Великденски яйца и козунаци

  • 64 179
  • 526
  •   1
Отговори
# 15
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
ето сега мисля че ще стане....
http://mixilena.multiply.com/photos/photo/3/4
http://mixilena.multiply.com/photos/photo/3/2
http://mixilena.multiply.com/photos/photo/3/3
...................

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 20:03 от mixilena

# 16
  • Хасково
  • Мнения: 726
имам една рецепта от списание Бурда, която се оказа доста сполучлива за не добри готвачки като мен.
Козуначен венец
500г брашно, суха мая, 50г масло, 50г захар, 1 яйце, щипка сол,настъргна кора от лимон, 250г хладко мляко.
Всички продукти се бъркат с миксер 3 мин. Ако тестото е твърде меко и не се отделя от съда се прибавят още 1-2 лъжици брашно. Тестото покрито с фолио се слага 30-45мин на топло докато обема му се удвои. Разточват се три дълги тънки ленти, които се заплитат на плитка, която се поставя в намазан с мазнина съд като венец, намазва се с яйце, поръсва се с бадемови листенца. Пече се 30 мин в предварително загрята фурна.
съжалявам че нямам снимка, няколко пъти съм го правила-получава се.

# 17
  • Мнения: 4 546
тази година кога се боядисват яйцата?  Embarassed

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
тази година кога се боядисват яйцата?  Embarassed
Ами Великден е на 8 април /неделя/ - значи в четвъртък - 5-ти април, или събота - 7-ми.

# 19
  • Мнения: 4 546
тази година кога се боядисват яйцата?  Embarassed
Ами Великден е на 8 април /неделя/ - значи в четвъртък - 5-ти април, или събота - 7-ми.
благодаря   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 2 162
Благодаря за темата! Тази година май няма да се прибираме в БГ и ще трябва сама да се пробвам в приготовленията. Абонирам се, за да следя съветите ви и хитринките, за които говорят ДДойчинова и Джема, че нямам никакъв опит в правенето на козунак.

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами ДДойчинова и Джема   bouquet са казали май всичко! Само да кажа, че за козунака винаги правя закваска - става ми по-хубав, но то в майта рецепта си е така поначало. и друго, ако искате да ви е по-бухнал козунака, е добре да пресеете брашното. Иначе на таз рецепта ми харесва най-много това, че трябва много месене. Млякото ми е дори по-хладко от 37 градуса - някъде около 30 градуса.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
Наталина, тъкмо се чудех в кои от всички теми и сайтове да си задам въпроса към теб.
Ето тези ти яйца- продухани ли са и ако не, пак ли с бои си ги украсила така? Това някакви специални бои ли са, безвредно ли е?


Да, аз като пърле пред майка си- докато ми се зареди другата страница...както и да е- кажи сега откъде си се снабдила с тия восъчни пастели (обикновените, които продават в книжарницата такива ли са?) и как си ги разтопила?

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 17:11 от lilfi

# 23
  • Мнения: 534
Момичета решила съм тази година да си правя козунака вкъщи и ще се възползвам от вашите идеи,обещавам че и аз ще споделя  Wink

  bouquet за авторката на темата

# 24
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталина, тъкмо се чудех в кои от всички теми и сайтове да си задам въпроса към теб.
Ето тези ти яйца- продухани ли са и ако не, пак ли с бои си ги украсила така? Това някакви специални бои ли са, безвредно ли е?


Не, това са варени яйца. Боядисани са в сладкарски бои по същия начин както с боите за яйца, а отгоре украсени с разтопени восъчни пастели - в една от темите съм обяснявала как. Да безвредни са както боите, така и пастелите, защото засъхват буквално моментално, така че няма как да навредят нещо. Вече няколко години поред правя такива - няма проблем! Peace

# 25
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
За дамите които приготвят в къщи козунаци имам една идея какво да направят с остатъците от тестото.Или поне как да стане по атрактивно поднасянето на козуначетата.

Великденски панделки

Продукти:
Козуначено тесто-количество и съставки на тестото според вкуса ви.
Краве масло
Захар на кристали
Цветни пръчици
Жълтък за намазване

Приготвяне:От тестото се късат малки топки и се оформят пръчици с дебелина на пръст.Завързват се на възел.Намазват се с разбития жълтък и маслото и едната част от панделката се овалва в захарта,а другата в пръчиците.Пекът се в умерена фурна.Готови са когато получат лек червен загар.Много апетитни и вкусни са...Щом ги приготвя тази година ще кача и снимки за да се обедите колко оригинални и сладки са.
Bon Apeti!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичета, то много информация, много нещо. Чета, чета и имам куп въпроси, а не знам дали ще имам време да изчета всичо, та ще питам и тук за всеки случай.
Джема, на едно място си казала, че за козунака на конци е важно месенето и усукването на фитилите? Какво по-точно значи това? Освен много месене и биене, за какво друго трябва да внимавам? Като усуквам фитилите към какво да се стремя- да не ги смачкам ли?

# 27
  • Мнения: 7 091
Момичета, то много информация, много нещо. Чета, чета и имам куп въпроси, а не знам дали ще имам време да изчета всичо, та ще питам и тук за всеки случай.
Джема, на едно място си казала, че за козунака на конци е важно месенето и усукването на фитилите? Какво по-точно значи това? Освен много месене и биене, за какво друго трябва да внимавам? Като усуквам фитилите към какво да се стремя- да не ги смачкам ли?

Като гледах как майстор хлебар го прави- той не ги усукваше между дланите си, а хванал с две ръце двата края на тестото. Трябва да се разтегля и усуква едновременно.  Peace

# 28
  • Мнения: 836
Здравейте, мами!
Внимавайте като купувате бои за яйца!
Все още в търговската мрежа има бои, които съдържат абсолютно забранени оцветители Е 121 и Е 123.
Това са някои от старите бои на фирма Pet, както и на някои други фирми.
Цветовете са червено и лилаво.

виж тук забранените добавки

# 29
  • Мнения: 1 485
Привет на всички мами-кулинарки!
За да не пускам отделна тема,ще си позволя да попитам в тази дали някой може да ми даде някакви рецепти за сладки питки? newsm78
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт