в глинен съд

  • 14 367
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сега остава да кажеш каква беше манджата.... Laughing

# 16
  • Мнения: 408
За по-сигурно можеш да сложиш върху директния пламък една ламаринка  Naughty

# 17
  • Мнения: 35
От производител на глинени съдове знам,че всички се използват само във фурна. Няма значение дали е гювеч или гърне. Поставят се в студена фурна и тогава се включва.

# 18
Цитат
От производител на глинени съдове знам,че всички се използват само във фурна. Няма значение дали е гювеч или гърне. Поставят се в студена фурна и тогава се включва.
Защо? Ако не се спука какъв е проблема да се готви и на котлон в него?

# 19
Цитат
Сега остава да кажеш каква беше манджата.... Laughing

Манджата беше с пиле, лук, вино и картофи   chef

# 20
  • Мнения: 11 607
Какъв е проблема,че вместо котлона не използваш фурната? Освен ако нямаш фурна.... Но знам ли  newsm78 на мен не ми се рискува да сложа нашия гювеч на газовия котлон... И без това скоро го купихме и 1 път съм готвила в него! А и събратята му преди него достойно се споминаха и този ако си отиде....  мъж повече няма да ми купи нов!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
А за керамичен плот става ли?Не ми се рискува да пробвам? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 108
Ами проблема е, че е по-евтино да се готви на газ. Освен това тези, по-високите, които съм показала на снимката не се събират във фурна "Раховец". Аз си ги ползвам от почти 10 години и не съм имала проблем. Разбира се преди да ги сложа на котлона забърсвам хубаво да не би да има някоя капка вода, от която може да се пукне.

# 23
  • Мнения: 1 798
zinaz , какъв ти е гъвеча?

Аз съм готвила стар фасул на гърне. На котлона и абсолютно никакъв проблем.
Пробвай. Ако стане нещо - нов  Wink

# 24
  • Мнения: 108
Аз точно това казвам, че нямам проблем. По-напред в темата съм дала снимки на моите любими гърненца Grinning

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 686
И аз съм се надъхала да готвя в гювеч на газов котлон, но ме е страх да опитам.

Обаче видях нещо любопитно в Испания. Правят 1 "Косидо Мадриленьо" в глинено гърне на котлон. Глиненото им гърне обаче е по-тясно и високо от тези които се продават тук. Тук са по-разляти, а там са високи и тесни. Не мога да си спомня дали беше на газов котлон или ток... newsm78

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Боб, леща, грах и картофена яхния готвя задължително в гърне на котлона; печката ми е с керамичен плот. Досега проблем не съм имала, но слагам на студен котлон и загрявам постепенно. Откакто се помня, майка ми готвеше същите ястия пак в гърне, но на обикновени котлони и също не е имало проблем. За газов котлон, обаче, не мога да дам мнение, защото не съм ползвала.

# 27
Добре де, ама кажете нещо повече за това вредни ли са в крайна сметка глинените гърнета или не  newsm78. Откъде можем да разберем със сигурност има ли олово в глазурата или не. Нищо не намирам по тая тема, а ми се иска да знам, защото много ми харесва да готвя  в такива съдове, а все си имам нещо наум от разни такива "слухове" Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Според мен на обикновен котлон няма да има проблем, но газовите са много силни и има вероятност да събираш ядене наоколо Mr. Green

# 29
  • Мнения: 108
Според мен на обикновен котлон няма да има проблем, но газовите са много силни и има вероятност да събираш ядене наоколо Mr. Green
Е аз ви казвам, че от почти 10 години си готвя на газ в гърнеи нямам проблем, разбира се на много слаб огън. А пък за това дали са вредни незнам, обаче ако се има предвид това, че навремето хората са били много по-здрави, отколкото сме ние сега, не вярвам да са толкова вредни.

Общи условия

Активация на акаунт