Кое е първото

  • 1 745
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
 жълтък давам откакто е на кухня - значи на годинка беше, слагат в застройките на супите, месо от 7 м.

# 16
  • Мнения: 27 524
Избора си е твой-дали да се довериш на лекарите или на мнението на някой мами от форума.

Някои мами от форума четат източници от цял свят. Болшинството от педиатрите ни са като щрауси с глави в пясъка. От това страдат само бебетата ни. Всеки носи глава на раменете си с определен умствен багаж, да си прави сметка, да чете, поне сега достъп до информмация бол. Иначе знам, че е по-лесно апатичното и сляпо доверие  Wink

# 17
  • Мнения: 950
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо смятам да дам, когато стане на 7.

# 18
  • Мнения: 1 294
Защо жълтъка трябва да се дава след годинката?
Аз захраних вече  малката, но ще е добре да се информирам поне за напред. EmbarassedМоля ви за линк към инфо по този въпрос!  bouquet

# 19
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Цитат
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо смятам да дам, когато стане на 7.
Точно така направих и аз и не съжалявам.Не мисля,че лекарите в България по нещо отстъпват на тези в другите страни.Напротив-има и доста по-добри от тях.

# 20
  • Мнения: 27 524
Не мисля,че лекарите в България по нещо отстъпват на тези в другите страни.Напротив-има и доста по-добри от тях.

Разбира се. Освен тези, които препоръчват сок на 40-дневно бебе  Rolling Eyes

# 21
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Има и книга по въпроса - "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова.

Купих си я. Прочетох. Изхвърлих я  Rolling Eyes

Ми хубаво - твоя воля. Сигурна съм, че има и други книги по темата, не държа особено на тази, дадох само пример. Все пак имаш педиатър, предполагам? Или и него изхвърли?  Wink

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На въпроса-месо в 8я месец,а жълтък на 1 г и 3м дадох аз.

# 23
  • Мнения: 795
Жълтък - след 6-тия, месо - след 7-ия месец. Редуват се зеленчуково + жълтък един ден, на следващия - месо.

# 24
  • Мнения: 4 629
Местно пюре след 7-ми месец. Жълтък след 1 годинка

# 25
  • Мнения: 5 026
Аз май дадох първо месно пюре  Thinking

# 26
  • Варна
  • Мнения: 389
Първо дадох жълтък след 7 месец,а месослед 8,като ги редувах през ден.

# 27
  • Мнения: 1 999
Първо месо, после жълтък. Аз въведох месото 7м., а жълтъка на 1г., защото е силен алерген и може да даде реакция.

# 28
  • Мнения: 1 029
Дадох месно пюре, когато навърши 7 месеца. А жълтък не съм давала все още и мисля да изчакам.
И както по-горе са казали момичетата - никога двете на веднъж  Naughty

# 29
  • Мнения: 683
Жълтък- така ме е учила мойта педиатърка  Wink
И моята.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт