Възмутена съм!!!

  • 4 017
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Може да сме равни само през социализма. Не съм чула в никоя капиталистическа държава, каквато ставаме и ние да има равенство между хората, колкото и да ни е мъчно за това. Винаги за едни ще е по един начин, за други по друг. Това е. А пък ние българите не сме се научили още да спазваме правила и условия и роптаем срещу тях. Щом има условие да ти следят бременността 90 дни значи трябва да е така и трябва да се спазва това. А пък не мога да се начудя на такива майки, които като им изтечат водите тогава да мислят къде да отидат да раждат. Трябва да се уговориш с някой лекар, той да те наблюдава през цялата бременност и съвсем естествено да ти води раждането. И аз да съм лекар и аз няма да се съглася да израждам жена, която за пръв път виждам. Толкова много усложнения могат да възникнат по време на раждане. Няма какво да се сърдим на болница "Лозенец" А трябва да се научим да спазваме правила и регламент, за да имаме претенции към някой защо не си е свършил работата.

# 16
  • Мнения: 475
Може да сме равни само през социализма. Не съм чула в никоя капиталистическа държава, каквато ставаме и ние да има равенство между хората, колкото и да ни е мъчно за това. Винаги за едни ще е по един начин, за други по друг. Това е. А пък ние българите не сме се научили още да спазваме правила и условия и роптаем срещу тях. Щом има условие да ти следят бременността 90 дни значи трябва да е така и трябва да се спазва това. А пък не мога да се начудя на такива майки, които като им изтечат водите тогава да мислят къде да отидат да раждат. Трябва да се уговориш с някой лекар, той да те наблюдава през цялата бременност и съвсем естествено да ти води раждането. И аз да съм лекар и аз няма да се съглася да израждам жена, която за пръв път виждам. Толкова много усложнения могат да възникнат по време на раждане. Няма какво да се сърдим на болница "Лозенец" А трябва да се научим да спазваме правила и регламент, за да имаме претенции към някой защо не си е свършил работата.
И тая жена ще я оставиш на улицата да ражда ли,какво?!

# 17
  • Мнения: 4 399
Въпросът ми е докога за едни ще може,а за други не?Нали уж всички животни са равни?!Но май наистина се оказва,че някои са по-равни от другите Close

Защо пък всички да са равни? Това ни беше набивано толкова години в главите. Сега поне никой не ни лъже за такива неща. Разбира се че не сме равни и аз не виждам какво пък толкова странно има в това. Всеки получава толкова, колкото може да си позволи и след като можем да си позволим различни неща, значи не сме равни и няма нужда да се сравняваме.
Защото живеем в общество на демокрация,се предполага,че всички трябва да сме равни.Но не би!Аз не мога да се оплача от социалното си състояние,дори мога да твърдя,че е много добро.


О, дълбоко грешиш в представите си за демокрацията. Демокрация не значи равенство. Изобщо не се предполага че трябва да сме равни, най-малко при демокрацията. Равенството е при комунизма. Едно време когато ни лъжеха че градим комунизъм, ни лъжеха и че сме равни. СЕга поне ни е ясно, че не сме и според мен това е по-добрия вариант.
А когато казвам че всеки получава колкото може да си позволи, нямам пред вид само финансово. Не знам защо хората винаги мислят първо за пари. Понякога има фактори които надхвърлят финансовите.

# 18
  • Мнения: 1 029
Защо пък всички да са равни? Това ни беше набивано толкова години в главите. Сега поне никой не ни лъже за такива неща. Разбира се че не сме равни и аз не виждам какво пък толкова странно има в това. Всеки получава толкова, колкото може да си позволи и след като можем да си позволим различни неща, значи не сме равни и няма нужда да се сравняваме.

Абсолютно подкрепям това мнение.  Peace
А иначе наистина практиката на това отделение е такава, защото капацитетът им е малък и не могат да поемат всички желаещи. Не е необходимо да си със специални протекции, за да родиш там, просто трябва да ти следят бременността от самото начало и да си направиш там всички необходими изследвания (така поне съм чувала).








# 19
  • Мнения: 2 039
Ама,мила,ти наистина ли вярваш,че всички животни сме равни?Никога не е било така и никога няма да бъде  Peace Как може да сме равни,след като едни се раждат красиви,други грозни,едни са надарени с таланти,други не,едни се раждат в царски фамилии,други не...Толкова е просто!Но именно това неравенство кара хората да правят чудеса  Peace По добре не си го слагай толкова  Hug

# 20
  • Мнения: 2 677
Зълва ми роди там прекрасно момченце. Не е дала нито лев на никого. Погрижиха се за нея чудесно.

# 21
  • Мнения: 5 468
Зълва ми роди там прекрасно момченце. Не е дала нито лев на никого. Погрижиха се за нея чудесно.
Но сигурно преди това е ходила там на консултации, нали?

Правителствена болница не е широко отворен вход за всяка раждаща, както Шейново или Майчин дом. Ако не си ходил там на консултации 9 месеца, не можеш да идеш в 9-тия месец с контракции и да те посрещнат усмихнати и весели.
И защо ви е да се натискате толкова да раждате в Лозенец, като има такива хубави болници, като Шейново, Света София, Втора Градска болница?

