Как процедирате с шумни съседи?

  • 24 389
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Звъня по телефона на полицията. Обикновено до 5 мин са пристигнали и решават моментално проблема. Преди години имах проблеми с един съсед, който всяка вечер правеше ужасно шумни купони. От музиката стъклата ми кънтяха. В един момент му направих забележка и той ми казва: ще свикнеш. Така ли, ами ха да видим кой от двамата ще свикне. Формулата е изпитана и поне в моя квартал действа безотказно! Да живее Първо РПУ!!!  Peace

# 16
  • Мнения: 154
Мисля си, добре де, има съседи отляво, отдясно, не може никой да не се е обадил в полицията. Какво ще стане ако се обадя и аз?! Нищо.
ако и съседите от ляво и от дясно мислят като теб, може никой да не се е обадил в полицията.
Не е така, аз живея там от няколко месеца, а те от години, пък тези лудите също са от много години (предвид видимата им възраст)... няма начин някой да не е сигнализирал.
Интересно ми е да каже някой, който се е обаждал... и какво на 166 ли?! Ало, добър ден, тук едни комшии се бият редовно...
   



 Да точно така!Звъниш и казваш,це съседите ти вдигат шум.Ние имаме проблем със съседа над нас,който е алкохолик и всеки ден,вечер,нощ той вика,хвърля разни предмети по майка си ,а тя крещи,абе кво да ти разправям кошмар  #Cussing out Та ние може би през вечер звъним в полицията,даже сега ще подаваме жалба,ама не вярвам нещо да се промени.Няколко пъти го прибираха за 24 часа та си почивахме на тишина,но като се върнеше пак всичко започва от начало  #CrazyМъжо няколко пъти се качва да го предупреждава, ама то дебил  Twisted Evilне разбира ни от добро ни от лошо.
Така че звъни спокойно всеки път когато се наложи,нали са за това полицаи,да въдворяват ред.
Ние вече като кажем от къде се обаждаме и те си знаят за кого става въпрос - " а ,да,да "  и изпращат патрул.

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
За жалост има много такива съседи #Cussing out.Полицията вечер след 22.00часа може да състави акт,поне преди 3 години беше 300лв и трябва да има 2 предупреждения въпросния съсед.
А на мен са ми записвали данните за само една усилена песен в 22.20 вечерта #Cussing out и така ме предупредиха,че за второ посещение-300лв акт

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
1. Седя си с часовника в ръка и стане ли 22.01 ч., набирам 166 (за България). От мобилния е безплатно. Както писаха по-горе, "Добър ден, аз съм за шумни съседи", търпеливо чакаш да те прехвърлят и си казваш всичко. Ако трябва всеки ден ще ги викаш, доде се научат. За съжаление извън нощта и 14-16 ч. нямаш законово основание да викаш полиция - няма да ти дойдат.

2. Ако имате домоуправител, добре е да се пробва - на една от квартирите ни първите пъти ходихме при него направо.

3. Върши работа да си метнеш нещо и колкото може по-очевидно рошава и сънена да отидеш лично да им звъннеш на вратата - не пускай звънеца, докато не излязат. Лице в лице по-трудно се намира оправдание. Репликите "Момчета, не знам за вас, ама аз след 2-3 часа съм на работа" (независимо от възрастта на "момчетата") и "Ако може малко да поспя тази нощ, ще е добре" понякога вършат работа. Имай пред вид, че някои хора наистина са си глухи и толкоз  Embarassed

4. Чукане по тръбите на парното не помага в общия случай.

За съжаление, ако глухите съседи решат, могат да ти правят напук - изчакват да си тръгнат полицаите и пак се почва...

