Бихте ли пуснали дете да пътува с автобус до БГ

  • 2 563
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
Категорично не.
Аз само веднъж съм пътувала на дълго разстояние преди години с автобус и се надявам втори път да не ми се наложи, за детето пък абсурд.... тези 30 часа ще ми се сторят като 30 дни, докато пристигнат там закъдето са тръгнали.

# 16
  • Мнения: 2 952
За кратко дори ме е  страх да не се  пощури на  1 место ...ужас ....2  часа в самолета едва седи на 1 место, луда работа , но зависи от пътя и от  възрастта на детето.

# 17
  • Мнения: 5 183
Не бих подложила детето си на такъв 4ан4, освен ако не сме МНОГО на зор нещо ...

# 18
  • Мнения: 11 316
Не бих подложила детето си на такъв 4ан4, освен ако не сме МНОГО на зор нещо ...
Майка, моля те не ме разсмивай!
От Нова Зеландия с автобус до България  Joy Joy
То ще си е направо околосветско пътешествие

# 19
  • Мнения: 1 100
Тц!
 Майка си не бих пуснала с автобус, пък с дете - абсурд.

И аз така  Peace

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Пътувала съм с автобус до Франция. Не бих пътувала втори път. Ако имах дете, също не бих избрала този начин за придвижване до Бг. От Франция за България има директни полети, чартъри и нискобюджетни компании, това не е ли вариант? newsm78

# 21
  • Мнения: 811
Зависи си от детето.Пътувала съм с автобус и всеки път е имало деца,и малки и съвсем малки и не съм останала с впе4атлението,4е е такъв ад за тях.
Вси4ки сте много единодушни,но понякога липсата на средства го налага.Поне така аз мисля.Каква друга би била при4ината да тръгнеш с автобус  newsm78

# 22
  • Мнения: 253
Не бих пуснала детето особено на такъв дълъг път.
Дори и с баба си. Ще се изтормозят и двамата.
Предполагам че си имате причини да разглеждате този вариант за пътуване, според мен това би била най последната опция! Освен другите изброени причини - представи си ако се счупи автобуса колко ще ги мислиш и ще се тревожиш.
Успех в решението

# 23
  • Мнения: 1 909
Поводът да обмислям такъв вариант е, че все пак доста се промениха нещата напоследък -  с падането на границите с ЕС, вече ги няма големите чакания и проверки по границите - пресен пример с родителите ми които се върнаха в България преди една седмица. Автобусните компании също доста са се променили в добрия смисъл - спират на 2 часа, не се пуши, човек може да се свърже с централата и да разбере къде  точно е автобуса.
Самолетните компании определено започват да ме нервират - стават все по-скъпи, все по-малко неща се предлагат в самолета (последния път отказаха дори да притоплят храната за детето), а и те не са застраховани от непредвидени закъснения, стачки на персонала и тем подобни.
 
Близо до нас няма летище с директни полети за България, така че едно пътуване със самолет започва от около 3 ч през нощта с пътуване до летището,  чакане там, после сменяне на самолета и висене още 4-5 часа на някое летище (където баба или дядо неговорещи чужди езици малко трудно се оправят), така че стигането по предназначение в България става или посред нощите, или с преспиване в София - на другия ден.

Аз също се бях зарекла да не мисля за такъв вариант, след единственото ми пътуване с автобус до Париж  в едни жеги, с шофиори, които си спестяваха климатика и спирките за тоалетна и т.н. Но това беше преди доста време. 

Последният път родителите ми са пътували 24 часа вместо 30 и според тях, съвсем културно.
Шомон, благодаря ти за съобщението Hug  Heart Eyes Ще се радвам и някой друг, който наистина е пътувал, да сподели! Според Шомон, няма нищо толкова страшно

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Аз мога да споделя само опит от пътуване с кола, пак се връзват около 24 часа без нощувка, а само многократни спирания. Обаче, синът ми беше малък и нямаше много разправии.
Предполагам автобусните фирми сега се съобразяват с общите европейски изисквания за почивки и обслужване. Ако познаваш добре фирмата, и бабата е заредена с достатъчно храна и напитки + занимавки за детето (търпението така или иначе трябна да е налице) то опитай. Докато не пробваш, няма как да разбереш. Най-оптималния вариант е автобуса да тръгва привечер и така по време на нощното пътуване детето ще спи, а през деня да разглежда местата откъдето се минава.

