За спиралата Мирена да ви питам

  • 68 847
  • 209
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 120
С миомни /интрамурални/възли  и кистозна мастопатия съм от 10 години/двете неща са на еднаква хормонална основа-повишено естрогенно ниво/.Менструацията ми е обилна/с нощни превръзки постоянно/,продължителна-/ 7-10дни/и болезнена.Предменструално имам силни болки в гърдите.Бях заплашена със отстраняване на матката преди 5 години от Доц. Попова от 5 градска б-ца. Аз се отказах от операцията и поех риска за "саркомно израждане".От тогава периодично/ по съвет на гинеколожката ,която застана до мен и ме подкрепи/-пия билки - готови от билковата аптека и тогава се чувствам човек.Но е ужасно трудоемко и ми писва след 2-3 месеца.В момента пия една хранит. добавка и с нея нещата са поносими.Гинеколожката -
Д-р Петя Генчева - на която изключително много вярвам ,ми препоръча спиралата "Мирена".Предупреди ме за възможно кървене и зацапване и затова предложи да я сложим есента.Интересува ме -повлиява ли е при някого " Мирена "болките в гърдите при  кистозна мастопатия и има ли достоверно намаляване на размера на миомните  възли ?

# 106
  • Мнения: 348
healthi,
 с подобен проблем съм (фиброкистозна мастопатия, по спомен за диагнозата от преди 15 год., не ми се отваря мед. картон да ровя - дано да не изглежда несериозно). Определено се успокои и нямам никакви оплаквания след поставянето на Мирена преди 5 год. Но внимавам също за емоционалната си "хигиена" - преосмислих много неща и си смених приоритетите. Тези неща се отключват и влошават от силни негативни емоции и стрес. (После се оказва, че напразно сме се хабили. )

# 107
  • Мнения: 11
Здравейте! Писах и в другите теми са Мирена, а и тук под името Bozomaster, но сега ще го кажа по-синтезирано.
С Мирена съм от февруари 2008. Самото поставяне боли- по скоро се усеща нещо като боцване, което е за секунди- така че няма сташно. Като станичен ефект- имам вече 8-ми месец зацапване с най-различни варианти на кафявото. Един месец ми изписаха допълнително Диане 35, при което получих високо кръвно, облно кървене и изхвърлих спиралата. Оново ми я поставиха (като зацапването и този път си продължава). Вече беше лято и много се бях притеснила че не мога да водя децата на море и басейни. Два месеца ми изписаха Примолут нор. Докато го пиех, кървенето спираше, но след менструацията продължава същата песен. Преди два дни ходих на друг гинеколог. Спиралата е точно на мястото си, няма миоми, няма полипи, всичко е наред. Няма причина за зацапването. Лекарката ме посъветва да потърпя още 2-3 месеца без никакви лекарства, защото хомона в спиралата си е съвсем достатъчен. Така,че сега съм по спокойна, пък и лятото отмина. Други оплаквания по- сериозни нямам. Може би малко повече омазняване на кожата, но без акне (прз живота си съм нямала) и понижено либидо (от което съпругът ми не е много доволен), но като се има в предвид, че преди в дните на мензис бях пред умиране, така да се каже, и със силна анемия, сега живея нов живот. Успех на всички, които са поели по този път и не се страхувайте, винаги можете да я махните!!!

Да допълня, че често имам слаби контракции ( стягане и придърпване нисо долу) и болки в кръста. А при по-тежък физически труд и прокървяване, но със спиралата всичко си е наред. При изхвърляне болките са много силни (като контракции при раждане)

Интересува ме има ли при някоя от вас настройването към спиралата да е продължило по-дълго? Да речем -до година?

# 108
  • Мнения: 11
Месец след поставянето бях ходила на мамолог и действително ми видяха на ехографа някакви фиброзни кистички. Трябва да отида в скоро време да видя дали няма промяна, защото ми изписаха да пия Мастодинон. Но когато казах, че са ми поставили такава спирала, отговориха че е много добре, защото този хормон ще повлияе на вредния за гърдите естроген. Така, че спокойно, нещата ще се успокоят!

# 109
  • Мнения: 348
vanyatkt,
и аз пиех мастодинин преди поставянето на мирена, на интервали 2 пъти годишно ( приблизително) а с мирена вече не беше нужно.

Мен ме притеснява моментът на махането - дали като изчезне този изкуствено създаден баланс в организма, няма да се оключи активиране на болести, които са били подтискани от хормона в мирена   Thinking

И като продължение на тези мисли - ако поставим 2.мирена, докога  да се продължава така?

# 110
От сайта на спиралите Goldlily/Silverlily се запознах с предимствата им. Не мога да разбера обаче кьде се продават. В няколко аптеки казаха, че за първи път чуват за тях. Предполагам, че аз трябва да си я занеса на доктора?

# 111
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
аз съм с мирена вече 4,5 години - скоро ще я сменям. моята менструация напълно спря след 2-3 месеца от слагането- няма болки няма топло-студено и други неразположения - страшно съм доволна и след половин година пак ще си сложа такава. някой знае ли каква им е цената в момента- когато аз я слагах беше 500 лв. но тогава бяха доста нови и съответно по-скъпи  -пък и ги нямаше навсякъде...
само да кажа, че не съм имала никакви гинекологични проблеми- сложих я защото гинекологът ми обеща почти никакво кървене и никакви неразположения.

# 112
  • Мнения: 924
Сега спиралата струва 300 лева и отделно от 20 до 50 лева за поставянето.
Веднага ли можеш да си сложиш друга

# 113
Каква е разликата между Мирена и Голдлили/Силверлили?

# 114
  • Мнения: 924
Мирена е хормонална спирала съдържа хормона левоногестрел които бавно се отделя в матката и пречи на нарастването на ендометриума.
Другите спирали са с  медна нишка , сребро ..................

# 115
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Сега спиралата струва 300 лева и отделно от 20 до 50 лева за поставянето.
Веднага ли можеш да си сложиш друга

Честно казано ми се иска другата да я сложа моменталически - толкова ми е добре с тая , че не знам ако трябва да изкарам 1-2-3 месеца с менструация какво ще е - просто съм забравила колко е гадно. надявам се 5 години удоволствие и спокоен живот да не ми се струпат за тези месеци наведнъж  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 6
писала сам и преди, това което почна да ме тревожи е силен косопад,с МИРЕНА сам от 4 месеца,те се побъркам.

# 117
  • Мнения: 924
Момичета първата ми менструация след поставянето на мирена прилича на по обилно зацапване ShockedТова нормално ли е Thinkingтолкова оскъдно още от първия месец

# 118
  • Мнения: 10
   И при мен беше така,още от първата менструация. Мисля,че е нормално.

# 119
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
както писах по-горе на мен въобще ми спря - мисля че от 2-3 месец след слагането - даже нямам и зацапвания -аз явно съм от 10% на които съвсем им спира.  Mr. Green и не - не е опасно и ненормално - толкова литература изчетох преди да си я сложа, лекции от гинеколога и...накрая се убедих да си я сложа. вече съм си убедена на практика. ама къде отивало всичко .....това.....като не изтича - ами никъде не отива, просто не се образува!

Общи условия

Активация на акаунт