Умира ли Хари Потър в последната част?

  • 4 222
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100

Авторката многократно е заявявала, че книгата не е детска. И като нищо да направи напук на тези, които казват, че е детска и да го утрепе Харито.

Тя може да заявява каквото си иска. Но не може да подмине факта, че много деца я четат. И е длъжна да се съобразява все пак.
Освен ако не измисли някакво друго измерение (Рай? newsm78), където се преселват мъртвите магьосници...  Joy

ПП Леле, ако го вкара в Рая... Ватиканът ще я изгори на клада!  hahaha


Хахаха. В Рая едва ли ще го вкара. Ама все пак е факт, че Хари Потър накара милиони деца по света да посегнат към КНИГИТЕ. И това е най-важната и заслуга. Независимо от това, за какво се разказват книжките и - тя успя да направи цяло ЧУДО.

# 16
  • Мнения: 1 100
Дъмбълдор е мъртъв със сигурност, Роу рядко казва неща с абсолютна сигурност, но това го е потвърдила - мъртъв е и това е. А моята любима героиня малко я позашеметиха, но е жива. МакГонъгъл това. А според мен Дъмбълдор само е пожелал да бъде убит. Сам е накарал Снейп да го направи.


Ооо, Макгонъгъл и аз я уважавам много. Страаашна мацка, много ме кефи. Кофтито е, че не останаха вече толкова яки герои. Семейство Уизли са симпатяги, но някак си не са толкова силни. 

# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
Който смята, че Хари Потър е детска книга - да я прочете. Не пак, да я прочете. Хари Потър беше детска само във Философския камък. После не.

МакГонъгъл е страхотна, обожавам такива герои като нея.

# 18
  • Мнения: 1 100
На мен пък "Филосовският камък" ми беше много скучна в началото. Мноооого. Само някакви изчанчени имена. Ама все пак се разплаках в края на първа глава, когато Р. описваше детството на Хари при Дърсли.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
На мен любими ми бяха Сириус и Снейп. Ама единият умря, пък другият ... евентуално ... Sad

# 20
  • Мнения: 1 100
На мен любими ми бяха Сириус и Снейп. Ама единият умря, пък другият ... евентуално ... Sad


Снейп или Дъмбълдор искаш да кажеш?  Laughing

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
На мен любими ми бяха Сириус и Снейп. Ама единият умря, пък другият ... евентуално ... Sad


Снейп или Дъмбълдор искаш да кажеш?  Laughing

Снейп. Имам слабост към отрицателните герои. Само че той може да излезе прекалено отрицателен, въпреки че все още питая надежди  Mr. Green  Думата евентуално я използвах в смисъл, че вече може би не ми е любимец Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 100
На мен любими ми бяха Сириус и Снейп. Ама единият умря, пък другият ... евентуално ... Sad


Снейп или Дъмбълдор искаш да кажеш?  Laughing

Снейп. Имам слабост към отрицателните герои. Само че той може да излезе прекалено отрицателен, въпреки че все още питая надежди  Mr. Green  Думата евентуално я използвах в смисъл, че вече може би не ми е любимец Simple Smile


Честно да ти кажа, и аз имам подозрения, че не е толкова лош. Щом все пак Дъмбълдор му се е доверил...

# 23
  • Мнения: 15
И аз обичах Снейп! Embarassed
Че какво толкова!Харесваше ми!  Mr. Green Дано не излезе лош!
И Обожавах Дъмбълдор!Дано да е жив! Rolling Eyes

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Някъде бях чела, че от някъде предложили куп пари на авторкта да убие героя си. Ама пусто, не се сещам кой го е предложил.
А шестата книга стои в библиотеката, откакто съм я купила преди... 2 години ли станаха (?!) и още не й е дошъл редът  Confused

# 25
  • Мнения: 183
според мен снейп е от добрите,щом Дъмбълдор му се е доверил
иначе съм изчела и 6 и с нетърпение чакам 7-та и да видя с кой какво ще стане newsm78

# 26
  • Мнения: 1 671

...
Семейство Уизли са симпатяги, но някак си не са толкова силни. 

Кой тук говори за моето семейство?
И как смее да си позволява такива констатации?

Риктусемпра !

Хари Потър няма да умре, защото е жестоко, мисля, но ще стане така, че убивайки Волдемор, той ще изгуби магическите си способности. Нали не забравяте, че Хари дължи изключителността си именно на Лорда.

Дъмбълдор е мъртъв, но само физически, мисля, че Фоукс е нещо като хоркрукс, обаче с положителен знак, тъй че добрият мъдър Албус пак ще бъде до Хари, когато е необходимо, но просто под друга форма.

Снейп .... еееех, Сивиръс, толкова ми е любим персонаж. Но той е трагичен герой - това е термин от древногръцката трагедия . Най-общо означа, че героят съзнава, че е отрицателен, лош, но няма възможност да се промени, затова смъртта за него всъщност е най-голямото облекчение. Сори, Вещи, и аз го обичам, ама Хари го ненавижда.

# 27
  • Мнения: 2 229
Ако го убият ще е супер тъпо! ooooh!
Не знам какво говори, но Хари Потър си е детска книга, това че и възрастни я четат е съвсем друг въпрос, и майка ми чете Пипи Дългото Чорапче на стари години. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт