полезна, но и малко се притеснявам, че ще ме видите нейде из града и нищо чудно да ме  bash #Splat #Splat #Splat #Splat

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Тая от маса не става - всички манджи познава hahaha

Щом спомена Чучура, знам какво имаш предвид. И ние го харесваме. А при дядо Личен сме яли вкусно шкембе.

В колко часа гръмва първата пушка? Да знаем откога да се заредим на площада.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
В колко часа гръмва първата пушка? Да знаем откога да се заредим на площада.

ами преди 10ч мисля, че няма смисъл newsm78

аз от години вече не го гледам Embarassed

# 24
  • софия
  • Мнения: 163
Сигурно много е говорено по темата "Копривщица", ама и аз да си кажа. По първомайските празници ходихме там. Спахме в Будаковата къща-20 лв искат за легло/колкото искат и в тризвездните хотели/, а обстановката... Само това, че беше топло беше единствения плюс. Стаите бяха мрачни, тъмни, не беше особено чисто, тоалетното казанче нещо не работеше добре, та от време на време хората на 2-я етаж оставаха без вода Crazy Взеха ни 2 лве за паркинг... в двора, като всеки ден трябваше да си местим колата според това колко още коли ще дойдат. Домакините не бяха от любезните... За сметка на това обиколихме и други хотелчета и къщи и мога да кажа, че в АСТРА е страхотно, показаха ни хората една стая, дворчето е много хубаво и домакините също са изключително приятни. Траяновата къща също ни хареса, както и собствениците.
А за ресторантите - възхитена съм от обслужването и кухнята в ресторанта на Бащина къща. Не мога да кажа същото за "Под старата круша"- не бяха особено учтиви, сервираха ни копривщенси шницел, който си беше сурова кайма, блудкава супа от боб, която детето отказа да яде и кебапчета, от които и на мен и на мъжа ми ни стана зле по-късно...
Та това е - но като цяло мога да кажа, че Копривщица е един прекрасен български град и ще се връщаме, но този път ще е в Астра/решили сме, ако трябва един месец по-рано да си резервираме стая smile3521

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Бяхме в града по същото време - 3 нощувки в Бащина къща. Спечелиха ни за доживотни клиенти! Като имам време, ще пиша повече.
Лио,   bouquet

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 09:29 от yanita

# 26
  • Мнения: 1 299
И аз се интересувам от Копривщица и ще следя темата   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ние също бяхме там - в Траяновата къща.
  Хубава къща - 4 стаи(т.е. малко хора, няма навалица), хубав двор(има и място за паркиране), хубав чардак(за лятото е супер - децата си играят на двора, имаш видимост, а ти горе пийваш нещо), чистичко. В сайта пишеше, че цената на стаята включва и закуска, а на място се оказа, че имало някаква грешка при публикуването( Wink) и закуската се изчерпва само в кафе и чай.
 За наш "късмет" при пристигането се счупи котлето на парното и ни дадоха печка на ток за стаята. Но докато се затопли(че и времето студено) си помръзнахме.
 От всички места които обиколихме за хапване най-доволни останахме от Бащината къща - перфектно обслужване, много вкусно и никакво чакане на поръчката.

 По принцип избирахме място където да има осигурена закуска за да не обикаляме сутринта с децата, а то така стана...
 Моите са ранобудковци и в 8 часа пряко сили всички бяхме станали - мъжът ми тръгна да обикаля за закуска и какво се оказа ...няма. Само тук-таме от пакетираните сандвичи и кроасани(моите не ги ядат). На местата където правеха закуски казаха след 10.30, а на други ни искаха предварителна заявка(от вечерта ). А на едното място момичето каза, че било неделя и затова няма.
 В по-големите хотели си обслужват с предимство първо техните посетители.
 За другите закуски вече правихме резевации, но първият ден - децата закуско-обядваха.
 Досега като сме ходили не сме имали проблеми, но не е било на празници и толкова почивни дни.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
Такааа.. да разкажа:

Настанихме се в Бащина къща по препоръка на Liorena, след известни затруднения и много мил жест от страна на управата на хотела. Стаите са много чисти, със собствено автономно отопление. Детската площадка отсреща е голямо удобство.

В цената ни нямаше включена закуска, закусвахме в ресторанта на хотела, където пихме и най-хубавото кафе в града.

Няколко пъти ядохме в кръчмата на "Дядо Либен" - вкусно, бързо, но много шумно вечер в часа на поп-фолка. Е, живата музика си е атракция - и момъкът, и девойката имаха хубави, макар и необработени гласове. Ставаше купон Laughing

Вечеряхме и обядвахме в ресторанта на Бащина къща - вкусно, бързо, много любезно обслужване. Помогнаха ни да изненадаме Виктория за рождения й ден.

Опитахме се да обядваме веднъж в "Чучура" - отпреди няколко години имахме добри спомени, но сега се разочаровахме. Затова заложихме на сигурното.

По стечение на обстоятелствата, с управата на хотела няколко пъти си разменихме жестове на добра воля и любезност и се разделихме с топли, почти близки отношения. Непременно ще отидем отново там.

Както се оказва, доста от нас сме били в града по едно и също време, може и да сме се засекли без да се познаем... Съжалявам много, че се разкапа уговорката с Vache и Liorena. Виктория пък откри две свои бивши съученички (близначки), които имат къща точно до хотела ни.

Етиа, до Бащина къща продаваха мекици, Габа си искаше след закуската в хотела да си дояжда Laughing

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Здравейте мами,

Аз се включвам от Копривщица, още съм тук, дет се вика не съм си ходила от 1 май Wink
И аз много съжалявам, че не успях да се видя и пропаднаха някои уговорки, но нищо, някой следващ път.

Вили Т, съжалявам за някои негативи при вас, леко честно казано предусещах някои неща, но 2 лв. за паркинг в двора вече ми идва прекалено.
Много, много благодаря за хубавите думи за АСТРА  bouquet

Времето в момента не е много хубаво, но пък градът не е толкова пълен, едно спокойствие цари навсякъде Wink

Общи условия

Активация на акаунт