За дисциплината и контрола в училищата

  • 13 941
  • 172
  •   1
Отговори
# 150
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Омръзнаха ми приказките, че парите ви са малко.

Ходете да продавате краставици.

Ако съм имала намерение да продавам краставици, щях да си остана в семейния бизнес, който ръководи съпругът ми и продава не само краставици и нямаше да си губя времето 5 години да завършвам висше.

А от такива, които ме пращат за краставици, най страда редът и дисциплината в училищата Sunglasses

# 151
  • Мнения: 275
Често съм нападана заради мнението си в защита на учителите, въпреки че съм редови родител.
Но ще кажа пак.
УЧИТЕЛИТЕ МОГАТ И КРАСТАВИЦИ ДА ПРОДАВАТ И ПАК ЩЕ СЕ СПРАВЯТ ДОБРЕ.
НО АЗ  И ТИ  СМУТЕНА И .....  УЧИТЕЛИ НЕ МОЖЕМ ДА СТАНЕМ.
и знаеш ли защо, защото и 5 мин да ни вържат в училище-ще избягаме и няма да се върнем.
само заради това поклон пред учителя.

# 152
  • Мнения: 920
Лиляна, съгласна съм за заплащането, но въртим, сучем, все до него опираме.
Тук въпросът беше съвсем друг и не мисля, че по-високите заплати ще го решат.

Хали, и с теб съм съгласна донякъде. Цялото ми уважение към учителите, които въпреки всички пречки, си гледат работата. Но не всички са такива.

# 153
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз за заплащането дума не съм отваряла, но ме подразниха краставиците.

Темата е за дисциплината и контрола.
Аз съм учител, който държи на тези неща, но с тези неясни критерии и правила и не на последно място ниско заплащане, сериозно обмислям варианта да си сменя професията, защото не си заслужава боят с вятърни мелници.
Е, няма да продавам краставици, но ще търся реализация там, където всичко е точно и ясно.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 077
Заплащането е част от проблема със сигурност. Не толкова дори и за самия учител (просто всеки в един момент или може да живее с 230-250 лв. или не може и сменя работата). То е проблем заради общото отношение на част от родителите към съсловието, което се предава и в техните деца.

# 155
  • Мнения: 3 810
Заплащането е част от проблема, защото както сами признавате, от продаване на краставици се печели повече.
Ами тогава краставичарите да ви учат и възпитават децата. Тогава сигурно дисциплината в училищата ще бъде на перфектно ниво!

За работния ден:
Не могат да се подготвят уроци и да се проверяват контролни и едновременно с това да се надзирават провинени ученици.
Друго- бях чула за предложение да се заставят учителите да стоят по 8часа в у-ще.
Къде аджаба ще се съберат 70 учители в неугледна, студена учителска стая 2 на 2?

И честно да си призная- да ми порасне малко 2-рото дете и бягам в частния сектор.
А дамите, които самите те не уважават учителския труд вече са намерили решение- краставичарите ще ни оправят подрастващото поколение. Добре поне че не са тиквичари.

# 156
  • Мнения: 656
Натовареността на учителите е голяма наистина, трудно е да работиш в хаос. Също така малко са професиите, които имат 3 месеца платен годишен отпуск...

Но темата тук е за дисциплината. Не мога да се съглася с това директорите да забраняват на учителите да наказват учениците. Ми аз пък ще преместя детето си в друго училище, защото няма изградена система за санкции и поощрения на дисциплината.
Ясно, забранени наказания. А някакви поощрения има ли? И това ли е забранено?

Вярна ли е приказката "с какъвто се събереш такъв ставаш"?
Как да си обясня иначе, че в първи клас отиват възпитани и добри деца а училището им действа толкова деструктивно?

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Ми аз пък ще преместя детето си в друго училище, защото няма изградена система за санкции и поощрения на дисциплината.

Как да си обясня иначе, че в първи клас отиват възпитани и добри деца а училището им действа толкова деструктивно?
newsm10 smile3501 smile3501

Някой се е изразил по-добре от мен, но точно това исках да кажа.
Не съм имала намерение на взимам от свободното време на учителите. Вярно е 4е заплащането им не е отговяря на това което правят...