# 25
  • Мнения: 3 521
Не. Всичко би могло да се случи и детето ми ще zависи от идеите и вижданията на шофьора Naughty. За мен подобно нещо е абсурд преди да е навършила поне 9 години.

# 26
  • Мнения: 945
Последното ми пътуване с автобус беше преди 2 години и си беше чисто унижение... Попаднахме на zадръстване на сръбската граница и чакахме 5 часа в едно поле. Ако искаш да пишкаш  наголваш zадник между колите и прикриваш с вестник. Да не zабравяме как 24 часа обменяхме zнойни мириzми с другите пътуващи. Колкото до падането на границите... къде това? Унгария Австрия си стои, Сърбия и (не помня коя страна точно) също. Винаги те са били проблемните и там нищо не се е променило.

Моето мнение е доста крайно... Ако трябва 2 месеца ще ходя с колело на работа вместо с градстки транспорт, но нито майка си нито баща си ще кача на автобус. Има моменти, когато си струва да спестиш, но има и моменти, които с пари не се плащат.

Така че накратко... само ако всички самолети престанат да летят.

# 27
  • Мнения: 235
Аз имам друго мнение по въпроса. Пътувахме преди 3 месеца с автобус Роял Клас на Юнион Ивкони от Пловдив до Мадрид. Бебето ми тогава беше на 6 месеца. Сигурно ми вярваш, че всички ме нападнаха как ще пътувам с малко бебе в рейс, да не съм луда и ей такива. Всичко мина абсолютно добре.Щом май месец пак ще пътуваме по същия начин....за Бг

# 28
  • Мнения: 1 909
Пенелопе, точно такива случаи като твоя и като на Шомон ме интересуват, за да разбера дали нещата  наистина са се променили, както си мисля, и както твърдят родителите ми. Миналата година майка ми направи доста совалки между България и Франция и по двата начина, и определено каза, че предпочита с автобус, за мое огромно учудване, при това каза, че без проблем може да води и деца със себе си.

Аз също имам горчив опит дори само от посрещане на хора, пристигащи с автобус - какви ли не неща се случваха: не се знаеше никога кога точно пристига автобуса (по "разписание" пристига в 7 вечерта, а на практика - в 4 сутринта), нито пък къде (казваха, между терминал 1 и 2 на летището - територия огромна и без всякакви ориентири. Обратното тръгване беше още по-голяма мистерия - трябваше да се свържем със шофиора, докато са още на границата с Испания, за да разберем кога горе-долу ще минат по нашенско. Едно дебнене и обаждане по мобилни телефони падаше... (когато имахме късмет да се свържем). Една приятелка пък беше пътувала целия път в компанията на трафикант на малки кученца - щайгата с кученцата при тях в автобуса. Дори не искам да си представям каква смрад е било.

Но колкото и да е невероятно, нещата май се променят.

Вечернице, а твоето пътуване със самолет с двете дечица тогава как мина?


# 29
  • Мнения: 235
Преди не съм пътувала, но явно нещата наистина са се променили  ooooh! Виждам, че всички казват "абсурд", а не виждам нищо абсурдно в това. Пътувахме  декември. Нямахме никакви проблеми по границите, даже никъде и багаж не са ни проверявали. В понеделник сутринта тръгнахме от Пловдив и в сряда, в 9 сутринта бяхме в Мадрид.  Какви ли не страхотии не ми разправяха  #Cussing out...бях се побъркала от притеснение  Rolling Eyes, обаче наистина пристигнах супер свежарка на Мендес Алваро, а малката се чувстваше съвсем нормално.  А да ти кажа ли, че имаше още 2 бебета в рейса Crazy
Ти ще прецениш... Simple Smile и леко пътуване на детенцето!

Общи условия

Активация на акаунт