Пак за Аренабг

  • 2 106
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
За мен това е  голяма глупост -  да дойде полицията да ме арестува купих си книга и я дадох на две приятелки да я прочетат вместо да си я купят ето разпространител съм та и със споделените файлове същата работа. Вместо да се занимават с нещо стойностно  Thinking

# 16
  • Мнения: 14
Ако природата е създала нещо, което най-малко от всичко може да бъде изключителна собственост, то това е действието на мисловната сила, наречена идея, която човек може да притежава изключително само докато я пази в себе си; но в момента когато бъде огласена, тя става достояние на всички, и който я е получил веднъж, вече не може да бъде лишен от нея. Нейна особеност е и това, че всеки притежава не някакъв дял от нея, а я владее изцяло. И този, който е възприел от мен идея, получава знания без да намалява моите; който пали свещта си от моята, получава светлина, без да затъмнява мен. Това че идеите трябва свободно да се разпространяват от човек на човек по цялото земно кълбо, за поучаване и взаимни напътствия на хората и за подобряване на състоянието им, сякаш специално и благосклонно е било замислено от природата, когато тя ги е създала подобни на огъня, разпространяващ се по цялото пространство без плътността му да намалява в никоя точка, и подобни на въздуха, в който дишаме, движим се и съществуваме физически, неподвластен на ограничения или изключително присвояване. Така че изобретенията по природата си не могат да бъдат предмет на собственост. Томас Джеферсън

# 17
  • Мнения: 786
Бясна съм и аз #Cussing out
Баш това ни бяха престъпниците и това ни беше кусура #2gunfire
Много ме е яд на разни приказки как пиратството ограбвало
Изкуството вече повече от век не е елитарно, кога преди въпросното пиратство сме можели на тези географски ширини изобщо да видим филм, номиниран за Оскар преди раздаването на наградите, камо ли да видим всички. Че баш културата ни дойде много на нас българите, и то "безплатната" такава #2gunfire Ако правиш изкуство единствено заради печалбата от това, то си съмнителен творец, не е само мое мнение. Понякога и едно "нема кинти, д`еба тия мп3-ки" може да те направи по-успял, признат, дори и богат, отколкото тръбенето наляво-надясно, че за да ти чуят музиката, всички трябвало първо да дадат 20-тачка за диск. Който има пари да си го купи, ще го направи и при наличието на фрий, другите при липса на алтернативи просто ще си останем по-назад интелектуално от целия нормален свят
Съмнявам се и че протеста ще бъде особено мащабен, ние какво ли не изтърпяхме, спирането на филмите и музиката ли няма #Cussing out

# 18
  • Мнения: 2 407
Ще го пуснат, отчитат дейност!

# 19
  • Мнения: 786
Ако природата е създала нещо, което най-малко от всичко може да бъде изключителна собственост, то това е действието на мисловната сила, наречена идея, която човек може да притежава изключително само докато я пази в себе си; но в момента когато бъде огласена, тя става достояние на всички, и който я е получил веднъж, вече не може да бъде лишен от нея. Нейна особеност е и това, че всеки притежава не някакъв дял от нея, а я владее изцяло. И този, който е възприел от мен идея, получава знания без да намалява моите; който пали свещта си от моята, получава светлина, без да затъмнява мен. Това че идеите трябва свободно да се разпространяват от човек на човек по цялото земно кълбо, за поучаване и взаимни напътствия на хората и за подобряване на състоянието им, сякаш специално и благосклонно е било замислено от природата, когато тя ги е създала подобни на огъня, разпространяващ се по цялото пространство без плътността му да намалява в никоя точка, и подобни на въздуха, в който дишаме, движим се и съществуваме физически, неподвластен на ограничения или изключително присвояване. Така че изобретенията по природата си не могат да бъдат предмет на собственост. Томас Джеферсън

  202uu

# 20
  • Мнения: 14
Откъде да си купя музиката, която слушам - нито г-ца Армутлиева, нито някой друг в БГ я издава. Унас издават комерсиални боклуци на конвейер. А къде да гледам киното, което харесвам, като в нашите кина от години шестват само холивудски бозици, а бе г-да гдбопци?
Предлагам да направите десанти в цяла Европа и Америка и да арестувате и собствениците на всички външни тракери. Добър сценарий за Mission Imposible 4

# 21
  • Мнения: 14
 Ето откъсче от една невероятна статия, писана преди доста време, но актуална по своето съдържание относно защитата на авторското право във виртуалното пространство:
Продажбата на вино без бутилки - Джон Пери Барлоу
http://underpear.gyuvetch.bg/translat/barlow.htm


Що се касае до моя "софт" продукт, рокендрол песните, няма никакво съмнение, че групата, за която пиша, Grateful Dead, невероятно увеличи популярността си, раздавайки свои песни безплатно. Още в началото на седемдесетте ние разрешихме на хората да записват наши концерти, но вместо падане на търсенето на нашите продукти, сега концертите ни събират най- големите аудитории в Америка - факт, който, поне отчасти, можем да отнесем за сметка на популярността, породена от тези записи.

Наистина аз не съм получил нито цент за милионите копия на мои песни, записани на концертите, но не виждам причина да се оплаквам. Работата е там, че никой освен Grateful Dead не може да изпълнява песните като Grateful Dead, и затова, ако вие искате преживяване, а не негово бледо копие, ще дойдете да си купите билет от нас. С други думи, защитата на нашата интелектуална собственост произтича от това, че ние сме единствен неин източник в реално време.

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ще го пуснат, отчитат дейност!

Жива да си! Ще те черпя, обещавам, ако излезнеш права!

Хора, аз ще отида на протеста, не помня от кога не съм се ядосвала така!  #Crazy newsm61

# 23
  • Мнения: 786
Дано повече последват примера ти Praynig Жалко че провинцията не можем да се включим, отново Close

# 24
  • Мнения: 477
Пробвайте от тук да влезнете:http://arenabg2.com/

# 25
  • София
  • Мнения: 1 075
Призовавам всички, които имат възможност да дойдат на 22.03.
Въпреки невъзможността за кампанийност, въпреки всичко, просто за да изразим позицията си относно корпоративните интереси на големите разпространители, които не желаят достъпа до информация на обикновения човек. Знам, че ще е адски трудно да се съберат много хора. Знам, че и аз ако родя до тогава няма как да съм тук, но ако не се покаже стабилна гражданска позиция по въпроса ще сме си виновни само ние. Отново.
Но този път ще ни ударят в духовността и достъпа до култура, а не в сметките за парно. Намирам това за далеч по-страшно.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Работи! Преди малко свърших с тегленето на последния Лост  Peace

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 228
ами ще работи, те какво си мислят тия. по цял свят има такива тракери. аз лично тегля само музика ( за филми нямам време) от британски сайт за торенти и като гледам, никой не го е спрял още Mr. Green Peace

# 28
  • Мнения: 786
Видяхте ли в новините цирка около освобождаването на шефа на Арена? Голям престъпник тоя човек, че и журналистите го отнесоха Sick

# 29
  • Мнения: 803
ами ще работи, те какво си мислят тия. по цял свят има такива тракери. аз лично тегля само музика ( за филми нямам време) от британски сайт за торенти и като гледам, никой не го е спрял още Mr. Green Peace

С каква скорост теглиш?

Общи условия

Активация на акаунт