Но някой трябва да възпитава децата когато са на училище. Да научат у4ебния материал - дори наизуст няма да ги направи пълноценни хора има и други неща на който трябва да се научат итях не ги пише в учебниците.
Аз може да се опитвам да ги вградя в моята дъщеря, но съседката като не го направи за нейното дете то дава лош пример и повежда хорото надолу. И тук трябва да се намеси у4ителя и да покаже на детето на съседката кое е добре и кое лошо.
Това е лично мнение имам опит само с учителите в дет. градина, но ме е страх от това което очаква дъщеря ми наесен.

# 158
  • Мнения: 920

И честно да си призная- да ми порасне малко 2-рото дете и бягам в частния сектор.
А дамите, които самите те не уважават учителския труд вече са намерили решение- краставичарите ще ни оправят подрастващото поколение. Добре поне че не са тиквичари.

Ами значи, колкото по-скоро напуснеш този сектор, по-добре. Защото не го правиш от желание, а защото така ти е удобно. Малко часове, голяма ваканция.

Пък ние ще си намерим някой краставичар или тиквичар, който да обича децата.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 11:35 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 159
  • София
  • Мнения: 1 077
Също така малко са професиите, които имат 3 месеца платен годишен отпуск...



Нещо не разбрах от къде реши, че имаме 3 месеца платен годишен отпуск?
Имаме точно определено количество дни и ако решиш да си вземеш отпуска зимната ваканция ще наваксваш през лятото. Освен това, пак през лятото и началото на септември вървят поправителни сесии, записвания и редица други дейности, които учителите извършват.
Защо и от къде се насажда подобно разбиране за учителската професия, та се вижда само това, че си почиваме, понеже уж не сме на работа по 8 часа и че имаме невероятно дълга отпуска, за да пътуваме на Малдивите например.
Ма то наистина сме за завиждане, колеги, какво изобщо коментираме.

За дисциплината. Тя е абсолютно задължителен и основен фактор да можеш качествено да си предадеш урока и да подготвиш децата за бъдещето. Аз я постигам, колегите ми я постигат. Причината да не е тотална това е несъгласието на обществото да гласува доверие на колектива учители, че си разбират от работата. Именно затова МОН ни ограничава в налагането на справедливи наказания. Дори да се напише заслужена двойка се оказва нож с две остриета и по-притеснителните колеги под натиска на някой разярен родител ще поправят оценката. Е, аз не съм от тях и смятам, че с това само съм заслужила уважението на родителите и най-вече на децата.
Когато се разсеят, понякога шеговито правим физически упражнения или решаваме казуси по предмета или от живота. Отиват 2-3 минути от часа, но успявам да задържа вниманието за останалите 37 без проблем.

А за краставиците, е, това не беше сериозно.
Умението да преподаваш е рядкост, а добрият педагог е човек с вроден талант и е също толкова рядък, колкото и талантите в другите професии. Затова всички ние помним от детството един двама учители, а не 40, но и останалите със сигурност са допринесли за цялостното ни израстване като личности, нали така!

Да се искат нечовешки умения от учителите, да им се предявяват смешни претенции може, но е нереално. Просто се научете, скъпи родители, да се доверявате на преценката ни и да работите заедно с нас в полза на детето ви. Тогава всичко ще потръгне по съвсем друг начин.

# 160
  • София
  • Мнения: 1 077

Аз може да се опитвам да ги вградя в моята дъщеря, но съседката като не го направи за нейното дете то дава лош пример и повежда хорото надолу. И тук трябва да се намеси у4ителя и да покаже на детето на съседката кое е добре и кое лошо.
Това е лично мнение имам опит само с учителите в дет. градина, но ме е страх от това което очаква дъщеря ми наесен.


А после същата тази съседка просто я виждам как отива и подава жалби срещу госпожата, че се отнася зле с детето й.
Когато работиш с хора винаги едните са доволни, другите - не дотам, трети - изобщо не са доволни.
Не се притеснявай за детето, всичко ще е наред. Не слушай глупостите, които се пишат за началните педагози. Това в 90% от случая са невероятно отдадени хора, с високо чувство на дълг и морал. Ако нямаш късмета да попаднеш на такъв учител, веднага премести детето, защото това ще е неговият учител за 4 години и той ще го оформи за цял живот като отношение към образованието.
Желая ти късмет! И по-малко паника Wink

# 161
  • Мнения: 1 470
Натовареността на учителите е голяма наистина, трудно е да работиш в хаос. Също така малко са професиите, които имат 3 месеца платен годишен отпуск...

Но темата тук е за дисциплината. Не мога да се съглася с това директорите да забраняват на учителите да наказват учениците. Ми аз пък ще преместя детето си в друго училище, защото няма изградена система за санкции и поощрения на дисциплината.
Ясно, забранени наказания. А някакви поощрения има ли? И това ли е забранено?