П.С. Един път изпратих мъжа ми с една тояга, ама той е много добричък - като се върна ми каза, че имало рожден ден и скоро щели да свършат.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не знам дали има по-потърпевш от мен. Живея като в сандвич, с олигофрени под мен, от едната страна и от горе. Побърках се от постоянните им чалгарски купони по всяко време. Направих в къщи такава солидна шумоизолация, като в звукозаписно студио. Абонирах се за полицията, като ме чуят, вече знаят за кого ги викам. Няколко години нямаше никакъв ефект, ама никакъв. Даже тъпанарите като ме срещнеха на другия ден, ми казваха да не викам полиция, че ще стане по-лошо. По-лошото беше, че след полицията на сутринта намирах колата си потрошена. Живи и здрави застрахователите. Знаех кой го прави, но нищо не можех да докажа. Последните 2 години беше абсолютно нетърпимо и дори обявих жилището си за продажба. Ама то кой да го купи като от всякъде гърми. Чалгариите бяха денонощно. Това без преувеличение го пиша. Ако искаш да побъркаш някого окончателно, просто не му давай да спи. Молехме се да си заминат по селата за събота и неделя, че да се наспим, поне за няколко часа. Обаче ако един си заминеше, в София си оставаха още двама. На сутринта към 8 часа пияндурите си лягаха, а ние отивахме на работа. Точно така - започваха към 5 след обяд и завършваха в 8 сутринта, без значение какъв ден от седмицата е. Кога работеха тези хора, като непрекъснато разпиваха, не знам. За разнообразие повръщаха от балконите върху остъклените тераси от долу и върху сандъчетата с цветя на хората.  Бедна ви е фантазията ... На домоуправителката не й пука, не можела да се разправя с откачалници. Аз  обаче упорито си викам полиция и не се отказвам, то и друг начин няма. Не знам какво стана, но от края на миналата година вече спряха съвсем (да не чуе дявол) след като полицията започна да пише актове.  Дори веднъж сама чух, как олигофрена до нас се молеше на полицаите да не му пишат акт, че нямал пари да го плаща. При това положение, явно са измислили начин да си събират парите от актовете, но до преди това нямаше полза нито от жалби, нито от полиция, от нищо. Чудо е, ама се получи.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 01:41 от Unknown_lady

# 20
  • Мнения: 303
Мисля да пусна отделна тема по тоя въпрос,защото аз пък живея в къща с общ двор и още 2 сем-ва,ние сме в средата.И ИСКАМ ДА СЕ ВЪРНА ПАК В ПАНЕЛНИЯ БЛОК при мама и тате,защото тук е някакъв ужас-тия от долния етаж,гледат под спалнята ми,на терасата си, един ужасно злобен дакел,който не спира да лае,блъскат си желязната врата,точно под главите ни,не знам по колко пъти на ден-вече мисля да ги съдя,защото не се издържа.Шумът е ужасен-от другата ми страна,на горния етаж-пак куче,а долу в двора-3 петела,които се надпреварват да кукуригат,още от 4 часа сутринта.Трябва да ви кажа,че съм поставила ултиматум на мъжа ми -или отиваме в панелен блок или развод.Чакам да се изместим,но ще минат още 2-3 г.дотогава.
А мога да ги съдя,защото курника им е незаконен,имат си врата като нас-във входа на къщата,но понеже ги мързи да влизат оттам,са си направили врата през терасата,за по-пряко,която яко дрънчи,защото е с желязно резе.
А тая с кучето от горния етаж,си изполиваше пикнята му върху дограмата ми,която струва 4000 лв.и върху прането ми.Пуснах ЖАЛБА В ОТДЕЛ"ЕКОЛОГИЯ" НА ОБЩИНАТА и дойдоха след около 2 месеца на проверка-задължиха я да махне кучето от терасата и тя го премести на другата ни тераса,където по принцип не спим и остъкляването е с винкел.
Но за тия под мен,не знам какво да правя-кучето вечер не лае,прибират го,но наобяд-от 14-16 ч. ми буди детето и го стряска,за петлите и вратата,дето я блъскат постоянно,да не говорим.Аз пия редовно успокоителни през лятото,защото работим и през нощта,а като се върнем от работа,не можем да спим.По едно време,ходех до другия край на града при майка ми,след нощни смени-там са на 1-я етаж,в панелка,пак има шум,но от кучешки лай и кукуригане главата ми бръмва.
Какво да направя-квартала ни се водел 3та периферна зона и по принцип във всяка къща има куче и кокошки,но значи ли това,че нямаме право на спокойствие и тишина?

