Как да откажем цигарите?

  • 6 966
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
С мъжът ми пушехме 3 кутии на ден.Установих,че изпушваме почти цялата ми заплата.Решихме и спряхме от раз.Много ми помогнаха дъвките "Никорет".Обаче трябва много силна мотивация.И сега адски ми се пуши,но като гледам какъв сериозен е мъжът ми /започна да се занимава редовно с фитнес и се чувства перфектно/ и ме е срам да запаля.А като помисля за парите и съвсем се отказвам.
Не сме ги натрупали,но откакто не пушим си позволяваме много други неща. Wink

# 16
  • Мнения: 374
съгласна съм за вътрешната мотивация. Ние подарихме на свекъра ми 1 опаковка Табекс, защото той пуши много, но той го пи само няколко дни и госпря, защото като пиел от тези хапчета и пушел, му ставало лошо! Ами нали това е целта!

# 17
Как се отрази спирането на цигарите върху телосложението ви? Имам  преки впечатления от бивши пушачи,които са качили по 5 до 12 килограма,въпреки че активно спортуват.Страх ме е да си помисля ,че ще стана с 10 кг.по-тежка.Аз и без това съм си пухкава...

# 18
  • Мнения: 2 891
Аз от около месец не съм палила цигара.
И аз съм така. най-голямата ми драма е когато пия алкохол. Тогава цялото ми тяло крещи за един фас  Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 1 364
С много инат

# 20
  • Мнения: 4 053
с много инат и много воля,
и така вече 3 месеца не пуша,
но тази воля не минава пред шоколада и съм 4 кила отгоре за тези 3 месеца Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 296
Аз пушех по две кутии на ден.Но след като забременях исках да си кърмя детето.Бях чувала,че цигарите пречат на кърмата.И затова ги спрях изведнъж.На 20.01.2007 направих една година от както не пуша.Мъжът ми ги спря с Табекс.Но качих доста.Сега се надявам да ги сваля.

# 22
  • Мнения: 374
На кг не ми се отрази, може би 1-2 отгоре. Голям проблем ми беше като седнехме на кафе с приятели и всеки грабнал по една цигара и си ръкомаха с нея по навик, докато ти обяснява нещо, а моя милост или мачкаше захарчета, или си дъвчеше бъркалката Simple Smile понякога ми се допушва /за 3 години ми се е случвало 5-6 пъти/, но като си помисля колко време не съм палила и набързо ми минава.

# 23
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
незнам за кой път ще се пробвам вече
 newsm45,но не става,аз спирам да пуша а мъжа ми не..... fight,ще го тормозя пак за да ги спираме двамата
Ама голямо е говедо,а той не пушеше като се запознахме............

# 24
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Записвам се и аз да ги отказвам,че като си помисля така от колко работи се лишаваме #Cussing out,и съпругът ми е в кюпа Crazy

# 25
  • Мнения: 2 197
Всичко може да се направи ако си решил. Спирала съм два пъти цигарите. Първия път ги спрях, когато приятелката ми (която ми беше и колежка) забременя. Заедно с нея докато беше бременна и после докато кърмеше не пушихме. После почнахме пак. След 3 години аз забременях и пак ги спрях. Дъщеря ми е на 11 месеца. Още не съм ги почнала и не изпитвам абсолютно никакво желание за това, независимо от компанията и/или алкохола (то при нас алкохола си е задължителен, не вечеряме без ракия). Така че е въпрос на желание. И на преценка какво толкова ценно ти дават цигарите.

# 26
  • Мнения: 448
Ето и моя опит:Съпругът ми многократно отказваше цигарите и все пропушваше отново като ме обвиняваше,че защото аз не ги отказвам и той не може,а аз пухех малко  и затова си мислех,че не ми вредят много.Когато преди около година обявиха поредното увеличение на цените се запасих с много кутии на стара цена,въпреки че всички обявиха,че ще ги отказват.Една вечер запалих поредната цигара(а съпругът ми ги беше отказал за пореден път) и ми каза,че го дразня и иска и той цигара.На сутринта реших да опитам да не пуша в чест на малката ми дъщеря,която имаше рожден ден(те ,децата и без друго постоянно ми мрънкаха да не пуша).И  така,опитвайки ,вече година и половина,не съм палила цигара,въпреки,че съпругът ми пак пропуши.Не съм използвала никакви помощни средства,освен огромния ми инат.Най-любопитното е ,че приятелките ми пушачки,с които се чудех как ще се събирам на кафе,за да не се дразня,взеха пример от мен и оттогава и те не пушат.
  bouquet И успех на всички!

# 27
  • Мнения: 448
Само да добавя-не качих килограми и си позволявам да си купувам много неща,които преди ми се виждаха скъпи.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 079
Пушех по 2 кутии на ден! Outta Joint
В продължение на мно-о-ого години! Blush
Отказах ги от раз, за няколко дни! Просто спрях да пуша и си наложих да не пуша! Naughty
Е, качих няколко килограма, но то не е заради спирането на цигарите, а заради шоколадчетата, които ям! Blush
Сега по темата: цигарите се спират с мерак и инат!  Hug
Но ако сама не си наложиш да не пушиш - няма кой да ти помогне - нито хапчета, нито пластири, нито нищо! ooooh!

Успех на всички, които отказват цигарите!  bouquet

# 29
Момичета и момчета,отворих тази тема,защото и аз съм се опитвала няколко пъти да ги отказвам, и Табекс съм пила и само на вода,плодове и зеленчуци съм била , защото казват , че от по пикатните храни и от алкохола ти се допушва, но явно не съм чак толкова голям инат и все не се получава.А имам голямо желание да ги спра,защото ми пречат на гърлото и то много сериозно.Помагайте

Общи условия

Активация на акаунт