# 22
  • Мнения: 2 677
 
Но сигурно преди това е ходила там на консултации, нали?

Не, не е ходила там да следят бременността й. Отиде в края на деветия месец и лекарката каза - сикцио. Това беше.  Peace

# 23
  • Мнения: 475
Но сигурно преди това е ходила там на консултации, нали?

Не, не е ходила там да следят бременността й. Отиде в края на деветия месец и лекарката каза - сикцио. Това беше.  Peace
newsm78 Е,нали имат правила?! Thinking

# 24
  • Мнения: 311
Момичета ,искам да ви кажа че според мен най важно е колко са способни лекарите, а не лукса и обстановката.А в правителствена болница имат най много ''фалове'' на брой родилки. Не смея да напиша повече за да не навредя на човека който има достъп до тази информация.Искам само да кажа,че дори и пациентите на тази болница не са равнопоставени за едни е осигурен транспорт и ескорт в случай че ''нещо се обърка'',а другите пълнят статистиката.Говоря само за родилното отделение ,където има малък поток от пациенти и персонала макар и квалифициран  няма опита и практиката на специалистите от големите болници.

Точно така е. Това е болницата с най-малко добри специалисти. Иакам само да кажа от собствен опит че за хора като депутати и министри винаги почти вйв всички области се викат лекари за конкретна операция.
Не се притеснявай че не са приели някой за раждане там, защото може би е по-добре. Там няма добри специалисти.
А относно ъсловията - да наистина са по-добри, но какво от това???

# 25
  • Мнения: 11 004
newsm78 Е,нали имат правила?! Thinking

Правилата са, за да се нарушават Rolling Eyes А за някои изобщо да не важат.

# 26
  • Мнения: 953
Аз родих в " Лозенец" преди 3 седмици.
Искам да ви кажа, че изписаха всички родилки по бързо ( аз родих нормално на втория ден ме изписаха), защото почва голям ремонт на отделението и условията стават лоши за бебетата и родилките. ОТ тази гледна точка се побърза с изписването на всички мамчета и бебоци.
В момента доколкото знам родилното отделение разполага с около 6 -10 легла, само за контингента и служители на болницата, бебчетата са преместени защото детското е затворено.
Княгиня Калина е родила в операционна, пригодена за секцио, но доколкото разбрах не в родилното отделение, а друга операционна. Тя ще си плати 2000 лв за секцио, защото не е здравно осигурена в България.
В "Лозенец" са най-добрите специалисти за секцио и най-готините педиатри.
Аз посещавах ЖК от 8мия месец, не съм ВИП персона или контингент на болницата.
Всеки преглед струва 20 лв и се заплаща на касата на болницата, дават ти касова бележка, няма безплатни прегледи, само раждането е безплатно. Последните изследвания задължително искат да са направени в болницата - вътрешни правила.
Леглата там са ограничени и те приемат максимум към 30-35 родилки на месец и трябва предварително да имаш картон и да имат данни за теб - дали имаш алергии, как протича бремеността и т.н.
Стаите са по 3 легла в стая, чисто е и е топло. Бебетата не стоят при майките.
След ремонта сигурно, ще е още по хубаво - ще сменят дограми, теракот и т.н, ще стане супер.
Ремонта ще отнеме доста време.
Иначе за докторите и персонала - много съм доволна от отношението им, не съм давала пари на ръка на никой и не са ми искали.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм... Интересен въпрос - тази жена, Калина Саксгобурготска, е ли изобщо българска гражданска? Плащала ли си е редовно здравните осигуровки в БГ? Защото ако не е, интересно ми е по каква тарифа е ПЛАТИЛА за да роди в БГ - като неосигурена българска гражданка - примерно дългогодишно бозработно момиче без доходи, което не е било в състояние да си плаща вноските, или все пак тарифата за платежоспособни чужди граждани, почвили се в страната единствено за да получат по-евтина медицинска помощ, е различна? Надявам се да е така - ако не, от къде на къде ЗК изисква от бг граждани да плащат в съответствие с приходите си!?

И така, истинският въпрос тък е: КОЛКО ПЛАТИ Г-ЖА К. С.?

Едва ли е сложно да се разбере - все пак, болницата е длъжна да пази факурата...

# 28
  • Мнения: 953
Във вестника ( труд или 24 часа не помня вече) пишеше, че за неосигурени пациенти нормалното раждане в " Лозенец" е 1000 лв, а секциото - 2000 лв., престоя за 1 ден в стая  е 60 лева.
Информацията ако някой се интересува може да се получи на регистратурата на болницата.

# 29
  • Мнения: 3 268
Не виждам какво толкова те кара да се възмущаваш?То ва е ПРАВИТЕЛСТВЕНА болница и естествено е Калина,която между другото е със синя кръв да роди там.Със сигурност си е платила ражданетои тези пари отиват в нашата държава. Ти няма защо да се ядосваш,че не са те приели.Така са преценили в дадения момент.Калина Сакскобурготска е много фин и интелигентен човек.Можеше да роди където си иска,но тя избра България,за което я поздравявам и кръсти детето Симеон,за което също я поздравявам.И нека не забравяме все пак за кого говорим и да имаме повече уважение към хора като принцеса Калина.

Общи условия

Активация на акаунт