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 01:14 от kalia77@yahoo.com

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не ти трябва да живееш в блок, аман. Явно няма спасение от селяндурите. Ти защо не опиташ да им хвърлиш отгоре на тези петли малко отровна царевичка?  Twisted Evil Знам какво е да не можеш да спиш по цели нощи. Всички баланси ти избиват. Затова искам да се преместя в самостоятелна къща. Без съседи. И работя по въпроса  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 550
Звъня в районното, винаги се отзовават  Peace Срещу нас има едно долнопробно кръчме и редовно се събират. Хубаво, през зимата ако се случи не ги чувам заради изолацията, но лятото (когато се случва най-често) им уреждам среща с патрулката.

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета  ,честно казано не ви завиждам,но нашето семейство преживя голям кошмар и добрите съседи също.Живеехме в ЕПК и апартамента над нас беше даден под наем-собствениците живеят в Лондон,та въпросния апартамент беше нает от неизвестен наемател,който го ползваше за публичен дом-след 22 часа започваха посещенията,колко пъти звъняхме до Англия не е за разправяне и накрая се преместихме в другото си жилище-детето започна да има страхова невроза от шума -меко казано ,пък и при мисълта ,че ще почне да рабира за какво става на въпрос ме панираше.Съседите все още не са се справили с проблема !Законите май са само  на хартия! Rolling Eyes

# 24
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
И на мен ми се наложи веднъж да викам полиция - отзоваха се веднага. Лапетиите не стига, че вдигаха шум ми и пускаха едни и същи песни.
Веднъж, докато бях бременна (знаете, че понякога сме били доста изнервени и най-малкия повод може да ни подразни много) една аларма на кола под нас не спря цяла нощ чак до 9-10 ч. сутринта да свири през няколко минути. Добре, че се обадих на сестрата на "хулиганина", че тя милата да дойде (слава богу, че беше наблизо), за да го събуди и да спре алармата. За какво са тези аларми като не ги чуват.
Мъжо винага е искал да живеем в къща - без съседи. Но от живущите в нашия блок не мога да се оплача. Ние сме най-младите. Те дори се "оплакваха", че гласа на Вики не се е чувал Laughing Laughing Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 603
Живеем в панелен блок и щом се запролети, та до последните топли дни през есента точно в градинката пред прозорците ни паркират няколко коли с месни пубери и се почва една яка чалга от колите и крясъци ...............до кога тая селения, до кога тая чалга  #2gunfire. Мечтая си за малка къща с двор... flower

# 26
Хубаво де полиция след 22ч.,
ами когато музиката вилнее с пълна сила между 16-22ч.
Тогава на кого мога да се оплача,а?На арменския поп Confused
То в часовете от деня също не се търпи.Те твърдят ,че тогава могат да си правят каквото си поискат Shocked
Все едно живеят на село.Ужас ви казвам.
Хей няма оправия в тази държава.То е до възпитание и съвест newsm78

# 27
  • Мнения: 128
вече пределния час е не 22,00 , а 24,00 поне при нас е така.... а може и да е за почивните дни, но сме викали и в неделя и ни казват след 24,00 ....

# 28
  • Мнения: 402
Давам ви веднага решение на въпроса, отивате в общината и питате портиера, къде можете да подадете жалба за тормоз.
Изпращат ви в съответния кабинет, там обяснявате за какво иде реч, добре е да имате написана на ръка жалба с точно описание какво се случва, и подписи на съседи, колкото съберете. Веднага се предизвиква проверка, идват в часовете, които сте посочили като проблемни, представител на общината с един полицай, правят им акт на момента с последно предупреждение за по-строги мерки. Ако са наематели е най-лесно, гонят ги при втори сигнал. Ако са собственици, могат да им наложат такива глоби, че свят да им се завие, ако не ги платят им описват имуществото.

НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ТОРМОЗИ ХОРАТА ОКОЛО СЕБЕ СИ!
Пробвайте, няма начин да не се стреснат, ще помогне гарантирам!

Не се давайте, здравето и спокойствието нямат цена!

П.С. Ако междувремено сте викали полиция да ги окротява става по-лесно, служебно си я вземат тази информация, така че звънете на полицията при всеки такъв случай.

# 29
Ей geri.pl благодаря за съвета Hug,
вдъхна ми кураж.
Знам,че има някакъв начин,но незнам дали е изпробвана процедурата.
То тези диванета разтрел заслужават #2gunfire
Още утре ще ходя до общината.
Ти за кой град споделяш?

Общи условия

Активация на акаунт