Вярна ли е приказката "с какъвто се събереш такъв ставаш"?
Как да си обясня иначе, че в първи клас отиват възпитани и добри деца а училището им действа толкова деструктивно?

   Майчета,пак сте се хванали гуша за гуша,със преподавателите...Те и те не са виновни,за цялата тази система!Защо винаги опираме,до парите,или до кой какво направил,или ненаправил от учителите,или от родителите?!Аз поне мисля,че всички които пишем тук,се интересуваме от нашите деца,именно за това влизаме в нашите деца,за учителите се отнася същото...
   А защо нашите деца там стават лоши ли?!Пак повтарям,за това е виновна цялата система на обучение,и целият им начин на живот.Когата на едно малко дете,му се дават сложни и непосилни задачи,в надпревара със амбициите на министерствата,и част от родителите,то расте неуверено в себе си,неспособно да се справя самостоятелно,и губи почва под краката си...Когато не успява да реши задача с едно неизвестно в първи клас,или да напишше диктовка половин страница вярно,защото му се е схванала ръчичката,то не смята че министерството е спускнало трудно домашно,а веднага решава само за себе си че е глупаво,и от него нищо не може да излезе,а понякога зависи от отношението и на преподавателя,тази неувереност се засилва и от тяхна страна,и ние майките колкото и да искаме эда го възпитаме,да бъде самостоятелно,гордо от собственните си успехи и пр.няма да можем.В момента не визирам моите деца,а по голямата част,на майки с първокласници.И в един момент,когато идва пубертетът,времето за самодоказване и изява,за порастване,тези деца лишениот всякаква мотивация,и сдамочувствие,и...Какво им остава друго,освен да тръгнат по лошите пътища...
   Няма много време,но съм решиле вече наистина да оформя нова тема,и тайно се надявам този път да не си приказваме само...

# 162
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
не забравяйте и примера, който дава обществото - кои са най известни и популярни, с най - хубави коли, мадами и т.н. като почнете от политиците и стигнете до мутрите. Да има някой осъден за голяма далавера? - ми няма , е та на учениците някой ще държи сметка как се държали в час или как отговаряли на учителката си. Безотговорността тръгва отгоре. Ама министрите няма да си го признаят, но пък трябва да има виновен - е що пък тук да не са даскалите . 

# 163
  • София
  • Мнения: 1 077
Ако можехме да държим сметка на политиците ни така, както държа сметка на децата в часа ми, ехее! Нямаше да има отсъствия от пленарна зала и заседания, няма нагло да гласуват с чужди карти и да не желаят да си плащат глоби за това! Може ли ТЕЗИ ... да имат безочието да гласуват така, че да не ги плащат тези глоби.
Наистина мисля, че медиите налагат адски негативно отношение към учителите. В повечето случаи чувам - ама знаете ли какви са тези учители! С изключение на учителката на дъщеря ми, но такива като нея няма на друго място, тц, тц. Има! И повечето са много съвестни. Особено младите даскали - повечето от нас са идеалисти (аз съм на 30) и работим с огромно желание.

# 164
  • Мнения: 1 470
Ако можехме да държим сметка на политиците ни така, както държа сметка на децата в часа ми, ехее! Нямаше да има отсъствия от пленарна зала и заседания, няма нагло да гласуват с чужди карти и да не желаят да си плащат глоби за това! Може ли ТЕЗИ ... да имат безочието да гласуват така, че да не ги плащат тези глоби.
Наистина мисля, че медиите налагат адски негативно отношение към учителите. В повечето случаи чувам - ама знаете ли какви са тези учители! С изключение на учителката на дъщеря ми, но такива като нея няма на друго място, тц, тц. Има! И повечето са много съвестни. Особено младите даскали - повечето от нас са идеалисти (аз съм на 30) и работим с огромно желание.
   Защо да не можем да държим сметка на политиците?!Можем естественно,но не го правим,и в това ни е грешката!Нека се съберем,и просто да ги уволним!Да не забравяме че и те са хора,и са такива каквито ние им позволяваме да бъдат!Аз познавам лично политици,и мога да ви кажа че и те не са чак толкова лоши,просто са като децата,и като всички нас,нямат контрол,и затова си правят каквото поискат,при това самите те понякога си вярват че вършат нещо...

Общи условия

Активация на акаунт