Да захраня ли вече с гултен....???

  • 1 136
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 100
Бях писала и преди в подобна тема, но не можах тогава да дам линка за прочетеното. Ето сега:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4554661.stm

С две думи за тези дето не ползват английски: Изследването е на университета в Колорадо и там казват, че след 7 месец отново започва да нараства вероятността за развитие на непоносимост към глутена. Говорят за "безопасен прозорец", в който да се въведе.

Т.е. да не се бърза, но да не се и прекалява с изчакването.

Всеки решава сам за зе детето си, де, но тук наблюдавам често взаимно навиване да се чака до последно за тази или онази храна. 
Не бива да се изпада в крайности - Едната е сок на 30 дена, а другата е глутен, жълтък, месо след 1 година.

# 16
  • софия
  • Мнения: 636
Чувала съм 8 навършени месеца за храни с глутен. При алергии или предразположеност, както и при недоносени - 11-12месеца

# 17
  • Мнения: 3 500
Захраних след като Мони навърши 7 месеца. Мисля, че няма проблем.

# 18
  • Мнения: 209
Аз въведох глутена преди една седмица. Засега нямаме проблеми.

# 19
  • Мнения: 2 897
Така и така си чакала до сега, още 1 месец няма да е от такова значение. Направете 8 месеца и тогава  Simple Smile

И аз мисля така Peace
Въведох глутена дори по-късно-след деветия месец.

# 20
  • Мнения: 27 524
Ако бързаш и смяташ, че няма какво да предложиш освен глутен - захрани. Ако си помислиш кое е по-важно и има ли смисъл от бързане - изчакай.

# 21
  • Мнения: 887
Може да се въведе след 6-ия месец.Ако има предпоставки(наследствени) за непоносимост към глутена е желателно да се изчака и да се въведе по-късно.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Можеш да захраниш вече, щом си решила.

# 23
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Благодаря ви..........

# 24

Общи условия

Активация на акаунт