ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 179
  • 1 509
  •   2
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 46
the drug  извода който си направих от прочетеното е че риск има във всяко лечение за ра Cry независимо дали хумира,енбрел актемра и т.н.....просто рискуваш и ако ти е писано печелиш Confusedзнаеш ли какво ми каза д-ра,че масово хората се записват за нещо като опитни зайчета за тестване на лекарства независимо от страничните ефекти просто защото са безплатни Cry
Така е, всички имат странични ефекти, цели се да се намали страничния ефект от заболяването защото  ако не се взима нищо със сигурност може да е по голям. Но нещо ми звучеше повече статията като оправдаване на лекарството. Не знам да има умрели от Енбрел или Хумира, ама кой знае ако хванеш тежък бронхит или някое вирусно заболяване заради отслабване на имунната система може да обвиниш тях, което не е лъжа Simple Smile
Абе трябва да се спазват стриктно предписанията иначе умрели ще има при третиране от всички видове лекарства.


# 1 201
  • Мнения: 49
В Щатите има т.нар. black box, които се слагат върху лекарствата, ако има смъртен случай.Енбрел има 5 (не съм сигурен обаче,трябва да се провери), Ремикейд също имат черен куб, Хюмира няма, явно и Актемра.Първо се разслдва и тогава ще се даде становище

# 1 202
  • Мнения: 46
В Щатите има т.нар. black box, които се слагат върху лекарствата, ако има смъртен случай.Енбрел има 5 (не съм сигурен обаче,трябва да се провери), Ремикейд също имат черен куб, Хюмира няма, явно и Актемра.Първо се разслдва и тогава ще се даде становище
Нещо си се объркал, в статията се казва че има 15 умрели точно от Актемра Simple Smile
http://www.fiercepharma.com/story/roches-actemra-linked-15-deaths/2009-03-18

"Roche's Actemra linked to 15 deaths" -> Aktemra има връзка до 15 умрели
"Severe side effects were reported in more than 200 patients."  - > Силни странични ефекти са били докладвани за повече от 200 пациента.
И се оправдават че и другите имали такива случай .

Може да са умрели от неправилно третиране или да са получили някакъв страничен ефект, но е факт има 15 умрели от третиране с Actemra

# 1 203
  • Мнения: 49
Говоря по принцип, че се разследва, колкото и очевидна и пряка да е връзката, а не конкретно за тоцилизумаба.Така че ще важи и за него най-вероятно.Практика!

# 1 204
  • Мнения: 46
Говоря по принцип, че се разследва, колкото и очевидна и пряка да е връзката, а не конкретно за тоцилизумаба.Така че ще важи и за него най-вероятно.Практика!
Преди да кажеш нещо вземи и се ограмоти.
Виж какво спри да объркваш хората и преди ти писах че говориш глупости ама този път се оля.

# 1 205
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
аз съм на 40 години от три години страдам от ревматоиден артрит в момента болеста е вив втори стадии  от начало започнах с много жестоки болки по ставите на рицете след това врата  раменете отоци по краката започнах искривявания по рицете и вече почти сим нетрудоспособна сутрин след ставане от син много трудно се раздвижвам лекувам се с преднизолон  метотрексат фелоран но по някога и това не помага посъветвайте ме с нещо  което повече щте ми помогне да се вирна ким живота и трудоспосбноста си от три месеца коляното ми отече и отока не спада това много ме измъчва имам още много неща да върша в живота няма ли нещо което да спре тази болест посиветвайте  ме.
 zelya
 
    Да, наистина има нещо което да спре болеста и не само да я спре, а и да започне наистина да лекува. Това което правите тези две години е потискане на симптомите и палиация, което не е лошо, но не лекува.

 

# 1 206
  • Мнения: 49
Говоря по принцип, че се разследва, колкото и очевидна и пряка да е връзката, а не конкретно за тоцилизумаба.Така че ще важи и за него най-вероятно.Практика!
Преди да кажеш нещо вземи и се ограмоти.
Виж какво спри да объркваш хората и преди ти писах че говориш глупости ама този път се оля.


Аре недей, че с туй си вадя хляба,а!А не съм умрял от глад досега.Аман от комплексирани некадърници...


# 1 207
  • Мнения: 46
Аре недей, че с туй си вадя хляба,а!А не съм умрял от глад досега.Аман от комплексирани некадърници...
Я сам си задай въпроса кой е комплексиран и некадърен. Ако беше кадърен нямаше да говориш глупости, колко пъти те засичам вече.
Съобразявай се малко, тук се посещава от хора който имат проблеми, ако е нещо незначително и да излъжеш няма да е фатално ама тук някой подведен от теб може да пострада и да си навреди, с това не може да си играеш !!!
 

# 1 208
  • Мнения: 49
Аре недей, че с туй си вадя хляба,а!А не съм умрял от глад досега.Аман от комплексирани некадърници...
Я сам си задай въпроса кой е комплексиран и некадърен. Ако беше кадърен нямаше да говориш глупости, колко пъти те засичам вече.
Съобразявай се малко, тук се посещава от хора който имат проблеми, ако е нещо незначително и да излъжеш няма да е фатално ама тук някой подведен от теб може да пострада и да си навреди, с това не може да си играеш !!!
 

# 1 209
  • Мнения: 49
Айде сега кажи на хората, къде точно си ме засичал, че ми става смешно.Сигурно и на другите им е толкова любопитно колкото на мен.Кжи къде си ме засякал, и кого точно съм подвел.Имай предвид,че лесно мога да те съдя за клевета, повдигам дело, изисквам електрония ти адрес и печеля много пари от теб.Много лесно даваш квалификации за някой, когото не познаваш.Та чакам да кажеш къде си ме засякъл

# 1 210
добро утро на всички!съжалявам че пиша толкова рано,но вече няколко дни обикалям аптеките в града ни и никъде няма медрол Sad незнам какво да правя ......вие лесно ли го намирате?

# 1 211
  • София
  • Мнения: 864
 аз досег не съм имала проблем,зависи от къде си, не може ли в някоя аптека да ти го поръчат и да си го вземеш вместо да обикаляш от аптека на аптека.

suhfan i the drug -  ставате смешни с тези обижданици, мисля че  не е тук мястото да ви четем излиянията, може да си пишете на лични примерно....

# 1 212
От Пазарджик съм питах но в аптеките ми казват че го нямало в складовете от които зареждат Sad

# 1 213
  • Мнения: 49
аз досег не съм имала проблем,зависи от къде си, не може ли в някоя аптека да ти го поръчат и да си го вземеш вместо да обикаляш от аптека на аптека.

suhfan i the drug -  ставате смешни с тези обижданици, мисля че  не е тук мястото да ви четем излиянията, може да си пишете на лични примерно....



Абсолютно съм съгласен и се извинявам!

# 1 214
  • Мнения: 49
И в Сф. няма медрол,може би след някой друг ден

Общи условия

Активация на акаунт